Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
papkerson 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 17 Mar, 2020   

Rozmowy o lornetkach za prawie 10k przyprawiają amatorów o dreszcze :)
Ja jestem szczesliwym(chyba ;) ) posiadaczem Ex 10x50 choc przez Was widze niedostatki.
Faktycznie te filtry na Nikonach teraz nie sa najlepsze. Ale mam nadzeje,ze ze 560zl nie ma tragedii. :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 18 Mar, 2020   

Na szczęście wcale nie trzeba wydawać 10000 zł żeby mieć naprawdę dobrą lornetkę :)
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 18 Mar, 2020   

Ani 5000 ? :razz:
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 18 Mar, 2020   

Są dobre lornetki, bardzo dobre i doskonałe...
Ex jest naprawdę dobrą lornetką. taki np. Conquest czy nawet Viper to lornetki bardzo dobre a EL-ki czy Victory - wiadomo
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 18 Mar, 2020   

Lech149, dokładnie.

Jest kilka lornetek naprawdę świetnych za mniejsze pieniądze. Ot choćby Doctery Nobilem, Fujinony FMT-SX, Nikony E2 czy SE. Jakoś tak mi wyszło, że same Porro wymieniłem :)
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 18 Mar, 2020   

:grin: :grin: :grin:
 
 
Szymongroch 
Początkujący


Posty: 49
Wysłany: Sro 18 Mar, 2020   

Panowie, Wasze pozytywne zakręcenie na punkcie lornetek mogę jedynie porównać do mojego na punkcie ptaków. Jak mi kiedyś minie (przez ostatnie 29 lat jeszcze nie minęło), to przerzucę się na lornetki...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 18 Mar, 2020   

A co Cię powstrzymuje przed byciem zakręconym na punkcie większej ilości rzeczy? :)
Ptaki i instrumenty optyczne idą ze sobą w parze. Na wycieczki jakaś mała lornetka, na zasiadkę większa, na wodę luneta. I już masz małą kolekcję :)
 
 
Szymongroch 
Początkujący


Posty: 49
Wysłany: Sro 18 Mar, 2020   

No i to tak już działa... Fora Wasze wertuję od 2 lat i w końcu dałem głos...

A 2 lata temu przez Arka test na Optycznych kupiłem Nikona MHG 10x42, a po chwili przyszła Leica Apo Televid 65. I dziś śmiało mogę krzyknąć (cytując tytuł filmu) „Niczego nie żałuję”!
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 18 Mar, 2020   

Masz porządny sprzęt.. no już prawie kolekcja.. mnie brakowało by tylko kieszonkowej w stylu Swaro czy Victory 8x25 / 8x30
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 18 Mar, 2020   

O właśnie, właśnie :) Abs, bardzo dobrze radzi :)
 
 
Szymongroch 
Początkujący


Posty: 49
Wysłany: Sro 18 Mar, 2020   

Dzięki!

No nie ukrywam, iż i ja mam też takie przemyślenia. Gdyż albowiem potrzebuję lornetki dla... partnerki i dzieci. Jedna lornetka o której myślę i przy parametrach której szczęka mi opadła to nowa KOWA BDII-XD 6.5x32 WA. Poczytałem o niej u Arka na allbinos i naprawdę wymiata. No a w maju ma być Victory 32 SF.
Oczywiście po obecnym zakupie EDG, to sobie mogę tylko poczytać, pomarzyć i tak poplanować... Ale i to już sprawia frajdę. Zresztą, jak bym ją/je kupił to podstępnie, wymienionym przeze mnie osobom, dałbym Deltę Optical One 8x32 (mam no i przecież lekka jest...), a sam bym używał wspomniane wyżej modele. Wiem, że to nie fair, ale co zrobić...
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2020   

Panowie.
Korzystając z Waszego wolnego czasu w domach :grin: pragnę prosić Was o własne porównanie dla moich potrzeb. Jeśli posiada ktoś Conquesta HD i Nikona EII 10x35 proszę o porównanie ich właściwości.
Sam nie mam takich możliwości, a kłócę się ze sobą którą wybrać.
Fajnie mieć podręczne Porro, jednocześnie nie chciałbym schodzić z jakością obrazu w porównaniu do Conquesta HD 10x42.
Conquest 10x32 wydawał mi się gorszy pod względem apertury tj. ciemniejszy obraz, tym czasem wyczytuję, że x32 lepiej radzi sobie z CA i ma szersze pole. Nie chciałbym schodzić też z powiększenia.
Choć ciekawi mnie Nikon EII 8x30. Pole musi być oszałamiające... Ale znów ergonomia obsługi tak małej lornetki napawa mnie niezbyt optymizmem...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2020   

NoVik, mam obie interesujące Cię lornetki ale pod ręką tylko Conquesta HD 10x32. Nikon jest niestety w firmie, w której mamy zakaz pojawiania się bez poważnej przyczyny. Tak więc musisz uzbroić się w cierpliwość.
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2020   

A to nie jest ważna przyczyna ? :grin: :grin: :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,65 sekundy. Zapytań do SQL: 14