Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Sro 28 Lip, 2010
Panasonic Lumix DMC-GF1
Autor Wiadomość
MaciekP
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Lut, 2010   

kiedy testy na OPTYCZNE? Juz nawet S90 sie pojawił a GF1 ciągle nie ma.
Fajnie by było w komplecie od razu obiektywy do niego.... :razz:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Gość

Wysłany: Wto 22 Cze, 2010   Re: zastosowanie

Luke_S napisał/a:
Dominika napisał/a:
Jak myslicie do czego jest wymyslony system 4/3?


Do robienia zdjęć małym aparatem, który jakością obrazowania i możliwościami może dorównać lustrzankom.

Dominika napisał/a:
Mial to byc z zalozenia maly aparat z duza matryca i wymiennymi szklami- niestety nie jest maly- szkla tez nie.


Faktycznie, jest ogrooomny:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dominika napisał/a:
Klasycznie wyglada ale kadruje sie jak kompaktem-


I bardzo dobrze, że się kadruje jak kompaktem. Jak chcesz kadrować jak lustrzanką, to albo dokupujesz sobie elektroniczny wizjer, albo kupujesz lustrzankę.

Dominika napisał/a:
...a nie jest tak latwo jak w kompakcie bo jest wielki i ze szklem innym niz nalesnik ciezki nieporeczny- brak gripa i wizjera. Nie jest dyskretny bo kazdy zauwazy ze kadrujemy kadr brak odchylanego LCD.


Obrazek

Dominika napisał/a:
Zastanawiam sie kto to kupi i po co.


Pewnie jakiś idiota. A że idiotów nie brakuje, to możemy liczyć na sukces rynkowy. Ba, może komuś z nich uda się nawet robić tym dobre zdjęcia... Kto by pomyślał?


Ja kupiłem ten aparat i mam sie poczuć idiotą :roll: ?Nie rozumiem takiego podejscia do sprawy.Jestem laikiem jesli chodzi o fotografie więc mi ten aparat w zupełności wystarcza.Nastepnym razem proponuje sie zastanowić zanim coś Pan napisze Ludzi nie ocenia sie sie przez to czym robią zdjęcia czym jeżdza gdzie pracują czy gdzie mieszkaja.Debil to dosyć mocne słowo :evil:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 22 Cze, 2010   

Proponuję zapoznać się z pojęciem "ironia".
 
 
Gość

Wysłany: Wto 22 Cze, 2010   

witam serdecznie wszystkich użytkowników :wink: otóż zakupiłem aparat którego tyczy sie w/w temat,jednak mam pewien problem otóż nie posiadam do niego instrukcji obsługi w języku polskim :cry: Czy wiecie gdzie mógłbym dostać instrukcje po polsku.pozdrawiam
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Wto 22 Cze, 2010   

Instrukcję w języku polskim otrzymujesz od sprzedawcy, tak ma być i masz prawo od niego tego wymagać, jeśli sprzęt zakupiłeś na terytorium PL
 
 
Gość

Wysłany: Wto 22 Cze, 2010   

edmun napisał/a:
Instrukcję w języku polskim otrzymujesz od sprzedawcy, tak ma być i masz prawo od niego tego wymagać, jeśli sprzęt zakupiłeś na terytorium PL

tu jest własnie problem aparat zakupiłem za granicą :-( jest instrukcja w języku angielskim
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 22 Cze, 2010   

http://www.google.pl/sear...l=&oq=&gs_rfai=
 
 
krzysiek29 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 239
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Sro 23 Cze, 2010   

Nie ma w sieci instrukcji do GF1 po polsku. To co podał komor i tak jest po angielsku.
Proponuję ściągnij sobie od G1 ze strony panasonić polska . Wg mnie jest duże podobieństwo.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 23 Cze, 2010   

Rzeczywiście, sprawdziłem też na stronie Panasonic Polska i są dostępne w iluś językach ale nie po polsku. :shock: Poza tym co za pacan przygotowuje dokumenty PDF dla tego koncernu, że instrukcje mają po 40-50 MB? Skany zamieszczają, jak nie przymierzając Canon czasem?
 
 
ketof 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Pon 26 Lip, 2010   

Przyjrzałem się obecnie cenom GF1 i nie bardzo rozumiem dlaczego jest o 1000 PLN droższy od G1 z tym samym kitem 14-45?
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 26 Lip, 2010   

ketof napisał/a:
Przyjrzałem się obecnie cenom GF1 i nie bardzo rozumiem dlaczego jest o 1000 PLN droższy od G1 z tym samym kitem 14-45?


Pewnie dlatego, że ma cechy bardziej pożądane przez amatorów fotografii. G1 rozmiarami udaje lustrzankę. Ci, którzy lustrzankę mają, drugiego lustrzanko podobnego aparatu już nie potrzebują. Ci, którzy lustrzanki nie chcą mieć, bo jest za duża, też go nie potrzebują. A mały kieszonkowy aparat chcą mieć wszyscy, bo jest spełnieniem założeń systemu. Jest zapotrzebowanie, a Panas z tego korzysta i chce wydoić ludzi z kasy.
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 26 Lip, 2010   

GF1 wzgledem G1:
- nagrywanie video, oryginalnie 720p25 (PAL), ale ostatnio zlamany firmware umozliwia nagrywanie w 1080p
- mozliwosc zdjecia\podpiecia zewnetrznego wizjera EVF (ktory jest jednak sporo mniejszy, niz ten wbudowany w G1)
- podczas podpietego EVF nie mozna korzystac z zewnetrznej lapmy
- rozmiar, waga (minimalnie)
- dostepnosc etui a'la Zenit, czy Smiena (takie czarne lub brazowe, pozwalajace nosic caly aparat osloniety na ramieniu)


G1 wzgledem GF1:
- odchylany LCD
- EVF
- grip
- mozliwosc podpiecia malego dyfuzora do wbudowanej lampy


Chyba tyle. Dla mnie mozliwosc zakupienia ostatnich egzemplarzy body G1 za 700 pln (lub z kitem za 1 400) to super okazja (Alledrogo).
 
 
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Pon 26 Lip, 2010   

Jerry_R napisał/a:
Chyba tyle. Dla mnie mozliwosc zakupienia ostatnich egzemplarzy body G1 za 700 pln (lub z kitem za 1 400) to super okazja (Alledrogo).


Że niby, gdzie te body za 700 zł? Może jakiś link.
 
 
ketof 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Pon 26 Lip, 2010   

A ja bym jeszcze dodał, że chyba średnio wygodnie fotografuje się GF1 w połączeniu z takim szkiełkiem 45-200...
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 27 Lip, 2010   

ketof napisał/a:
A ja bym jeszcze dodał, że chyba średnio wygodnie fotografuje się GF1 w połączeniu z takim szkiełkiem 45-200...


To się tyczy każdego bezlusterkowca z dłuższym szkłem. Bez wyjątku. Bezlusterkowce są OK ale z naleśnikami. A jak ktoś potrzebuje małego obiektywu i dużego zuma to ... kompakt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16