Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2490
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

Obie są bardzo dobre ale Kowa jednak ciut lepsza, w/g mnie jaśniejsza, ma większe pole a to bardzo duży plus, lepsza mechanicznie, płynniej działa zawias mostka, pokrętła ostrości i dioptrii. Dla mnie lepiej "leży" w dłoniach i oczodołach. Porównując procentowo to Viper 90% vs Kowa 100%. :wink: Te 10% różnicy na korzyść Kowy, jak dla mnie jest znaczące, a porównywałem obie przed zakupem, co nie znaczy, że dla Ciebie będzie znaczące. Powinieneś być zadowolony, co nie znaczy, że będziesz, puki nie kupisz i nie spróbujesz.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maver 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

No tak wlasnie myslalem ze w tej cenie ta KOWA bedzie najlepsza. O tym Viperze tez myslalem, ale opinie ma rozne, choc swietna gwarancje.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2490
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

Maver napisał... "choc swietna gwarancje". Z tą gwarancją to różnie jest, okazuje się, że w US jest ciut inaczej realizowana, wysyłasz na koszt Vortexa ale musisz opłacić przesyłkę zwrotną, w zależności od miejsca wysyłki od15 do 35 $. Natomiast wysyłając z Europy, trzeba opłacić sobie przesyłki w obie strony, a to już nie jest taka mała kwota, bo około kilkaset zł. i czekać nawet 3-4 miesiące na realizację reklamacji. No, ale jest gwarancja VIP i jest respektowana przez Vortexa, z reguły wymiana na nową. Natomiast Kowa ma 10 lat ale realizacja w Europie w Szwecji i też jest respektowana i w miarę szybko.
 
 
Maver 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Nie 17 Paź, 2021   

Czyli kolejny argument za Kowa. Nie ma co wydziwiac i kombinowac - bedzie kowa :)

Dziękuję!
 
 
MrHelios 
Początkujący
MrHelios


Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 19 Paź, 2021   

Kupując lornetki, wywołałem tematem optyki zainteresowanie u mojego brata. Na tyle duże, że chciałby kupić małą lornetkę porro z dobrym kątem widzenia. Najlepiej aparatura 6x30, 6x5x32 .. I raczej tylko porro. Po prostu siadł mu design. Czy na rynku znajdzie się coś przyzwoitego, godnego uwagi w budżecie do 1k ?

Ja ze swojej strony wskazałem mu Opticron Adventurer T WP 6,5x32, oraz Kowa YF II 6x30. Czy jest jeszcze coś godnego zainteresowania w tym przedziale aparatury ?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2490
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 19 Paź, 2021   

Jak dla mnie to na dzień dzisiejszy tylko Opticron ATWP, ale 8x32, pole 8,2*. 6,5x32 ma szerokie bardzo słabe brzegi. Kowa 6x30, też dobra, ma więcej ostrego pola od Opticrona 6,5x32. Najlepiej jakby sam sobie to sprawdził, co mu lepiej spasuje do oczu.Tym bardziej jak to jest pierwsza jego lornetka.
 
 
Maver 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Sro 20 Paź, 2021   

Ech.... no i kupiłem tą Kowa 8x30 przyszła wykonanie cacy ale ... nie leżała mi najzwyczajniej na oku, nie potrafię tego wytłumaczyć, no i to jednak nie jest aż taka mała lekka lornetka jednak :( Poszłą do zwrotu i przy okazji uświadomiłem sobie, że szukam jednak kieszonkowego malca, ale za to z wyższej półeczki, będąc świadomym ograniczeń takiego wyboru.

To chyba już ostatni etap sagi poszukiwania idealnej lornetki EDC, ale mój wybór póki co padł na :Swarovski 8x25 CL vs Zeiss Victory 8x25

Czytam sporo o nich, Zeiss ma większe pole widzenia ale Swaro jest ponoć bardziej ostry. W Zeissie ludzie narzekają na niską odległość źrenicy. Obie rzekomo podobne więc spytam jak jest z mechaniką, wykonaniem i materiałami ? Czy Zeiss to plastik czy jakiś metal jednak ? Co wybieracie z tej dwójki ?:)

Przy takiej cenie raczej już nie kupię online tylko będę szukał sprawdzenia tego na żywo. Czy gdzieś w Łodzi w jakimś sklepie któraś z tych lornetek jest to obadania ?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2490
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 20 Paź, 2021   

Maver...w/g kolegów z forum to właśnie Zeiss Victory 8x25 jest najlepszą optycznie kieszonkową lornetką. A jego pole jest rewelacyjne. Na innych forach Victory też jest bardziej chwalony. Swarovski natomiast ma różne opinie zwłaszcza na BF, jedni go chwalą a drudzy nie ( pod wzgl.optyki). Być może zależy to od tego co kto kupił i każdy chwali swoje. Co do budowy to jest to klasa premium więc o plastiku nie ma mowy.
Co do Kowy, nie jest to mała kieszonkowa lornetka jak na 8x32, natomiast mniejsza i lżejsza to Vortex DB HD 8x32, który do troszkę większej kieszeni kurtki się mieści. Nie pomyślałeś o Zeiss Terra ED 8x25 ? To świetna kieszonkowa lornetka za 1/2 ceny Swarka i Victory a optycznie nie wiele gorsza.
Co do pomacania i ocznej przymiarki, to jedynym sklepem w tej chwili w Polsce, gdzie mają Swarka, jest Bea Foto w Łomiankach, z kolei Zeissa Victory mają w Lanius Books. Ale to musisz sprawdzić (zadzwonić). Mam obawy, że sprawdzenie przez zakup online Cię nie minie, chyba, że pojedziesz na "wycieczkę"do Łomianek, a Lanius Books nie ma chyba stacjonarnego sklepu, tylko internetowy, ale to musisz sprawdzić.
Na koniec, ja, gdybym miał kupować taką małą lornetkę i za taką cenę, to brałbym Victory, a to ze względu na jego wielkie pole (7,4*), bo optycznie prawdopodobnie nie wiele, różni się od Swarka, choć mówią, że jest lepszy i na pewno Victory jest jaśniejsze. Pole okularu Victory to 59* vs 51* Swarek. Kwestią nie dopasowania do ręki, może być nie symetryczny mostek. To jest najważniejsza różnica w ergonomii między nimi. Nie każdemu to pasuje, ale ja bym się przyzwyczaił do tego. Teraz kombinuj co i jak. :mrgreen:
 
 
Maver 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Sro 20 Paź, 2021   

Dzięki za szybką odp. Ten Zeiss wygrywa ze Swarkiem parametrami niewątpliwie... A z czego jest wykonany korpus ? Czy to jest plastik czy jakiś metal / alu ? Nie mogę się doczytać, na foto ten Zeiss wygląda trochę jak zabawka, Swarek robi silidniejsze wrażenie :)
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2490
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 20 Paź, 2021   

Napisałem Ci w poście. To jest półka cenowo-jakościowa, gdzie korpusów nie robi się z plastiku tylko z reguły z alu lub magnezu. Dla mnie, lornetki o tej apreturze to są właśnie zabawki, mimo, że to Zeiss, Swarek czy Leica itp.itd. Jak dobrze pamiętam, to na jakimś zachodnim forum, przeczytałem, że Terra ED ma korpus z alu, więc tutaj na pewno nie jest inaczej. :wink:
Dopisuję...Victory ma korpus z magnezu, tak jak Swarek.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sro 20 Paź, 2021   

Maver napisał/a:
Ech.... no i kupiłem tą Kowa 8x30 przyszła wykonanie cacy ale ... nie leżała mi najzwyczajniej na oku, nie potrafię tego wytłumaczyć, no i to jednak nie jest aż taka mała lekka lornetka jednak :( Poszłą do zwrotu i przy okazji uświadomiłem sobie, że szukam jednak kieszonkowego malca, ale za to z wyższej półeczki, będąc świadomym ograniczeń takiego wyboru.

Witaj w klubie :mrgreen: jesteś kolejnym "dowodem" na to, że nie trzeba 8x56, 10x50 lub minimalnie 8x42 żeby "cokolwiek" zobaczyć. "Są tacy - to nie żart", dla których 8x25 jest idealnym kompromisem pomiędzy jakością a mobilnością.
Jeżeli nie masz ograniczeń finansowych to zdecydowanie Zeiss Victory 8x25, jest równie dobry co Swar ale ma zdecydowanie większe pole. Jest z metalu, ale w modelach alfa nie zwracaj na to uwagi, często lepszym materiałem niż metal jest wzmacniany poliwęglan (Zeiss Victory FL, "pancerne" lornetki Steinera itp).
Co do obejrzenia przed zakupem, parę osób na forum ją ma, może się z kimś umówisz.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2490
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 20 Paź, 2021   

:roll: Maćku, masz całkowitą rację, jeżeli ktoś jest świadomy tego co chce kupić i do czego mu to jest wystarczające, to jak najbardziej jest "dowodem"na to, że nie musi mieć lornetki o większej apreturze. Takich ludzi np. w US czy Kanadzie, jest bardzo dużo. Są tacy co nawet mają po kilkanaście, różnych firm w tym alfy, lornetek 8x25, ale to już jak dla mnie, jest chyba kolekcjonerstwo.
 
 
MrHelios 
Początkujący
MrHelios


Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 20 Paź, 2021   

Jan55 napisał/a:
Jak dla mnie to na dzień dzisiejszy tylko Opticron ATWP, ale 8x32, pole 8,2*. 6,5x32 ma szerokie bardzo słabe brzegi. Kowa 6x30, też dobra, ma więcej ostrego pola od Opticrona 6,5x32. Najlepiej jakby sam sobie to sprawdził, co mu lepiej spasuje do oczu.Tym bardziej jak to jest pierwsza jego lornetka.


Po raz kolejny dziękuję Janie za Twoją odpowiedź. Przekazałem zainteresowanemu info. Teraz to już jego wybór ..
Z drugiej strony, wielka szkoda, że w tym segmencie aparatury, jest tak mały wybór :sad:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2490
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 20 Paź, 2021   

Niestety, ale dobre porro jest w odwrocie, po za chińskim badziewiem, które zalewa, nie wiem czy świat, ale na pewno Polskę. :cry:
 
 
Maver 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Sro 20 Paź, 2021   

Bardzo dziękuję za Wasze odp. Przepraszam Jan55 za 2x to samo pytanie, jakimś cudem czytając Twoją odp. ominąłem ten akapit gdzie piszesz o materiale korpusu :) )

Doczytałem internety, ten Zeiss jest jednak najlepszym (i niestety najdroższym) wyborem. Będzie Zeiss.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,65 sekundy. Zapytań do SQL: 14