Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 23 Gru, 2017   

Takie życie. Jeszcze niedawno Action EX 10x50 kosztował 500-600 zł. Teraz podwyższyli i mają za swoje. Coraz więcej ludzi będzie wybierać Ecotone czy Levenhuka.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sob 23 Gru, 2017   

Arek napisał/a:
Takie życie. Jeszcze niedawno Action EX 10x50 kosztował 500-600 zł. Teraz podwyższyli i mają za swoje. Coraz więcej ludzi będzie wybierać Ecotone czy Levenhuka.

Teraz już wiesz skąd promocja z latarkami..... :???:
 
 
dobryzioom 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 06 Sty, 2018   

cześć wszystkim nazywam się Wojtek. obecnie jestem posiadaczem dwóch lornetek Nikon action ex 10-50 oraz kowa yf 8-30 z obu jestem bardzo zadowolony, ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i planuje zakup trzeciej lornetki. Rodzi się pytanie do Was co polecacie w cenie do 1800 zł przyblizenie 10x lub wieksze zalezy mi bardziej na dobrej optyce niz polu widzenia, czy w ogóle w tej cenie dostanę coś znacznie lepszego niż to co posiadam ? zakupy planuje zrobić w na stronie bhphotovideo.com pozdrawiam
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sob 06 Sty, 2018   

Dobry ziomie. Specyzuj jeszcze Twoje preferencje obserwacyjne: w tej cenie co innego będzie idealne do astro, co innego do ptaków, co innego do trekking.
Masz jakieś preferencje typu porro/dach?
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 06 Sty, 2018   

Dobryzioom sklep w którym zamierzasz kupić jest w USA. Przy budżecie który zakładasz a więc 1800 zeta dojdzie jeszcze cło. Weź pod rozwagę faktu zakupu w UE gdy już dokonasz wyboru modelu lornetki, unikniesz 23% opłaty.

W tej cenie czyli 1800 można znaleźć coś znacznie lepszego niż posiadasz.

Zastosuj się również do rady goornika i określ dokładniej swoje obserwacyjne cele.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sob 06 Sty, 2018   

Jest jeszcze opcja że dobry ziom mieszka w USA....
 
 
dobryzioom 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 06 Sty, 2018   

witam dziękuję za zainteresowanie tematem, tymczasowo mieszkam w Australii zakupy z innych państw do 1000 aud są tutaj nie opodatkowane. moje preferencje obserwacyjne hmm astro raczej nie bardziej przyroda,ptaki, dzienne obserwacje, z dalszych odleglosci 700-1200 m obojętnie czy porro czy dach.co myślicie o Nikon monarch 7 10x42 ? będzie skok optyczny w porównaniu do mojego ex? mam możliwość kupna z hong kongu za 574 aud (1550 zł )
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sob 06 Sty, 2018   

Tak, Monarch 7 to jedna z opcji jakościowego kroku do przodu.
Rzuć też okiem na ebay i lornetki wycofanej z produkcji serii "High Grade" (tak się ona nazywa na rynek europejski) W USA nosi nazwę LX (oraz LX L). Trochę szukania i 10x42 znajdziesz bez peroblemów - lornetka na dziesięciolecia....

https://www.ebay.com/itm/...gYAAOSwY45UMQp3

https://www.ebay.com/itm/...AgAAOSwySlaAlwP
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 06 Sty, 2018   

Dokładnie. Rzuć jeszcze okiem na modele takie jak Vortex Viper HD 10x42 i Vanguard-Endeavor ED II 10x42 (nowe sztuki) lub Leica Trinovid BN 10x42 (używane w idealnym stanie da się dorwać za poniżej 1000 aud).
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Sob 06 Sty, 2018   

Dobry zioomie masz wspaniałe południowe niebo nad głową, o którym marzy każdy północnopółkulowiec i nie chcesz lornetki do astro?! Obłoki Magellana, Omega Centauri i ta Droga Mleczna, istotny miód na europejskie oczy. Ajajaj, toż to grzech mieć takie skarby na niebie i im się nie przyglądać. Kupuj coś do astro a na ptaki i krajobrazy też się przyda.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sob 06 Sty, 2018   

High Grade 8x42 oraz 10x42 całkiem nieźle spisze się pod niebem, może nie tym najciemniejszym....
 
 
dobryzioom 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 07 Sty, 2018   

jak pisałem jestem tylko tymczasowo w Australii już w tym roku wracam do Polski. jednak budżet to 600 aud który nie mogę już za bardzo przekraczać. będę wybierał pomiędzy
Nikon monarch 7 10x42
vortex viper hd 10x42
Vanguard-Endeavor II lub IV (o ile jest sens dołożyć 130 aud )
Zeiss terra ed 10x42 najtańszy z tej stawki
wydaje mi się że parametry 10x42 to jest to czego szukam może 12x
pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Nie 07 Sty, 2018   

Zeissa terra możesz sobie odpuścić - bardzo słaba pod względem optycznym .... no i plastik co niezbyt dobrze rokuje w tej cenie.
Co do powiększenia 12x u większości ludzi eliminuje możliwość patrzenia z ręki i wymaga co najmniej podpórki. Zdecydowanie lepszym i bardziej uniwersalnym wyborem będzie 10x.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

dobryzioom napisał/a:
przyblizenie 10x lub wieksze zalezy mi bardziej na dobrej optyce niz polu widzenia


Dobryzioom skoro tak to z wymienionych przez Ciebie Vortex Viper HD 10x42 daje zdecydowanie najlepszy obraz pod względem ostrości w centrum oraz kontrastu.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

kot Sylvester, a patrzyłeś przez Vanguard Endeavor IV?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,76 sekundy. Zapytań do SQL: 15