Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2530
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 10 Kwi, 2024   

zadra...Szukasz dziury w całym. Który Bushnell, poza Forge, jest lepszy od Kow, Vortexów, GPO czy M7.
Ja osobiście takiego nie miałem w rękach, a miałem ich kilka ( Nitro, Engage czy Prime) i jedynie Nitro 10x36 był najlepszy pod względem ostrości środka i AC a pozostałe to normalne lornetki, nie różniące się, wiele, optycznie nawet od Foresta II 8-10x42 a o Chase czy DO Titanium ED HD nawet nie piszę.
Bushnelle nie przystają jakością optyki, do swoich obecnych cen.
Przestań ufać testom bo testy i opinie na forach służą do informacji i zorientowania się "co w trawie piszczy" :mrgreen: a nie do "nakazu" kupowania danej lornetki. Testy typu Optyczne czy House of Outdoor, to są tylko cyferki i procenty, dotyczące jednego egzemplarza danej lornetki, a jak wiemy z życia nie zawsze się sprawdzają, tak samo jak opinie i recenzje, które są subiektywnymi opiniami i czasami opłacanymi przez producenta czy dystrybutora. Pomijam opinie pisane przez "zwykłych" ale doświadczonych optycznie użytkowników forów, które są też tylko subiektywnymi opiniami ale dotyczą z reguły kilku egzemplarzy tej samej lornetki, co może być bardziej przydatne przy podjęciu decyzji zakupu. Niemniej jednak, sprawdzenie samemu i własna ocena, są najlepszą formą wyboru danej lornetki, ale też trzeba wiedzieć, czego się chce i za jakie pieniądze :wink: , do tego trzeba iść na jakieś kompromisy z tym związane :smile: .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 760
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2024   

Jan55 napisał/a:
do tego trzeba iść na jakieś kompromisy z tym związane :smile: .

O tak... Zwłaszcza, że jak kol. zadra zwiększył budżet, to teraz ma do wyboru dziesiątki modeli i nie sposób wszystkich obejrzeć.

Trzeba może pogodzić się z myślą, że czego by się nie wybrało, to może istnieć lepszy wybór za te same pieniądze?

W gruncie rzeczy nie chodzi o to, by śrubować wszystkie osiągi, ale by w żadnej kategorii wady nie były zbyt dokuczliwe. Jak dokucza AC to kupić coś z mniejszą i pogodzić się na przykład z trochę mniejszym polem widzenia. Itp.
 
 
hog hunter 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2024   

Szukam lekkiej dobrej lornetki, budzet do 2500. Choć nie uważam ze trzeba tyle widać.
Waga max 700g - im mniej tym lepiej

W której lornetce będę widział lepiej w dzień a która ukradnie troche więcej dnia ;) i obraz bedzie lepszy juz przy słabych warunkach oświetleniowych np po zachodzie słońca
Czytam testy ale jestem laikiem jeśli chodzi o parametry.

Vortex Crossfire HD 10x42
Vortex Triumph HD 10x42
Vortex Diamondback HD 10x42
Vortex Viper HD 10x42
Delta Optical Forest II 10x42
Kowa BD-II 10x42
Nikon Monarch M7 10x42
inne propozycje?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2530
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2024   

hog hunter... Z tych wymienionych przez Ciebie to w zasadzie tylko Monarch M7 10x42 lub Kowa BD II 10x42. Kowa ma przewagę nad M7, w budowie i mechanice, optycznie są porównywalne. Mają największe pola. Innych, lepszych propozycji, w takiej kwocie nie ma.
Taniej to: Viper, Olympus PRO. Jeszcze tanej to Vortex DB HD i DO Chase, całkiem taniej to DO Forest II.
Teraz sobie wybieraj, co Ci pasuje :mrgreen: .
 
 
NikTaki 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2024   

Cześć,


Do tysiąca warto brać jakieś klasyki sprzed lat (Zeiss Dekaris, Optolyth) czy nowsze konstrukcje (Nikon, Delta Optical)?

Obserwacje raczej statyczne, głównie ptaki. Czasami gwiazdy nocą.

Często jestem w Niemczech. Za 200 euro można kupić takie 9x63 od Optolyth. W tej kwocie jest też np. Zeiss Dekaris (i podobne) 10x50.

Odpuścić i wziąć nowsze wypusty, np. jakieś 10x50 od DO (Forest)? Generalnie lubię używane i sprawdzone sprzęty. Najłatwiej byłoby przetestować, ale wtedy pewnie skończę z trzema używanymi lornetkami, których nie używam i nie sprzedam :lol:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2530
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2024   

Nik Taki...Stare klasyki to tylko wtedy, jak można je sprawdzić przed zakupem, bo dobre to jest, podobno, stare wino :mrgreen: .
DO Forest 10x50 to akurat słaba optycznie lornetka, lepiej troszkę dołożyć i kupić DO Chase lub Vortexa Diamondbacka HD lub porro Opticron Adventurrer TWP ewentualnie Nikon EX.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 541
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2024   

Jan55 napisał/a:
ewentualnie Nikon EX.

Kolega kupił Nikona ex 12x50. Pomyślałem, że będzie fajnym uzupełnieniem naszego zestawu lornetkowego. Kilka dni temu przez tę lornetkę popatrzyłem. Wystarczyła chwila i cóż…mi się ona do niczego nie przyda, mimo że nie jestem jakoś szczególnie wymagającym użytkownikiem.
 
 
murilega 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2024   Lornetka na Safari

Cześć :) trafiłam na to forum poszukując lornetki na - przede wszystkim - safari. Okazjonalnie do obserwacji zwierząt czy innych obiektów podczas podróży i wycieczek, oraz do obserwacji nieba (to jako dodatek, więc nie musi być nic ekstra). Chciałabym przeznaczyć na taką lornetkę max 800-1000 zł. Niestety gubię się w parametrach lornetek i nie potrafię wybrać takiej, która byłaby odpowiednia. Dodatkowo mam astygmatyzm i krótkowzroczność (niewielkie, ale jednak), więc super by było jeśli lornetka mogłaby częściowo korygować obraz (najlepiej w dość prosty sposób). Wstępnie przymierzałam się do lornetki Delta Optical Forest II 10x42, ale może jesteście w stanie doradzić coś fajniejszego (lub potwierdzić, że ta jest ok :) )
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 427
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2024   

Do takich zastosowań lepszy będzie DO Forest II 8x42 lub na lekko Nikon P7 8x30 .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2530
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2024   

murilega...KolKot72, dobrze radzi, z tym, że P7 jest lornetką delikatniejszą, trzeba uważać aby nie uderzyć nią w coś, zwłaszcza od strony muszli ocznych (z plastiku). Forest to lornetka bardziej "pancerna" ale troszkę cięższa i większa od P7. W P7, trzeba uważać na pokrętło ustawiania dioptrii, bo zbyt mocne naciskanie może spowodować pęknięcie pierścienia., zwłaszcza jak nie miałeś do czynienia wcześniej, z lornetkami., które mają blokadę dioptrii. Optycznie P7 jest trochę lepsza. W obu bez problemu można skorygować wadę wzroku. Lornetka 10x30-42 to lornetka, którą nie każdy może utrzymać w bezruchu przy oczach, a więc nie zbyt komfortowa do obserwacji w stosunku do lornetek 8x30-42.
Jest jeszcze Vortex Diamondback HD 8x32, najmniejszy i najlżejszy, z tych wymienionych, oraz Vortex DB HD 8x42. Oba są bdb optycznie, mechanicznie i pod względem obudowy, lepszej od w/w lornetek, mają gwarancję VIP (dożywotnią). Oba oscylują cenowo w granicy 1000 zł.
Jeżeli chcesz wykorzystywać lornetkę do nocnego nieba, to raczej 8x42, bo jest jaśniejsza od 8x30-32, co nie znaczy, że przez 8x30-32, nie da się patrzeć na gwiazdy.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 541
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2024   

Kot72 napisał/a:
Do takich zastosowań lepszy będzie DO Forest II 8x42 lub na lekko Nikon P7 8x30 .

Na safari nigdy nie byłem, ale widziałem w telewizji i odnoszę wrażenie, że na tych dużych odległościach 10x będzie bardziej przydatne.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 955
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2024   

10x
 
 
NikTaki 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2024   

To i ja spróbuję z Vortexem 10x42, chociaż dopiero co się naczytałem, że do nieba to lepiej coś pokroju 9x63 lub co najmniej 8x56!
 
 
murilega 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2024   

Dzięki za odpowiedzi :) co do powiększenia, ciężko mi ocenić jak duża jest różnica między 8 a 10 i jakie to ma przełożenie w warunkach na safari. Z tego co widziałam nieraz da się podjechać do zwierząt bardzo blisko… no ale nie zawsze. Wiem, że im wyższe powiększenie, tym bardziej drży obraz, a jadąc w jeepie ciężko o stabilność. Na ten moment z polecanych przez Was skłaniam się ku Vortexom, teraz kwestia czy 8 czy 10 x 42 :)
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 427
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2024   

Na te warunki nie brałbym 10x . Safari to raczej duże obiekty oglądane z dość bliskiej odległości . 8x wystarczy w zupełności . Trzeba uwzględnić drgania lornetki oraz inwersje powietrza w gorących krajach . 8x da lepszy i bardziej stabilny obraz . Np. na ptaki które są małe i dość daleko powiększenie 10x ma większy sens . Votrexy wcale nie są jakieś super . Połowa ceny lornetki to gwarancja vip :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,71 sekundy. Zapytań do SQL: 14