Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

NoVik napisał/a:
Ciekawi mnie to że w dobie tak super optyki myśliwi często użytkują takie lornetki jak Zeiss Made in West Germany a z autopsji wiem że ludzi tych byłoby stać na współczesną lornetkę jednak decydują się na stare sprawdzone sprzęty, których cena jest wciąż stabilna. Czy to sentyment, czy te lornetki są wręcz niezastąpione podczas polowań mimo pozornego postępu.


NoVik myślę, że to jest tak:
Ponieważ swego czasu były to jedne z najlepszych lornetk na rynku, to ktoś nie uznający kompromisów i wyznający zasadę tylko to co najlepsze jest wystarczająco dobre, poszedł do sklepu i sobie ją kupił, żeby mieć spokój na lata i nie wracać więcej do tematu lornetek dopóki będzie mu służyć. Pamiętaj, że nie każdego to kręci tak jak nas. Ma dobry sprzęt i tyle. Dopóki działa to go użytkuje. Jak się zepsuje to pójdzie i kupi znowu najlepszy na rynku model i znowu będzie miał spokój na lata. A, że Zeiss to solidny sprzęt i się nie psuje więc ma go do dzisiaj i korzysta z życia w inny sposób zamiast wertować fora i tracić czas na poszukiwania nowej lornetki. Uwież mi, że wielu myśliwych to bardzo zamożni ludzie, a oni mają właśnie taki tok myślenia.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

RoboBat

I tak zrobię . :grin:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

Lech149 daj znać jakie wrażenia jak sprzęcik do Ciebie dotrze. I koniecznie mały test porównawczy obu modeli.
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018   

Jest mały kłopot , Amazon nie chce wysyłać do Polski . Muszę przez Niemcy , lub Anglię .
Możliwości są . :razz:
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Czw 16 Sie, 2018   

Wiecie może czy są możliwości nabycia lornetki wojskowej z podziałką dalmierzową / artyleryjską - wyłączając z tego PZO?
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 16 Sie, 2018   

Szukaj Steiner Military
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 17 Sie, 2018   

NoVik, są wciąż dostępne Nikony Tropical 7x50. One są w wersji bez podziałki i z podziałką.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 17 Sie, 2018   

NoVik na ostatnim festiwalu optycznym przez godzinę bawiłem się Nikonem Tropical 7x50 z podziałką . Ze łzami w oczach ją oddawałem . Jest piękna , niezwykle solidna , ma czar i urok przedwojennych marynarskich lornetek . Obraz jest wspaniały , ostry i kontrastowy . Niestety jest droga , ale jakość wykonania jest godna Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej . Gdybym nie miał WO 7x50 ED , kupił bym Nikona od ręki .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 17 Sie, 2018   

Zgadzam się. Tropical to jedna z tych lornetek, która powinna być w kolekcji. To klasyk nad klasyki.

Był taki czas, że korzystając z promocji Cyfrowe.pl, na hasło Optyczne.pl, można było ją mieć za 1300 zł. Kto skorzystał, ten wygrał bo obecnie kosztuje 3500 zł. I w tej cenie zupełnie nie opłaca się jej kupować, bo dopłacając 200 zł można mieć jeszcze lepszego, a równie klasycznego Nikona 7x50IF SP WP.

Choć jak kogoś kusi, wciąż można dorwać nowe sztuki poniżej 2000 zł:
https://www.ebay.pl/itm/N...PEAAOSwqaNbKCnv
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

A jakie Wasze zdanie jest na temat lornetek firmy Walther? https://www.astroshop.eu/binoculars/20/m,Walther Wiem, że to dopiero co nowości zapewne kiepskiej jakości i nie mam sobie nimi zawracać głowy, tym bardziej zważywszy na cenę, która sobą nie obiecuje dobrej lornetki.
To raz.
Dwa -
:lol:
- jakie opinie ma lornetka Hensold Wetzlar Dialyt 8x56?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Nikon Tropical 7x50 w porównaniu do Walthera . To jak pancernik Musashi , chluba Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej . W porównaniu do drewnianego kutra rybackiego z Helu :) . NoVik czym ty chcesz pływać po bezkresnym niebie ? . Jak już iść na dno to z klasą :) .
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Kto powiedział że na dno? Małymi kroczkami podbiję wszechświat :cool:
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sob 25 Sie, 2018   

Ludy.
Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi w tych powłokach w lornetkach Zeiss? B, T, P...
Na które warto zwrócić uwagę, jakie to roczniki?
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2018   

Ku mej radości na stronie wzrokowiec.pl ukazał się opis i test lornetki Kite 8x30 Pana Korafa.
Bardzo byłem ciekawy zawsze tej lornetki i czekałem aż ktoś przeprowadzi jej test :wink: W związku z aprobatą testującego chciałbym nabyć lornetkę - z tym, że o powiększeniu 10x. Czy obiektyw 30 mm przy powiększeniu 10x nie jest przypadkiem niewystarczający do regularnych obserwacji np. na zwyżce, a lepszy z powodu swoich gabarytów i źrenicy do zerkania?
Proponujecie ją czy lepiej rozejrzeć się za apreturą rzędu 40/42/50 mm zachowując powiększenie 10x?
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 05 Wrz, 2018   

Chyba lepiej 8x30 lub lekka 10x42. Masz już 10x25 - wariant 10x30 poza polem nie aż tak wiele zmieni. Moim zdaniem taki wariant to luksus, na który można sobie oczywiście pozwolić zwłaszcza przy tej cenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,66 sekundy. Zapytań do SQL: 14