Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 29 Mar, 2018   

Z tym Victory to trochę przesada :roll: . Wnosząc ze zdjęć i filmików powłoki w niej są takie same jak w 8x22 którą miałem przez wiele lat. Moim zdaniem obraz powinien więc być ostry, kontrastowy i ogólnie bez większych zarzutów. Ponadto układ porro jest ogólnie lepszy niż dachowy. Wszystko byłoby więc super gdyby nie indywidualne ustawianie ostrości - co przynajmniej dla mnie dyskwalifikuje tą lornetkę.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pią 30 Mar, 2018   

No więc Panowie - jeśli kupiłbym małe porro niekoniecznie z fi 30 mm to tym samym narażam się również na taką samą ciemnicę jak w dachowopryzmatycznych? WYDAJE mi się, że nie, dlatego pytam.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 30 Mar, 2018   

Dokładnie, praw fizyki nie oszukasz, lornetki dachowa i porro o tej samej aperturze mają identyczną jasność a transmisja zależy od szkła i powłok. Tyle tyko, że porro wykorzystują całkowite odbicie w pryzmatach przez co łatwiej i taniej zrobić dobre porro niż taką samą dachówkę. No i porro ma lepszy efekt 3D.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 30 Mar, 2018   

Maciek napisał/a:
Dokładnie, praw fizyki nie oszukasz, lornetki dachowa i porro o tej samej aperturze mają identyczną jasność a transmisja zależy od szkła i powłok. Tyle tyko, że porro wykorzystują całkowite odbicie w pryzmatach przez co łatwiej i taniej zrobić dobre porro niż taką samą dachówkę. No i porro ma lepszy efekt 3D.
Maciek - dokładnie, porównywałem efekt 3D w Nikonie EII 8x30 z Lynx 8x30 i wiadomo, który jest lepszy :razz: , niemniej bardziej nowoczesne powłoki Lynx dają również znać o sobie :grin: i tutaj Nikon przegrywa.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sob 31 Mar, 2018   

Poleci ktoś dobrą lornetkę Steinera 8/10x30 tak do +/- 1000 PLE? :mrgreen:

Może być takowa z podziałką dalmierczą :twisted:
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sob 31 Mar, 2018   

Moim zdaniem ze Steinerów w tej cenie to tylko używany Nighthunter, niestety nie ma podziałki, zresztą po co.
O ile nie przeszkadza indywidualne ustawienie ostrości jest to jedna z lepszych optycznie i zarazem pancerna lornetka. Arek ją ma i zawsze zachwala.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018   

Po wielu przemyśleniach doszedłem do wniosku - chcę kupić jakąś dobrą lornetkę na dzień. Przypuszczam że będzie to apertura 30. Poniżej niej nie chciałbym schodzić. Lornetka oczywiście na rower, trudno, będę taszczył taką. Wolałbym porro bo wiadomo - dachówka automatycznie podbija cenę. Myślę o ww. Steinerze. Najlepiej z dużym powerem, a taki ma tylko seria Safari. Warto? Ostatecznoścą będzie 8x. Ale taką używam do planowanych i celowych obserwacji.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018   

Jeśli mała 8x32 to taka:

[ Dodano: Wto 03 Kwi, 2018 09:32 ]
Te skrajne to 8x25

[ Dodano: Wto 03 Kwi, 2018 09:35 ]
...

IMG_20171217_102530040 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 3326 raz(y) 163,15 KB

IMG_20171217_102453985 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 3333 raz(y) 180,47 KB

 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018   

Tak dla przypomnienia wspomnę, że Treveller ze zdjęcia waży 380g, podczas gdy w miarę przyzwoite 25-ki ważą 300-320g. A jest prawie o połowę jaśniejsza. Szkoda, że nie jest dostępna.

W końcu udało się dodać zdjęcia :o .
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018   

Ja wiem jak to robić. To nie jest mój debiut, ale strasznie to upierdliwe na tym forum. Ale w końcu nie wytrzymałem jak czytam ten wątek.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018   

http://opticron.co.uk/Pag...a_mg_black.html

Eee ciagle dostepny. Widze ze w ostatniej wersji dolozyli dekle OG. I wywalili blokowanie zawiasow :)
I zmodernizowali muszle oczne na gumowe.
Traveller okupil swoja jasnosc, ooogromna AC i oddaniem kolorow.
Nie magnezowe sztuki na ebay do 100GBPspokojnie mozna trafic i za taka kase lornetka nie do pobicia.
Nie raz o niej wspominalem na forum
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018   

Kimek.27 AC w ww Opticronie widoczna gdzieś na skrajach pola widzenia, ale czy ogromna? Bez przesady. Standard jak na lornetkę bez szkła ED. Oddanie kolorów idealne. Kontrast żyleta. Mechanicznie bajeczka. Ale to moje odczucia. Problem z wszelkimi porównaniami jest taki, że każda lornetka porównywana jest do ideału. Tymczasem należałoby porównywać sprzęt do innych jemu podobnych z tej samej kategorii cenowej. Nie jest to może cenowa ekstraliga, ale jakościowo trzyma się blisko blisko. No i ER 19mm. Mega + Raj dla okularników. Do tego minimalna odległość ostrzenia 1,5m. Rewelacja. Można robaki na ziemi oglądać siedząc na ławce w parku.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018   

Moze cos zmienili w ostatniej wersji w optyce. Sztuki ktore mialem mialy spora AC. No i dystorsja byla ogromna przy malym polu widzenia, no ale to wynika z samej konstrukcji tej lornetki.
Niemniej jednak lornetka uzywana czy nowa warta swojej ceny.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sro 04 Kwi, 2018   

A czy ktoś wypowie się nt. budowy Trinovid 10x25 BCA? Fajnie że Leica, ale strasznie trywialnie brzmi w ofercie sklepu że obudowa jest gumowa... W klasykach są przedstawiane różne Leici, piękne wyprofilowane aluminium...
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Sro 04 Kwi, 2018   

BCA to wersja ogumowana
Poza "grzechotaniem" to fajne lornetki :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,76 sekundy. Zapytań do SQL: 19