Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Sro 11 Lis, 2020   

Novik, Propozycja edredona ciekawa (ale lepiej by było żeby dało się jeszcze ciut utargować :smile: ) bo wprawdzie inny model (wartość raczej ta sama), ale trafiają się i takie ceny: https://allegrolokalnie.pl/oferta/lornetka-swarovski-el-8-5x42-sv
Porównywałem EL 10x50 z SLC 10x42 . SLC to świetna lornetka i tak naprawdę nie chciałbym powiedzieć, że EL jest lepsza, raczej chodzi o inne podejście projektowania (płaskie lub tradycyjne pole) EL 10x42 porównywałem z Leiką Ultravid 10x50, ELka wypadła bardzo dobrze, ale znowu nie mógłbym wskazać bezwzględnego zwycięzcy... Ostatecznie na tym poziomie wszystko, no może prawie wszystko, sprowadza się do osobistych preferencji, co pokazuje przykład 3mnicha...
https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=33407&postdays=0&postorder=asc&start=105

Pozdrawiam!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wasił 
Nowy


Posty: 1
Skąd: Słupsk/Chojnice
Wysłany: Pią 13 Lis, 2020   

Cześć. Jestem początkujący i szukam lornetki do 350 zł. Przeznaczenie: 50% ptaki, 30% nocne niebo i 20% inne zastosowania (jakaś zwierzyna, raz na dłuższy czas wypad w góry, często plaża itp.) mam na oku kilka modeli:

Praktica Toucan 10x50
Levenhuk Karma (zwykła) 8x42
Levenhuk Sherman Base 10x50
Opticron Adventurer 8x42
Bushnell H2O roof 8x42
Pentax SP 10x50
Bushnell Spectator Sport 10x50 Porro (o tej nic nie wiem)

Zależy mi na tym, żeby lornetka ważyła poniżej kilograma - tu dobrze wypadają Sherman i Adventurer (to podobno te same lornetki pod innymi markami) i żeby była jasna oraz w miarę dobra optycznie (fajne parametry ma Praktica). Zdaję sobie sprawę, że część wychodzi poza budżet, ale zbliża się black week i może uda się upolować coś w dobrej cenie ;) z góry dzięki za rady
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 07 Gru, 2020   

Już kiedyś to pytanie zadawałem, ale nadarzy mi się okazja nabyć Doctera ED/OH 8x56. Miał ktoś do czynienia z tym sprzętem?
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Nie 27 Gru, 2020   

Wasił napisał/a:
szukam lornetki do 350 zł.

Znalazłes już?
Ja bym wybierał między tym Bushnellem H2O 8x42 a Praktica Explorer 8x42 - jest promocja na 349 zł.
Lornetki o średnicy obiektywu 40-42mm są MZ najbardziej uniwersalnymi narzędziami do codziennych obserwacji. 50-ki są już wyraźnie większe, cięższe i przez to mniej poręczne, a zakres zastosowań, który podałeś, trudno będzie pogodzić w jednym egzemplarzu. Generalnie radziłbym zrezygnować z 50-tek i zastąpić je 42-kami.

NoVik napisał/a:
nadarzy mi się okazja nabyć Doctera ED/OH 8x56. Miał ktoś do czynienia z tym sprzętem?

Oglądałem przez chwilę Doctera 10x56 Porro. Straszny kloc! Robi wrażenie, ale wątpię, czy chciałbym coś takiego zabierać ze sobą gdziekolwiek w teren, no chyba żebym chciał zrobić wrażenie na dziewczynie :wink:
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 11 Sty, 2021   

Pytanie z innej beczki.
Jak przechowujecie swoje lornetki?
W futerałach w zamkniętej szafie czy szufladzie? A może eksponujecie je na półkach?
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Sro 13 Sty, 2021   

Co w podanych parametrach zapewni najlepszą jakość obrazu?
-Przybliżenie 8x
-Minimum 30mm
-maks. masa 500g
-pole widzenia min. 7.7 stopnia
-cena bez limitu

Jedyny parametr, który możemy naciągnąć to przybliżenie, może być większe, maks. 10x, ale mam na uwadze jasność.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 14 Sty, 2021   

NoVik napisał/a:
Pytanie z innej beczki.
Jak przechowujecie swoje lornetki?
W futerałach w zamkniętej szafie czy szufladzie? A może eksponujecie je na półkach?

Odpowiem jak jest u mnie :wink: , woreczek foliowy, w którym trzymam lornetkę szczególnie po powrocie z obserwacji w okresie zima, wiosna chodzi o parowanie szkieł po zetknięciu się z temperaturą pokojową i może osadzać się mgła wodna i wnikać w głąb optyki. Do czasu wyschnięcia szkieł. Lornetka z woreczkiem w futerale przechowywana jest w szafie.
Co jakiś czas przegląd lornetki i czyszczenie lornetki i szkieł, lubię jak jest czysta :shock: .
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Czw 14 Sty, 2021   

NoVik napisał/a:
Pytanie z innej beczki.
Jak przechowujecie swoje lornetki?
W futerałach w zamkniętej szafie czy szufladzie? A może eksponujecie je na półkach?


Moja codzienna lornetka leży w schowku pod siedzeniem w samochodzie :mrgreen:
Ma dekle założone czasem :twisted:
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Czw 14 Sty, 2021   

tomek__ napisał/a:
Co w podanych parametrach zapewni najlepszą jakość obrazu?
-Przybliżenie 8x
-Minimum 30mm
-maks. masa 500g
-pole widzenia min. 7.7 stopnia
-cena bez limitu

Jedyny parametr, który możemy naciągnąć to przybliżenie, może być większe, maks. 10x, ale mam na uwadze jasność.


Jeśli 10x to kąt może być proporcjonalnie mniejszy (zapomniałem dodać).
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sob 16 Sty, 2021   

Steiner najwidoczniej wspiera nie tylko amerykańska armię... :shock:

FB_IMG_1610803197118.jpg
Plik ściągnięto 3267 raz(y) 38,65 KB

 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Nie 17 Sty, 2021   

tomek__ napisał/a:
Co w podanych parametrach zapewni najlepszą jakość obrazu?
-Przybliżenie 8x
-Minimum 30mm
-maks. masa 500g
-pole widzenia min. 7.7 stopnia
-cena bez limitu

Jedyny parametr, który możemy naciągnąć to przybliżenie, może być większe, maks. 10x, ale mam na uwadze jasność.


To pole widzenia to tak specjalnie zeby cl 8x30 nie mieścił się w parametrach? :lol:
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Sob 23 Sty, 2021   

widoczek napisał/a:


To pole widzenia to tak specjalnie zeby cl 8x30 nie mieścił się w parametrach? :lol:


Nie rozumiem pytania.

Obecnie mam 8.2 stopnia przy 8x i nie chcę zmniejszać tego pola bardziej niż o 0.5 stopnia.
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 202
Wysłany: Nie 24 Sty, 2021   

Cześć!

Stoję przed wyborem kolejnej lornetki (głównie ptaki) i mam już swoje typy:

1) Bushnell Nitro 10x42
2) Kowa BD 10x42 XD Prominar
3) Vortex Diamondback HD 10x50

Wprawdzie poz.3 to pięćdziesiątka ale chyba jeszcze byłbym w stanie ją nosić, zwłaszcza że nie jest szczególnie ciężka (miałem lornetkę porro o takiej samej wadze). Diamondback w wersji 42 ma za mały odstęp źrenicy (15 mm) jak dla okularnika i dlatego nie biorę jej pod uwagę. Vortex daje też najlepsze warunki gwarancji, więc umieściłem tutaj Diamondbacka 10x50. Szkoda, że Delta Optical Chase 10x42 pod względem oddalenia źrenicy odstaje od pozostałych wymienionych, bo podoba mi się, zwłaszcza że mam dobre doświadczenia z lornetką tej marki (Forest II 8x42). Optycznie żaden cud ale wytrzymała dużo w terenie.
Według tutejszych testów wszystkie wymienione przeze mnie lornetki reprezentują podobny poziom optyki. Niestety nie mam możliwości u siebie żadnej z nich pomacać.
Pytania mam następujące:
1) Czy Kowa BD 10x42 XD jest rzeczywiście równie dobra jak pozostałe, znacznie nowsze konstrukcje? Kusi najmniejszymi rozmiarami, wagą i designem. Mogę ją mieć w podobnej cenie jak pozostałe.
2) Czy Bushnell Nitro 10x42 ma metalowy korpus? Nigdzie takiej informacji nie znalazłem, a w tym przedziale cenowym różnie z tym bywa. Plastikowej lornetki nie chcę.

Pozdrawiam!
 
 
Greg44 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 74
Wysłany: Nie 24 Sty, 2021   

Sprawdź jeszcze Vortex Diamondback HD 10x42 ma fajne parametry :smile:
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 202
Wysłany: Nie 24 Sty, 2021   

Greg44 napisał/a:
Sprawdź jeszcze Vortex Diamondback HD 10x42 ma fajne parametry :smile:

Niestety mały odstęp źrenicy jak dla mnie - tylko 15 mm. :-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,7 sekundy. Zapytań do SQL: 17