Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 203
Wysłany: Pon 01 Mar, 2021   

mexikanos11, ja na Twoim miejscu wybrałbym coś ze średnicą obiektywów 30-32 mm. Łatwiej Ci jednak będzie znaleźć lornetkę 8x aniżeli 10x z odpowiednim dla okularnika odstępem źrenicy. Jakim budżetem dysponujesz?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mexikanos11 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 01 Mar, 2021   

Coś koło 1tys zł. Patrzyłem że Vortex diamondback ma różne rozmiary tylko właśnie bałem się że może być coś nie tak z okularami...
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 203
Wysłany: Pon 01 Mar, 2021   

mexikanos11, ciekawą propozycją w cenie 1000 zł może być ta lornetka: https://fotozakupy.pl/product-pol-40934-Kowa-Prominar-BD-XD-10x42.html?LH-61F&utm_source=ceneo&utm_medium=referral
Nieźle wypadła w tutejszym teście i nadaje się dla okularników. Jest to starszy model i obecna cena to cena wyprzedażowa. Niedawno bodajże mieli ją za 999 zł. Zapytaj, może przywrócą taką cenę. :-)
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 02 Mar, 2021   

Jeśli nie masz zbyt wygórowanych wymagań to może ONE:
https://deltaoptical.pl/lornetka-delta-optical-one-10x32

Używam w okularach i dla mnie jest OK ale musiałbyś się przymierzyć...
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 203
Wysłany: Wto 02 Mar, 2021   

Delta Optical One 8(10)x32 moim zdaniem nie jest warta zainteresowania. Patrzyłem przez nią i obraz jakiś taki mdły mi się wydawał. Jedyna zaleta to umiarkowana cena i rekordowo małe rozmiary i waga, jak na lornetkę 32 mm.
 
 
Lemiux 
Nowy
Sumiarz


Posty: 1
Skąd: Goczałkowice
Wysłany: Pią 05 Mar, 2021   

Cześć i czołem, witam szanownych użytkowników.
W końcu dorosłem do lornetki i trzeba coś zakupić.
Czy znajdzie się ktoś uprzejmy i doradzi mi w kwestii wyboru lornetki?
Jestem zaawansowanym wędkarzem, najczęściej łowię z brzegu, czasem z wody.
Szukam sprzętu do obserwacji wody w poszukiwaniu spławów ryb (100do 300metrów), jak i do skanowania sąsiedniego brzegu zbiornika(100-700m). Obserwacje w dzień i w sumie do im późniejszej pory tym lepiej. Mam do wydania około +/- 950 zł. Zdaję sobie sprawę że to nie majątek i wiem że będę musiał pójść na pewne kompromisy.
Czy może któryś z tych modeli będzie dla mnie lepszy lub gorszy?
-Kowa Prominar BD XD 10x42
-Kowa 8x42 SV
-Nikon Prostaff 3s 8x42
-Nikon PROSTAFF 5 8x42
Dziękuję.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 05 Mar, 2021   

@Lemiux - z tych co wymieniłeś ZDECYDOWANIE Kowa Prominar BD XD, reszta przy niej wysiada. Jednak to czy 10 cz 8 razy to zależy od indywidualnych preferencji - ja bym wziął 8x, bardziej uniwersalna.
 
 
jasiekcom 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Posty: 612
Skąd: Myszków
Wysłany: Wto 09 Mar, 2021   

Witam.
Jeśli chodzi o sprzęt foto to jestem na bieżąco. W temacie lornetek jestem totalnym "lajkonikiem". Prosiłbym o ewentualną poradę.
Szukam na potrzeby Społecznej Straży Rybackiej lornetki która będzie służyć nam jako pomoc przy patrolowania terenu : jeziora, stawy, rzeki, podglądania przyrody również :wink: Czasami patrole obywają się w trudnym terenie i trwają kilka godzin więc waga i rozmiar też mają znaczenie. Sprzęt musi być nowy bo potrzebny będzie do rozliczenia rachunek. Teraz najważniejsze budżet, dup...nie...urywa :mrgreen: max 400 zł.
Myślę o 10x50, co doradzilibyście w tym budżecie.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 09 Mar, 2021   

Lemiux biorąc pod uwagę dystans i światło ja postawiłbym na 10x50. Prominar jest bardzo ok a jeśli nie czujesz że lornetki to będzie twoja bezgraniczna miłość a niuanse optyczne na brzegu pola nie dają ci zasnąć ;) to spokojnie można brać Nikona Ex 10x50 (sprawdza się przy trochę gorszym świetle)
Jasiekcom - zakładając budżet to Nikon Aculon 10x50 (całkiem fajna), Pentax SP 10x50 lub Bushnell Prime 10x42
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 09 Mar, 2021   

Nikon Aculon 10x50 - 10 lat gwarancji - mocny argument, z opisu sprzedającego: "są uszczelnione, "bryzgoszczelne" - cokolwiek by to nie znaczyło przyda się bo pływając na łódce chlapie.
 
 
jasiekcom 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Posty: 612
Skąd: Myszków
Wysłany: Sro 10 Mar, 2021   

@sławek_38 @Abs dzięki za podpowiedź jednak najtaniej znalazłem tego Nikona w cenie 439 zł.
To niestety przekracza budżet a tego muszę się trzymać.
Więc szukam dalej.
Myślałem o Delta Optical Entry 10x50 ale sam nie wiem :???:
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 203
Wysłany: Sro 10 Mar, 2021   

Jest jeszcze mniejszy brat Aculona 10x50, czyli Niokon Aculon A211 10X42. Tego możesz bez problemu kupić za 400 zł. Mniejszy i lżejszy, to przez kilka godzin noszenia mniej będzie ciążył na szyi.
 
 
Rohanek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Mar, 2021   

Jasiek ja mam entry 8x42 i uważam że to dobry wybór na pierwszą lornetkę:) Cena dobra, porro, duże pole widzenia, odpowiednia waga a jak Ci się zgubi czy coś to nie będzie tragedii...
 
 
Szymongroch 
Początkujący


Posty: 49
Wysłany: Nie 14 Mar, 2021   

Mechooptyk napisał/a:
Delta Optical One 8(10)x32 moim zdaniem nie jest warta zainteresowania. Patrzyłem przez nią i obraz jakiś taki mdły mi się wydawał. Jedyna zaleta to umiarkowana cena i rekordowo małe rozmiary i waga, jak na lornetkę 32 mm.


Potwierdzam. Zawiodłem się na tej lornetce i to nawet jeśli weźmiemy pod uwagę jej niską cenę i wagę.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 15 Mar, 2021   

Mechooptyk napisał/a:
Delta Optical One 8(10)x32 moim zdaniem nie jest warta zainteresowania. Patrzyłem przez nią i obraz jakiś taki mdły mi się wydawał. Jedyna zaleta to umiarkowana cena i rekordowo małe rozmiary i waga, jak na lornetkę 32 mm.

Może "mdły" bo nie podbarwia w żadną stronę ;)
Mam wersję 10x32 i nie narzekam ale przyznaję, że mam mało porównań z lepszym sprzętem...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14