Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
mirek_mi 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 20 Maj, 2021   

Dzięki. Przyjrzę się Vortexowi.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2497
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 20 Maj, 2021   

Jeżeli masz ochotę to znajdż sobie jeszcze lornetkę firmy GPO Passion ED 8x42,która ma szerokie pole /8,1*/ i według mojego rozeznania optycznie nie odbiega od Vipera a cenowo jest troszkę tańsza /-200 zł/.Opis znajdziesz w dziale "Lornetki".Jest warta zainteresowania.
 
 
MariuszMM 
Bywalec
Mariusz


Posty: 118
Skąd: TRZEBINIA
Wysłany: Czw 20 Maj, 2021   

https://www.onet.pl/styl-...c4-81312a03a115

No i wszystko jasne :smile:

ehh
 
 
Sławek B. 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 21 Maj, 2021   

Vortexa przy oku nie miałem. Miałem Olympus 8x42 Pro, bardzo dobra, dość wyraźnie lepsza niż mój Nikon Prostaff 7s, obraz nie wydawał mi się jakoś szczególnie zimny (niebieski), zrezygnowałem z niej tylko dlatego, że potrzebowałem jednak 10x. Budowa, wygoda, itp. Olympusa bardzo dobre. Kowę 10x42 miałem przy oku, jakieś aberracje przypominam sobie.
 
 
Metman 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Wto 08 Cze, 2021   

Witajcie,

Bardzo prosiłbym o pomoc w wyborze lornetki, dla młodego miłośnika ptaków.
1) budżet max 700zł
2) kompaktowa i względnie lekka (porro odpada)
3) przeznaczenie - oglądanie ptaków raczej tylko w dzień
4) pożądane powiększenie 10x, 12x

Wstępnie rozważam zakup
- Nikon Prostaff 3S 10X42 lub
- Delta Optical FOREST II 10x50
- Delta Optical FOREST II 10x42
- Bushnell Pacifica 12x50 (ale to chyba nie jest dobry typ)

Jeśli Ktoś mógłby pomóc mi w wyborze, byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam,
Janek
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2497
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 08 Cze, 2021   

Metman. Nikon to ciemnica nie warta zakupu, Delta 10x50 to duży i ciężki klocek/chyba, że Ci to nie przeszkadza, do tego ciemna i z dużą aberracją i małym polem, Buschnell też nie warty zakupu. Lornetki 12x tylko wtedy gdy masz stalowy i nieruchomy uścisk dłoni. Przy 10x trzeba dobrze trzymać lornetkę żeby obraz nie drgał a co dopiero przy 12x. Chyba, że ze statywu. Delta 10x42 jest niezła jak na tą cenę. Ma szerokie pole, jakość optyki adekwatna do ceny ale dobra, obudowa dobra. Nie jest ciężka i nie jest duża. Bardzo fajna do noszenia. Wszystko lepsze to już niestety cena od 1000 zł wzwyż. No chyba, że 8x42 to tutaj można coś więcej rozpatrzyć.
 
 
Metman 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Wto 08 Cze, 2021   

Jan,
Dzięki za pomoc, już prawie byłem przekonany do Nikona :) .
Będę musiał sprawdzić w realu to co pozostało czyli Delta Optical 10x42.
Pozdrawiam serdecznie
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 08 Cze, 2021   

Pośpiech jest złym doradcą... poszperaj, poczytaj może gdzieś osobiście obejrzyj.
Obok DO Forest II 10x42 ewentualnie VORTEX Crossfire HD 10x42 lub lżejsze ale z mniejszą aperturą - 32mm (na dzień wystarczy z zapasem zmierzchowym) np. Vortex Diamondaback 8x32 czy Nikon Prostaff 7s. Przy 700 zł może warto także zerknąć na lekkie porro np. typu Vortex Raptor 8,5x32 czy Levenhuk Sherman pro...
Jest jeszcze Bushnell Legend https://www.militaria.pl/...2w_p1010600.xml
kiedyś to była droga i ceniona marka ale tej budżetowej wersji nie znam...
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2497
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 08 Cze, 2021   

Przecież na początku Metman pisze, że porro nie chce, więc poco mu polecać, a zakup ograniczył do 700 zł, a Vortex i Nikon Ps7, kosztują trochę więcej. Jest jeszcze lornetka Bresser Condor UR 10x42 za 599 zł. Podobno bd optycznie,ma w miarę szerokie pole /6,32*/ i dobrą jasną optykę. Jest chwalona na BestBinocularsReviews. Więc może rozważyć tą opcję a nuż mu spasuje. Lornetka 10x32 jest mniej stabilna w utrzymaniu nieruchomo niż 10x42 i do ptaków, wydaje mi się, za bardzo się nie nadaje. No ale jak kto może to utrzyma. :grin:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2497
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 08 Cze, 2021   

Metman. Wysłałem Ci na priv maila z propozycją.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2497
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 08 Cze, 2021   

:lol: ABs. Ten Buschnell jest gorszy od Delty i tego Bressera o którym napisałem w poście powyżej. Buschnell poszedł po bandzie i na fali starego legenda wypuścił marnego klona o marnej jakości.To lornetka, która powinna kosztować najwyżej 350 zł. Widać, że odgrzewane kotlety są w modzie. :lol:
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 09 Cze, 2021   

Jan55 napisał/a:
Przecież na początku Metman pisze, że porro nie chce, więc poco mu polecać, a zakup ograniczył do 700 zł...


Na podstawie 10 lat doświadczenia na forum... ludzie plasują budżet np. na 1000zł a finalnie kupują lornetkę za 2 razy tyle. Przekraczanie budżetu (zwłaszcza nieznaczne) to norma więc po co ograniczać komuś wybór...

Co do Bushnella - tak to wygląda po ofercie ale napisałem, że nie znam lornetki... jeszcze całkiem niedawno Legend to była lornetka za ok. 1600zł a i na zdjęciu wyglądała znacznie lepiej niż teraz.

Porro nie warto definitywnie skreślać, zwłaszcza przy niskim budżecie bo często da nam 2 razy lepszy obraz za 2x mniej a Vortex ma 500g czyli jest lżejszy od każdej 10x42 i to przy podobnej źrenicy wyjściowej.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2497
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 09 Cze, 2021   

ABs. Przekraczanie budżetu to nie jest norma. Na przekroczenie budżetu pozwalaja sobie ludzie bardziej świadomi niuansów lornetkowych. Natomiast Metman jeszcze chyba do nich nie należy bo wynika to z tego co napisał. Określił swoje preferencje i ja mu napisałem co może kupić dobrego do kwoty, którą podał i uchronić go od wydania pieniędzy na jakiś szmelc. Natomiast Ci bardziej świadomi, wiedzą, że między lornetkami za 700 a lornetkami za 2000 jest znaczna różnica jakościowa w optyce jak i budowie lornetki /obudowa i mechanika / i są bardziej skłonni do zwiększenia budżetu. Co do porro to też nie skreślam tego typu lornetek bo są na rynku porrówki, które przewyższają optyką niektóre dachówki, ale jest ich bardzo mało a te najlepsze z wyłączeniem 10x42 / z reguły najsłabsze i największe /, mają też odpowiednie ceny / poza Vortexem i Opticronem Travellerem /. Oczywiście w tym co napisałeś jest też dużo racji. :smile:
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   

Jan55 napisał/a:
ABs. ...Oczywiście w tym co napisałeś jest też dużo racji. :smile:


Dziękuję...
Forum to giełda pomysłów, rad.. Każdy jest inny i na podstawie tych rad, opinii ale przede wszystkim własnych przemyśleń sam podejmie ryzyko i dokona wyboru. Potem życie to weryfikuje - bo miało być lekkie a jest ciężkie, bo muszle oczne nie pasują, itd.... lub "to był strzał w 10" - czego wszystkim Nam życzę!
 
 
Nasiebudka 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   Lekka lornetka dla ptasiarki

Dzień dobry wszystkim Forumowiczom :)

Jak nietrudno zgadnąć szukam lornetki i byłabym wdzięczna za pomoc. Oto moje preferencje:

- 10x42
- przeznaczenie: obserwacja ptaków, głównie w dzień, ale przy różnych warunkach pogodowych
- lekka, a nawet bardzo lekka. Zwykle zabieram lornetkę na spacer, a ptaki podglądam przy okazji
- gabaryty nie są tak ważne, porro czy dachowa - nie mam preferencji
- jestem okularnikiem, więc odstęp źrenicy min. 15 mm
- budżet do ok. 1500 zł

Jakieś 10 lat temu kupiłam Leupolda Yosemite 8x30 i lubię ją bardzo (pewnie dlatego, że nie miałam w ręku nic lepszej klasy). W tamtym czasie o wyborze zadecydowały dość pochlebne recenzje w sieci i waga - zaledwie 525g. Teraz chciałabym coś o większym przybliżeniu, ale nie dużo cięższe. Np. Delta Optical Forest II, którą kiedyś nabyłam dla ojca, jest dla mnie zdecydowanie za ciężka (z szelkami czy bez).

Myślałam o Vortex Diamondback. Nikon Prostaff 3s ma wagę niemal idealną dla moich potrzeb, ale oceny są tak różne, że nie wiem, co o niej myśleć. Mogłabym się szarpnąć na Olympusa Pro, ale obawiam się, że nie będę umiała go docenić, a wydatek większy i waga też. Jakieś pomysły? Marzę o strzale w 10 :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,69 sekundy. Zapytań do SQL: 15