Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Sro 13 Maj, 2020   

Arek, czytałeś mój wpis dwa posty wyżej o Kowie YF 8x30 ?
Napisz chociaż czy weźmiesz to pod uwagę albo, że "lornetek poniżej 1000 zł nie testujemy" :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Maj, 2020   

anatol1, wezmę. Testujemy lornetki z różnych przedziałów cenowych. Bushnell Prime 8x32, który był w grupie ostatnio testowanych lornetek nie kosztuje przecież ponad 1000 zł.
 
 
kein001 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 16 Maj, 2020   

Witam,

Ostatni tydzień dużo czytam na waszym forum i nie ukrywam że wybiliście mi z głowy lornetkę z powiększeniem. Dodatkowo zwróciliśie uwagę na parę aspektów które pomijałem. Spacerowałem już jakiś czas z mini lunetką 10x20 oststnio (podczas tej epidemi) wyciągnąłem na spacery do lasu i pola starą lornetkę ussr 12x42, i jednak lornetka to jest to.
Proszę o poradę ten sprzęt jest warty tych pieniędzy, to jest made in china ?
https://www.astroshop.pl/...0x32-xc/p,48838
Chciałem wydać tak 1000 pln ale jeśli warto dopłacić.
Powiększenia mniej niż 10x nie chcę, 12x stabilnie utrzymam. Przeznaczenie to głównie spacery i turystyka. Nie ma tego sprzętu w bibliotece na optyczne.

Z góry dziękuje za poradę.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Sob 16 Maj, 2020   

Steiner opisuje ją jako "entry-level" więc nie polecam bo u Steinera to oznacza że lornetka zapewne będzie słaba
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 16 Maj, 2020   

Miałem w rękach wersję 8x32 (zresztą tutaj na forum pisał o niej jej właściciel ophiuchus) i nie nazwałbym jej słabą.
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sob 16 Maj, 2020   

kein001 napisał/a:

Proszę o poradę ten sprzęt jest warty tych pieniędzy, to jest made in china ?
https://www.astroshop.pl/...0x32-xc/p,48838
Chciałem wydać tak 1000 pln ale jeśli warto dopłacić.

w cenie tego malo znanego steinera, tj. ponizej 1400zl, kupic mozesz pewniaka Nikon Monarch 7 10x30, 190gram lżejszy, dla turysty pieszego to spora roznica, zamow obie, zwróć gorszą, opisz nam wrażenia
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Maj, 2020   

I to jest bardzo dobra rada!
 
 
Janino 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Nie 17 Maj, 2020   

a jaka jest różnica między Monarchem 3, 5 a 7 - optycznie oczywiście? któregoś nie polecacie?
 
 
kein001 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 18 Maj, 2020   

Zrobiłem sobie mały ciężarek 200 gr. pochodziłem z nim chwilę i faktycznie jest to dużo, zakładając 6 godzin marszu to tym bardziej robi różnice. Dzwoniłem do Teleskopy.pl jadę oglądnąć Nikona który mi został polecony oraz Kowa Prominar 10x32 XD BD, cięższy ale podobno warto sprawdzić różnicę. Jak kupie to dam znać.

Siedziałem dwa wieczory ostatnie i szukałem odpowiednika dla poleconego Nikona Monarch 7 10x30 i faktycznie nie ma odpowiednika jeśli mowa o wadze i przedziale do 2 tys.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 18 Maj, 2020   

kein001 napisał/a:
Siedziałem dwa wieczory ostatnie i szukałem odpowiednika dla poleconego Nikona Monarch 7 10x30 i faktycznie nie ma odpowiednika jeśli mowa o wadze i przedziale do 2 tys.


E tam nie ma, a to:

https://edredon.com.pl/pl/p/Opticron-Traveller-BGA-ED-10x32/467
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pon 18 Maj, 2020   

hm, pisałeś o 1000 wcześniej, teraz 2x wiecej, ten opticron czy prominar na pewno ma lepszą obudowę od Monarch 7, bo Nikon w tym modelu na obudowie mocno przyoszczędził, taka jakby lepiąca silikonowata jest
 
 
kein001 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 19 Maj, 2020   

PPV- zastanawiałem się czy jak nie dopłacę trochę to czy nie kupie coś znacznie lepszego.

Jednakże moje specyficzne preferencje oprały się głównie na wadze. Dlatego wybrałem zasugerowanego mi tu przez ciebie Nikona Monarch 7 10x30 - za co serdecznie dziękuje bo dalej bym się błąkał po sklepach i szukał nie wiadomo czego za jakąś pseudo okazje.

Kowa Prominar odrzuciłem odrazu ze względu na różnicę w wadze, jednak jest ona znacząca a szukałem czegoś na wycieczki piesze i rowerowe do plecaka. Prominar ma zdecydowanie lepszą obudowę, sądzę że w tym Nikonie podczas intensywnego użytkowania może nie dolegać dokładnie gumowa obudowa w okolicach ramienia. Ale jak by nie było Prominar jest cięższy całe 20%.

Tak na marginesie chciałem dodać iż sprawdzałem jeszcze Nikon Prostaff 10x30. Podczas poranku przy bezchmurnym niebie ( bardzo dobrze doświetlona ulica) dla takiego Janusza optyki jak ja różnice były niewielkie mowa oczywiście o skupieniu się tylko na centrum pola widzenia. Zakładam iż różnicę zobaczę przy gorszym oświetleniu, ponieważ tu już widziałem dla białego koloru ciemniejszy odcień jak spoglądałem przez Prostaff.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc, na pewno będę tu do was zaglądał.

W tym wątku jest wyłączona opcja " Pomógł " ?
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 19 Maj, 2020   

Janino napisał/a:
a jaka jest różnica między Monarchem 3, 5 a 7 - optycznie oczywiście? któregoś nie polecacie?

Rozważamy tylko i wyłącznie zakup Monarcha 7.
Monacha 5 tylko w przypadku modeli 56mm (8x/16x/20x56)
Monarcha 3 oficjalnie w ogóle nie ma w sprzedaży w Europie

Podobnie w serii Prstraff, 7s jest OK, natomiast do "5" "3s" nawet nie podchodź
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 153
Wysłany: Wto 19 Maj, 2020   

Mam Nikona Prostaff 7 (starszy, nie 7s) i zastanawiam się nad czymś lepszym. Oglądałem Bushnella Nitro 10x42 (cena przemawia do mnie) jak i Monarcha 7. Ogólnie chciałbym coś z większym polem oraz z małą AC w centrum, jak najmniejsze i lekkie ale 10x42. Ostrość, AC czy dystorsja na brzegu pola jest mi obojętna - jak coś mi wejdzie w pole widzenia to i tak kieruję lornetkę centralnie na obiekt. Ten Prostaff nie jest taki zły, choć jak gapię na oreła na tle przymglonego, białego nieba to nie widzę rysunku pod skrzydłami tylko aureolę, dlatego chciałem coś zdecydowanie lepszego, a nie tylko trochę. Podpowiecie coś?
 
 
Szymongroch 
Początkujący


Posty: 49
Wysłany: Czw 21 Maj, 2020   

Browar,

Ja bym Ci zarekomendował wyższą półkę cenową, ale może to być lornetka docelowa (na całe życie i można powiedzieć, że bezkompromisowa - jeśli ciągle patrzymy, żeby nie płacić 10 tys.) - Nikon Monarch HG 10x42.
Jedna z najlżejszych i najmniejszych przy tych parametrach, jedno z największych pól widzenia, dobra ostrość, aberacja tylko na skraju, dystorsji brak.Także w opis Twoich potrzeb idealnie wpasowana. Dla mnie numer jeden wg wskaźnika cena do jakości. No i do tego śliczna (oczywiście parametr subiektywny).

W nowym zestawieniu rankingu 10x42 poszybuje na 6 miejsce (do 5-tego brakuje jej jedynie 0,1 punktu)...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,73 sekundy. Zapytań do SQL: 14