Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 151
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

Piękna lornetka, czytałem test, no ale chyba nie jestem aż tak zdeterminowany coby wydać 4 kafle. Kosztuje dwa razy tyle co Monarch 7, ciekawe czy jest dwa razy lepsza ;) To żart oczywiście, jestem amatorem podglądaczem ptasim/krajobrazowym, ale nie kolekcjonerem szkieł.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Szymongroch 
Początkujący


Posty: 49
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

To prawda, tania nie jest. Mam od 3 lat, na ptaki i wędrówki i bardzo sobie chwalę.

W takim razie może najnowsza Kowa BDII-XD 10x42? Nie miałem w ręku ale opinie są bardzo pozytywne. Świetne pole widzenia 7,2 stopnia, lekka jak na 10x42 i cena ok 2 tys.
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 274
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

kein001 napisał/a:
Witam,

Ostatni tydzień dużo czytam na waszym forum i nie ukrywam że wybiliście mi z głowy lornetkę z powiększeniem. Dodatkowo zwróciliśie uwagę na parę aspektów które pomijałem. Spacerowałem już jakiś czas z mini lunetką 10x20 oststnio (podczas tej epidemi) wyciągnąłem na spacery do lasu i pola starą lornetkę ussr 12x42, i jednak lornetka to jest to.
Proszę o poradę ten sprzęt jest warty tych pieniędzy, to jest made in china ?
https://www.astroshop.pl/...0x32-xc/p,48838
Chciałem wydać tak 1000 pln ale jeśli warto dopłacić.
Powiększenia mniej niż 10x nie chcę, 12x stabilnie utrzymam. Przeznaczenie to głównie spacery i turystyka. Nie ma tego sprzętu w bibliotece na optyczne.

Z góry dziękuje za poradę.


Ależ duże powiększenia też są OK - ze stabilzacją. Fujinon, Nikon, Canon mają zacne modele. Ale to kilka razy drożej niż 1000 zł.
Sam mam Canona 15x50 IS. Optyczne bardzo dobry, tylko niewygodne muszle oczne (które właśnie wymieniam w zakładzie optyczny który zajmuje się naprawą lornetek).
A z ręki, bez stabilizacji, najwygodniejsze jest x8

Przy takim parciu na powiększenia poszukałbym używanego Canon a x12 ze stabilzacją... W kryzysie sprzedający może mieć motywavję by zejść z ceny.
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 151
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

Szymongroch napisał/a:


W takim razie może najnowsza Kowa BDII-XD 10x42? Nie miałem w ręku ale opinie są bardzo pozytywne. Świetne pole widzenia 7,2 stopnia, lekka jak na 10x42 i cena ok 2 tys.

Ooo, ciekawa, pole 7,2 st (poprzednia miała 6,2) to coś fajowego. Jakiś test by się przydał. Chętnie bym tą Kowę porównał na zywo z Monarchem 7. Może ktoś już miał w łapie?
 
 
Szymongroch 
Początkujący


Posty: 49
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

Arek miał:
https://www.optyczne.pl/7...ych_rękach.html
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 151
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

Przeczytałem. Czytałem też test na Birdforum
https://www.birdforum.net/showthread.php?p=3936682
Niepokoi mnie omawiana AC, muszę zobaczyć. Potrzebuję większego pola (niż 6 st) i małej AC.
 
 
Szymongroch 
Początkujący


Posty: 49
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

To już rzeczywiscie trzeba wziąć do łapki. Daj znać jak Ci się uda.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

browar, a ten Bushnell Nitro 10x42 nie spodobał Ci się?
 
 
Szymongroch 
Początkujący


Posty: 49
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

A tutaj, to Ci nie pomogę, bo nie widziałem i nie czytałem wiele o tej lornetce. Niewiele wiem o lornetkach Bushnela, poza przeczytaniem kilku testów. Ktoś bardziej ode mnie doświadczony powinien Ci doradzić.
Oczywiście każdy doradzający na końcu Ci powie, iż najlepiej wziąć obie do ręki i porównać, bo jest wiele indywidualnych preferencji. To jest bardzo dobra rada, ale nie zawsze realna do spełnienia... Dlatego wertujemy testy na stronach Świata...
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 151
Wysłany: Sob 23 Maj, 2020   

widoczek napisał/a:
browar, a ten Bushnell Nitro 10x42 nie spodobał Ci się?

Miałem w ręku, fajny, choć faktycznie śruba mlaska co mnie trochę zniechęca. Umówiłem się w Militariach na wizytę ze swoim Prostaffem coby porównać, zobaczymy.
Mają też Hawke - mechanicznie lepiej zrobiony niż Bushnell Nitro, ale ma małe pole...
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sob 23 Maj, 2020   

mlaskajaca sruba to najmniejszy problem, wiekszosc tych mechanizmów ma smar dla zredukowania luzu i gładkiego obrotu, pecherzyk powietrza mogł sie zdarzyc
 
 
ravciu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Cze, 2020   

Przymierzam się do zakupu pierwszej lornetki. Nie celuje w te za parę tyś bo może okazać się że to nie dla mnie, ale też nie chce "dziecinnej zabawki" bo mnie zniechęci. Przeczytałem 3 artykuły z pierwszego wątku - świetne wprowadzenie - dzięki :) Niestety mnogość sprzętu przytłacza.

Wykorzystanie: obserwacja przyrody, głównie zwierząt, hobbistycznie na wyjazdach. Raczej dzień + świt i wieczór. Nocne obserwacje odpadają. Obserwacja z ręki. Nie koniecznie kieszonkowa, głównie poruszam się 4x4 a i w plecaku coś średnich gabarytów mi nie przeszkodzi.


Obecnie celuje gdzieś w 10x40 / 10x50 w cenie +/- 500 zł


Klika stron wcześniej ktoś wymienił ECOTONE WP2 10X50 - aktualnie cenowo to około 650 - jeśli faktycznie te 150zł dużo zmienia to też jestem gotów dołożyć

Co byście polecili dla początkującego żeby się wkręcił w to hobby ? :)
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Czw 04 Cze, 2020   

recepta wypisana: Delta Forest II 10x42, do realizacji w promo na zoom-n-joy
Ostatnio zmieniony przez ppv Czw 04 Cze, 2020, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Czw 04 Cze, 2020   

Radziłbym zejść nieco z powiększenia i kupić .... Delta Forest II 8x42 :wink:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Cze, 2020   

Można rozważyć to:
https://www.ceneo.pl/22553594
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,64 sekundy. Zapytań do SQL: 14