Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia przez lornetkę
Autor Wiadomość
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Sob 23 Paź, 2021   Zdjęcia przez lornetkę

Witam Wszystkich
Chciałbym poruszyć temat robienia zdjęć przez lornetkę (digiscoping)
Oczywistą rzeczą jest, że lornetka służy do patrzenia przez nią (czasem na nią... :smile: ), a do robienia zdjęć służy aparat fotograficzny... Zdarza się jednak w pewnych przypadkach, że taka możliwość bardzo się przydaje. W moim przypadku to trzy główne sytuacje:
Porównywanie obrazu lornetek (chodzi głównie o pole widzenia i wielkość ostrego obszaru, ew. dystorsję. Po za tym reszta informacji nie ma większej wartości w ocenie obrazu...)
Udokumentowanie jakiegoś ciekawego, dzikiego zwierza :smile:
A trzecia rzecz to po prostu pamiątkowe jedno, dwa ujęcia z terenu :smile:
Większość z nas na wypadach lornetkowych ma ze sobą smartfon i właściwie każdy może zrobić użytek z lornetki jako fajnego teleobiektywu, robiąc sobie (praktycznie darmowym sposobem) prostą, a skuteczną "złączkę". Oczywiście można też kupić wypasioną, drogą, firmową jeśli ktoś ma ochotę :smile:
Ostatnio kilka osób pytało mnie, w jaki sposób robię zdjęcia przez lornetkę, więc pomyślałem, że podsumuję te informacje w jednym wątku :smile:
Serdecznie Pozdrawiam

Telefon-adapter.jpg
Plik ściągnięto 6331 raz(y) 360,46 KB

lornetka-telefon.jpg
Plik ściągnięto 6331 raz(y) 385,88 KB

Zdjęcie przez lornetkę.jpg
Plik ściągnięto 6331 raz(y) 573,15 KB

Leica10x50.jpg
Plik ściągnięto 6331 raz(y) 337,95 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Nie 24 Paź, 2021   

Ten adapter to z muszli okularowej? Czym przyklejony do smartfona?
No i jak już wszystko połączysz, to nie brakuje Ci trzeciej ręki, żeby obsługiwać ekran dotykowy?
Ja kupiłem adapter REDLEAF SOM-1, tylko nie pytaj mnie o poziom zadowolenia z tego zakupu.
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Nie 24 Paź, 2021   

Soniak10 napisał/a:
Ten adapter to z muszli okularowej? Czym przyklejony do smartfona?
No i jak już wszystko połączysz, to nie brakuje Ci trzeciej ręki, żeby obsługiwać ekran dotykowy?
Ja kupiłem adapter REDLEAF SOM-1, tylko nie pytaj mnie o poziom zadowolenia z tego zakupu.


To najzwyklejsza uszczelka do rury pcv (taka jaką masz pod zlewem... :smile: )
Kupiłem podobny wynalazek co Ty i w ogóle nie działał... Nie dało się zbliżyć układu na odpowiednią odległość do okularu. No więc zacząłem kombinować bez niczego. Na początku wykręcałem muszle na odpowiednią odległość. Żeby zachować "osiowość" trzeba było ustawiać dwie muszle w różnych pozycjach, co było dość uciążliwe... A dodatkowo problemem było też dokładne ustawienie obiektywiku smartfona w centrum źrenicy wyjściowej. Ta uszczelka sprawdza się świetnie (praktycznie z każdą dachówką). Przyszyłem ją mocną nicią szewską do etui, przyklejona długo by się pewnie nie utrzymała.
Dla równoległego ustawienia torów optycznych użyłem filcu (odpowiednia ilość warstw). Tak więc "systemik" działa idealnie z moim ustawieniem muszli ocznych.
Panel smartfona obsługuję palcem wskazującym (na zdjęciu przygotowany do strzału :smile: ) Oczywiście ze statywem wszystko jest prostsze...
Pozdrawiam!
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 28 Paź, 2022   

Witam.
Meopta Meostar B1 12x50 HD i Swarovski EL SV 10x50 - porównanie.
Oczywiście lepiej byłoby porównać lornetki o tych samych parametrach, ale niestety nie mam takiej możliwości. Może kiedyś...
Pozdrawiam.

Meopta Swarovski.jpg
Plik ściągnięto 5679 raz(y) 598,45 KB

Meopta 12x50 HD.jpg
Plik ściągnięto 5679 raz(y) 912,58 KB

Swarovski EL 10x50.jpg
Plik ściągnięto 5679 raz(y) 785,49 KB

Meopta 12x50 HDa.jpg
Plik ściągnięto 5679 raz(y) 593,18 KB

Swarovski EL 10x50a.jpg
Plik ściągnięto 5679 raz(y) 684,46 KB

 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2495
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 28 Paź, 2022   

adaher, EL ostrzejszy po sam brzeg, ale Meopta niewiele odstaje. Meopta ma jakby bardziej nasyconą, czerwienią, kolorystykę, ale to może wynikać z ustawień monitora, albo i nie.
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 614
Wysłany: Pią 28 Paź, 2022   

Dobre porównanie. Swarovski zgadza się ostry po same brzegi w centrum podobnie. Mam również Meopte i lubię nasycenie kolorów w tej lornetce. Cała seria El jak dla mnie ma wyprane kolory dlatego kupiłem SLC ponieważ lepiej nasyca barwy co akurat jest dla mnie istotne. Do zestawu dołączyć Leica Ultravid 10/12 x50 i mamy komplet marzeń 😊 Meopta bardzo dobrze pracuje pod ostre światło i ma znikomą aberrację co jest dużą zaletą biorąc pod uwagę koszt zakupu. Gratuluję zakupu Meopty bo to lornetka nietuzinkowa i znaleźć taki egzemplarz to nie lada wyczyn.
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Sob 29 Paź, 2022   

Santre, zgadza się, Ultravid, SLC, Meostar pięknie nasycają kolory, ale "wyprane", przynajmniej w przypadku EL 10x50, to trochę duże słowo... :smile: Swarovski 10x50 oddaje kolory "po prostu" w BARDZO naturalny sposób... Powiedziałbym, że obraz jest krystalicznie czysty.
Czyli: "albo rybki, albo akwarium" :smile:
Pozdrawiam.

Meopta 12x50 HD.jpg
Plik ściągnięto 5560 raz(y) 714,55 KB

Swarovski EL 10x50.jpg
Plik ściągnięto 5560 raz(y) 627,95 KB

 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 29 Paź, 2022   

Adaher w pełni się zgadzam :grin: , EL 10x50 oddaje kolory takie jakie są w rzeczywistości, bez ich "prania" jak twierdzi Santre. Jesień to piękna pora roku szczególnie kolorystycznie i też lubię sobie popatrzeć na kolory jesień np. przez Zeiss Conquest 8x42, który też trochę ociepla kolory, wg mnie jednak mniej niż Meopta 12x50.
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 614
Wysłany: Sob 29 Paź, 2022   

adaher W przypadku 10x50 to faktycznie za mocne słowo 🤭. Musiałem Cię poruszyć z rana. A tak na poważnie El 10x50 to jest prawdopodobnie najlepsza optyka na rynku. Myślę że jako jedyna może postawić się serii nl pure bez żadnych kompleksów. Jak znam Ciebie to na pewno masz rybki i akwarium.
Pozdrawiam
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 614
Wysłany: Sob 29 Paź, 2022   

Lornetki które lubią jesienne kolory 😊

IMG_20221029_093135_copy_748x1000.jpg
Plik ściągnięto 5545 raz(y) 108,43 KB

 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Paź, 2022   

Adam, gratuluję.
Jak odczuwasz te dodatkowe 2x w stosunku do dziesiątki?

Aż sobie przeczytałem recenzję na mojej ulubionej stronie http://scopeviews.co.uk/

Tu widzę, że dostępna:

https://breneka.com/produkt/lornetka-mysliwska-meopta-meostar-b1-12x50-hd/
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 614
Wysłany: Sob 29 Paź, 2022   

Wojtas Meopty 12x50 B1 Meostar niestety już nie kupisz nowej w sklepie w Polsce. Może gdzieś w Czechach. Ja swoją 7x42 kupiłem ostatnią sztukę na magazynie w Czechach.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Paź, 2022   

Santre, Teraz sprawdziłem, że wszystkie lornetki są w tym oszukańczym sklepiku "dostępne".
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 614
Wysłany: Sob 29 Paź, 2022   

Wojtas Tak myślałem. Przerobiony temat jak szukałem Meopty 7x42. Szukałem 3 miesiące. Ale było warto.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Paź, 2022   

Santre, Na czerwcowy zlocik nie dotarłeś. Następnym razem nie będzie usprawiedliwienia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,67 sekundy. Zapytań do SQL: 29