Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
MarianTofana 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

Dziś odebrałem swojego Fujinona:)


Jak na razie jestem nim zachwycony. Wieczorem wybieram się do lasu nacieszyć oczy zakupem;)
jeszcze raz dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






stereoKiss 
Początkujący


Posty: 41
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

MarianTofana napisał/a:
Dziś odebrałem swojego Fujinona:)


Jak na razie jestem nim zachwycony. Wieczorem wybieram się do lasu nacieszyć oczy zakupem;)
jeszcze raz dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc.


fajnie,napisz coś więcej jak wrócisz z lasu ;)
 
 
rookie 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 12 Cze, 2018   

Witam . Szukam lornetki na dzień , do obserwacji zwierząt , planuje też wykorzystać ją do poszukiwań zrzutów jeleni . Lornetka dachowa. . Budżet ok 1000zł . Waham się miedzy 8x32 , 8x42 a 10x42 . Jakie powiększenie i obiektyw byście polecili? Na razie upatrzyłem sobie 2 modele :
Kowa 8x32 SV
Steiner SkyHawk 3.0 8x32
Jestem otwarty na inne propozycję :wink: .
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 12 Cze, 2018   

Rookie jeśli wstępnie wytypowałeś Kowe SV to polecam lekturę:

https://www.bestbinocular...wa8x32SV-99.htm

skoro się wahasz co do powiększenia to lektura uzupełniająca:

https://www.bestbinocular...a10x42SV-95.htm

Kwestia wyboru powiększenia zależy od paru czynników: przede wszystkim czy 10x nie powoduje drgań podczas obserwacji [powiększenie 8x daje bardziej stabilny obraz], w jakim terenie będą prowadzone obserwacje (pola, łąki, las) a co za tym idzie odległość. Jak otwarty duża przestrzeń to raczej 10. Istotny również jest fakt o jakich porach dnia będą obserwacje. Reasumując masz się Waćpan nad czym zastanowić.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 12 Cze, 2018   

Ta lornetka jest warta swojej ceny. Mialem ją kiedyś. Sprzedałem ze względu na 16mm odstęp źrenicy, który jest nie wystarczający dla okularnika. Ale jeśli nie nosisz okularów to warto w tej cenie bo one chodzą po 1,5 raza tyle.

https://www.ebay.co.uk/it...yIAAOSwbzNbG7lY

Made in Japan. Ostra jak diabli. Kolega, który ją nabył do dziś nie wychodzi z podziwu za każdym razem jak ją bierze do oczu i każdą inną, którą mu podsuwam odrzuca twierdząc, że jego lepsza.
 
 
rookie 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   

Dziękuje za podpowiedzi , RoboBat akurat mój brat przylatuje z UK za 10 dni to mógłby mi ja kupić i dostarczyć , tylko zastanawiam się nad ewentualnym problemem przy gwarancji , jednak myślę bardziej o czymś x42 . Sprzętu mogę używać wczesnym rankiem , albo w zacienionym lesie oraz w pochmurny dzień . Chciałbym jeszcze dopytać jak się ma 8x42 do 10x42 , proszę o krótkie porównanie .
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   

rookie napisał/a:
Sprzętu mogę używać wczesnym rankiem , albo w zacienionym lesie oraz w pochmurny dzień . Chciałbym jeszcze dopytać jak się ma 8x42 do 10x42 , proszę o krótkie porównanie .


Lornetka 8x42 jest o 56% jaśniejsza od 10x42 ze względu na większą źrenicę wyjściową dlatego na pewno lepiej sprawdzi się w gorszych warunkach oświetleniowych. Lornetki o powiększeniu 8x mają również większe pole widzenia co bardziej przyda się przy "skanowaniu" terenu w poszukiwaniu zwierząt.
 
 
MarianTofana 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

stereoKiss napisał/a:

fajnie,napisz coś więcej jak wrócisz z lasu ;)


Trochę to trwało ale nie chciałem pisać od razu na gorąco po jednej wizycie w lesie i wolałem poczekać aż ekscytacja zakupem minie i na chłodno ocenić co tak na prawdę widać. A widać sporo;)

za dnia przy obiektach o dużych kontrastach (szczyty sosnowego lasu na tle nieba) na brzegach widać AC jednak to chyba trochę czepialstwo z mojej strony, w centrum czysto:) Nie psuje mi to jednak humoru bo w ciemnym liściastym lesie lub wieczorem/przy porannej szarówce w ogóle tego nie widać. Co mnie bardzo cieszy to super praca w dzień i wieczorem pod ostre światło. Nie ma spadku kontrastu, który mógłby przeszkadzać. owszem nie da się tego uniknąć ale lornetka radzi sobie z tym świetnie.
To wszystko co wyżej opisałem to obserwacje w dzień ale to co najlepsze zaczyna się późnym popołudniem i wraz z upływającymi minutami tylko wprawia w co raz większy zachwyt.
Bardzo ostry i jasny obraz i super kontrast. Przy połówce księżyca i lekkim zachmurzeniu widać bardzo dużo szczegółów (obserwacja z lasu w kierunku polany, księżyc przebijający przez chmury z lewej strony). Niewielkie krzaki i małe drzewa- widać nie plamę tylko dokładny kontur postrzępiony na brzegach, zarysy gałązek i liści na brzegach. 3/4 księżyca i średnie zachmurzenie, pole obsiane trawami pastewnymi i dookoła małe krzewy. w granicach 100m widać liście na brzegach małych drzew i krzewów oraz w bliższej odległości rozróżnić można jakieś kępy chwastów wyrastające z tej trawy. Przechodzące na żer w kierunku obsianych pól Dziki w odległości strzału bez większego problemu do rozróżnienia, chyb i gwizd wyraźnie widoczne.
Jestem wręcz zszokowany bo do tej pory oglądałem te same tereny przez lornetki o półkę albo dwie niżej (miedzy innymi NIKON ACTION 7x50 CF) i teraz dopiero jestem pewien tego co widzę. Już się nie mogę doczekać rykowiska Jeleni i wypraw z tą lornetką w celu ich podglądania.

Wiele osób pisało o dużej masie tego szkiełka ale przy użytkowaniu takim jak moje w ogóle jej nie odczuwam. Jest bardzo poręczna i wygodna, bardzo dobrze leży w dłoni, muszle oczne trochę takie... nie mogę się z nimi dogadać ale może się przyzwyczaję. No i kolejny wielki pozytyw: brak konieczności ciągłego kręcenia gałą od ostrości bo widać to co 20m i to co 150m przede mną w pełnej ostrości. Fakt nie do przecenienia w warunkach nocnych obserwacji, kiedy to nie ma za bardzo na czym wyregulować ostrości bo kontrastu już jednak za mało.

Przez chwilę miałem wątpliwości czy dobrze robię wydając tyle ciężko odkładanej kasy na lornetkę, zwłaszcza, że w sumie przekroczyłem budżet o parę stówek jednak teraz już jestem pewien że każdy grosz na nią wydany był tego wart, nawet jeśli będę musiał odmówić sobie kilku rzeczy zaplanowanych na najbliższe kilka miesięcy. Jeśli chodzi o zastosowania stricte łowieckie czy też przyrodnicze wymagające obserwacji w warunkach słabego oświetlenia to każdy, kto się zastanawia właściwie powinien już przestać i iść prosto do sklepu po tę lornetkę:)
Do kompletu trafiłem tydzień temu w super okazyjnej cenie Lunetę Celowniczą Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56 za pół ceny sklepowej, z kompletem kwitów, zapakowaną, w oryginalne pudełko, która przeleżała 3 lata w szafie, nigdy nie zamontowana na broń. Wrażenia w relacji z lunetami o klasę niższymi w kwestii obrazu są dokładnie takie same jak w przypadku wyżej opisanej lornetki. SZOK!
Nawiasem mówiąc, szkoda że Optyczne.pl nie testują tego typu sprzętu. Na pewno wielu osobom ułatwiłoby to wybór bo mogli by się oprzeć na konkretnych danych i wrażeniach fachowców a nie podaniach, legendach i wierzeniach przekazywanych z ust do ust myśliwych znanych z wybujałej wyobraźni;)
 
 
rookie 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Witam . Postanowiłem dołożyć i wybór padł na Vortex Viper HD 8x42 .
 
 
kamilspl 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Cześć
Możecie mi coś powiedzieć o Pentax SP 10x50 (koniecznie wersja bez WP)?
https://www.cyfrowe.pl/lo...x-sp-10x50.html

Mam ją na oku, ewentualnie A211, też 10x50, podobna cena.
Specyfikacja obu wygląda bardzo podobnie, ale nt Pentaxa nie mogę znaleźć informacji w sieci...
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Szukaj info na temat pentaxa xcf 10x50.
 
 
kamilspl 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Dziękuję. Wygląda na to, że A211 jednak lepsze.
 
 
rysipatronus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Lip, 2018   

Dzień dobry, potrzebuję pomocy w wyborze kompaktowej lornetki do obserwacji ptaków czy to innych żyjątek. Myślę o 1.Delta Optical Voyager S 10x32 2.Walther Backpack 10x25 lub 3.Tasco Essentials 10x25. Ktoś coś? :)
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 05 Lip, 2018   

Nie wypowiem się o żadnej z nich ale wydaje mi się, że to co proponujesz to wyroby lornetkopodobne. Jaki masz budżet?
 
 
rysipatronus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Lip, 2018   

Zdaję sobie sprawę, że nie są to żadne lornetki, ale na takie luźne wypady leśne od czasu do czasu mogą się sprawdzić. Budżet to tak do 150zł max.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,74 sekundy. Zapytań do SQL: 15