Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 01 Mar, 2006   Jaka lornetka?

Zanim zadasz pytanie odnośnie lornetki, zachęcamy do zapoznania się z następującymi artykułami dostępnymi w naszym serwisie:

http://www.optyczne.pl/index.php?art=10
http://www.optyczne.pl/index.php?art=12
http://www.optyczne.pl/index.php?art=17

Pozdrawiam,
Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






irekddd
Nowy


Posty: 4
Skąd: Żagań
Wysłany: Sro 08 Lis, 2006   

Właściwie to nie mam pytań, na większość uzyskałem odpowiędź przeglądając testy. Czekam na zamówionego Steinera 7x50 Night Hunter, który dobrze wypadł w teście nr 1 i w związku z tym mam prośbę czy mozliwe jest zamieszczenie szczegułowej punktacji jaką uzyskały lornetki w tym teście w poszczegulnych ocenianych kategoriach. Cieszę sie że wyjaśniliście czym różni się wersja XP , bo od sprzedawców słyszałem różne dziwne opinie (czego to się nie mówi żeby wcisnąć droższy towar).
A jednak jedno pytanie mam, mianowicie dlaczego nie testowaliście żadnej lornetki firmy zeiss (nie mam na myśli zeiss jena), fakt że są to lornetki drogie, ale leica i svarowski tanie też nie są. A pytam nie żeby mnie było stać, poprostu ciekawy jestem czy rzeczywistość sprosta legędzie. Ceśc i dzięki za fachowe opinie. :D
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 08 Lis, 2006   

W opracowywanym teście 10x42 Zeissy już są. W dużym teście nr 3, z powodu kłopotów z zaopatrzeniem i przesyłką, Zeissy nie doszły na czas i nie zostały przetestowane. Też nad tym ubolewamy. Ale co się odwlecze...
 
 
mgilo 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008   

Chcę kupić amatorsko-relaksacyjnemu obserwatorowi ptaków i innych „gadzin”, drobny acz ważny upominek - lornetkę. Szperałem, szperałem i znalazłem np. interesujące nas propozycje :
1) Lornetka Bresser Hunter 10x50
2) Lornetka Bresser Prismatic 10x50
3) Lornetka Berkut BPC 10x50
4) Lornetka Tasco Essentials 10x50
5) Lornetka Hawke Classic 7x50WA
6) Lornetka Bushnell Falcon 10x50
7 Lornetka Delta Optical Voyager 12x50
8) Lornetka Praktica Falcon 10x50
która z nich jest najciekawszą (najlepszą) do obserwacji zmierzchowo-świtowych ? Proszę o podpowiedź, pozdrawiam Mgilo.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008   

Żadna :)
 
 
mgilo 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008   

No tak. Pewnie, że „maluchy” to nie są prawdziwe samochody, ale niektóry muszą inni chcą jeździć nieprawdziwymi samochodami. Wiem, że jak wszędzie są złe i jeszcze bardziej złe rzeczy. Lepsza jest jednak lekko dobra niż żadna lornetka. Więc jeszcze raz proszę o wskazanie tej najmniej „niesamochodowej”. Pozdrawiam serdecznie, dziękuję za zainteresowanie. Michał

[ Dodano: Pon 31 Mar, 2008 ]
PS.
Może inaczej. Skoro żadna ze wskazanych lornetek nie jest najlepsza, to która z nich jest najmniej najgorsza ?
Niestety nie mogę, zrobić upominku za 5000zł, a bardzo mi zależy na właśnie takim realizowaniu powziętego tu zamiaru. No tak wyszło, a obdarowany będzie bardzo zadowolony bo i na „malucha” sam sobie nigdy nie pozwoli. Proszę jeszcze raz o zrozumienie, cierpliwość i pomoc. Pozdrawiam : Michał.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008   

Nie musimy dobijać od razu do 5000 zł. Kupowanie lornetek w cenach na poziomie 100 zł mija się jednak z celem, bo to za duży kompromis. W cenie 500-1000 zł da się dobrać już coś co zadowoli prawie każdego.
Jeśli nawet to wychodzi za dużo, to można zainteresować się zakresem cenowym 200-400 zł, gdzie można szukać czegoś pośród Delta Optical Entry, Delta Optical Silver czy Nikon Action VII.
 
 
mgilo 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008   

Dziękuję. Pozdrawiam : Michał

[ Dodano: Pon 31 Mar, 2008 ]
Poddałem się i zdałem w tej materii całkowicie na Mistrza, proszę więc o wskazanie (+alternatywne, wizualnie na foto Hawke ładnie się mieni) z poniższego zestawu (rujnującego całkowicie moje tzw. wolne środki).
Dziękuję z góry z pomoc, pozdrawiam : Michał

Nikon Action VII 10X50 CF 339zł
Lornetka Bushnell Falcon 10x50 cena 230zł
Lornetka Delta Optical Entry 10x50 cena 225 zł
Lornetka Hawke 10x50 (HA3755) 274,00 zł
 
 
struna 
Początkujący
struna


Posty: 36
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   

no właśnie to ja może sie podłącze to omawianego tematu...otóż mam zamiar wydać mą kase na olympusa EXPS 10x42, i chciałbym sie zapytać jakiegoś użytkownika owej lornetki czy jest zadowolony z niej. Cel zakupu to obserwacja ptaków w dość zacienionych miejscach i "wieczorową porą".Jestem prawie zdecydowany na ten model, bo chyba za tą kwotę nic lepszego sie nie dostanie co?A może ktos ma inna propozycje?
 
 
Ejot
Nowy


Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 05 Maj, 2008   

cześć Struna,

od 1 października 2007 jestem użytkownikiem olympusa exps 10x42.
Decyzję o zakupie podjąłem po róznych dyskusjach tu na forum i porównaniu w sklepie z innymi modelami.Ogólnie jestem zadowolony.
To co napiszę, to oczywiście o MOIM egzemplarzu, gdyż podobno w tej grupie cenowej nie mozna mówić o powtarzalności.
Pierwszą rzeczą jaką się zauważa, to jasny, czysty, wyraźny obraz. Czysta w środku. Dobrze sie trzyma, guma pozbawiona nieprzyjemnego zapachu/ po prostu bezwonna/.
Ten kąt widzenia 5,5 stopnia może być. Ale gdybym miał jeszcze raz wybierać , nie wiem czy nie wziąłbym 8x42? Bardzo pozytywnie oceniam pokrętło do ustawiania ostrości, naprawde nie trzeba sie dużo męczyc żeby ustawić ostrość./ w testach podane że 240 stopni to pełny obrót- może wyrażam sie nieprecyzyjnie i nie sprawdzałem ile to u mnie ale jest to duzo lepiej niż w innych/.
Minimalna odległość ostrzenia u mnie 3.65m , w testach na optyczne.pl nawet mniej a producent podaje 4m, czyli moja w normie, wystarczy.
Pokrywki/dekielki/ okularów połaczone ze soba i mozna je przymocowac do pasków żeby nie zgubić. Pokrywy obiektywów trzymaja sie narazie pewnie ale z czasem sie "wyrobią" i bedzie mozna je zgubić.
Dystorsja niezauważalna.
Ale nie może być samych zalet.
Jeżeli mam szukać wad albo minusów, to powiem tak: nie ma sie co czepiać pola widzenia w sensie tych 5,5 stopnia ale denerwuje mnie pogorszenie pola widzenia w miare oddalania sie od środka obrazu. Mam wrażenie, że bardziej jest to zauważalne patrząc w lewo od środka i bardziej w dół niż w górę. Czy jest to zwiazane z moim egzemplarzem , czy w innych jest to samo, musisz sprawdzić, jesli możesz. a może to jakas wada mojego wzroku? W końcu ta lornetka uzyskała w testach dobre wyniki a szczególnie w relacji jakości do ceny.

pozdrawiam
Eugeniusz
 
 
struna 
Początkujący
struna


Posty: 36
Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

wielkie dzięki, własnie wczoraj dostąłem mojego olympusa, no i na tyle na ile mogłem ja poznać-to rzeczywiście widze kilka wad, mianowicie- pogarszająca sie ostrośc obrazu,czym dalej od środka pola, no w moim egzemplarzu widoczna jst równiez aberacja(mała ale widoczna),ale generalnie obraz jest czysty i jasny, naprawde fajnie ostrzy-główna śruba chodzi gładko i nie trzeba,nie wiadomo ile "przewijać" by wyostrzyła.Miałem mozliwośc patrzec ostatnio w Wiliamsa 10X50 ED- i jeśli chodzi o mechanike-to moim zdaniem olympus wygrywa na luzie....no ale dziś jest następny dziń testów mojej lornetki-zobaczymy jak sie sprawi w czasie obserwacji ptaków...
 
 
k_i_n_i_a_95 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

http://allegro.pl/item396...0_gumowana.html chcialam zapytac czy ta lornetka jest dobra czy tandeta prosze o odpowidz
Ostatnio zmieniony przez goltar Czw 24 Lip, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pepin Krootki 
Rozmowny



Pomógł: 7 razy
Posty: 239
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

Kiniu95

Z całą odpowiedzialnością można powiedzieć, że to szmelc okrutny.
 
 
dariusz_119
Uczestnik


Posty: 89
Skąd: Opolskie
Wysłany: Pią 25 Lip, 2008   

A mnie najbardziej powaliły dwa zdania :

1.Ze pokrowiec wraz z lornetką można nosic na ramieniu :-) )
2.optyka szklana,zielona :-) )

no nie moge , takie teksty mnie wymiatają !

No i na końcu mniej śmiesznie: jednak ludziska to kupują :-(
 
 
na_lesnik88 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 25 Sie, 2008   

witam serdecznie i od razu się przedstawię - Michał jestem:)

Nie będę owijał w bawełnę, chodzi o wybór lornetki:) Planuję obserwację zwierząt leśnych więc lornetka jest tu niemal niezbędna:) Nie chodzi o żadne cudo techniki, prosta i tania- bo w portfelu bida z masłem:) Początkowo myślałem nad Point Precision, bo już kiedyś się z tą firmą spotkałem pod kątem lunety do wiatrówki Hatsan, była niezła:) No ale słyszałem, że w miarę porządną i tanią firmą jest BPC TENTO. Znalazłem więc TENTO 10x50 za 200 zł
http://www.allegro.pl/ite...ento_10x50.html
ale również lornetkę Zenitha http://allegro.pl/item424...inal_bak_4.html

Z Zenitem spotkałem się jesli chodzi o aparaty naturalnie, jeden z nich mam do dziś i jestem z niego ogromnie zadowolony:)

Prosiłbym o poradę zawodowców co do tych lornetek:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,7 sekundy. Zapytań do SQL: 15