Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat analogowy dla początkującego
Autor Wiadomość
ninus 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   Aparat analogowy dla początkującego

Witam. Chciałbym zająć się fotografią, jako moim hobby, może pracą w przyszłości. Jestem początkującym fotografem, swoje zdjęcia wcześniej robiłem zwykłą cyfrówką, którą dostałem parę lat temu na święta. Chciałem się przerzucić na lustrzankę analogową, ale nie drogą. Nie dysponuję dużą ilością kasy, dlatego mogę nawet się skusić na jakiś używany starszy model w dobrym stanie, tylko nie mam pojęcia jaki byłby dla mnie dobry. Chciałbym od razu kupić do niego obiektyw. Dysponuję kasą ok 600zł. Z bólem mogę dodać stówkę więcej. Jestem początkujący więc nie wymagam tak dużo od aparatu.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

z AF?

np taka minolta 7000i

tak popatrzyłem to akurat nic ciekawszego nie widać...
ew 800si, 700si, 7 (będzie droga), 600si, 60.

ze szkieł do tego... 35-70 f/4 35-70f/3.5-4.5.

na reszcie analogów AF to się nie znam ;)

bez AF.. to można poszaleć :twisted:
 
 
MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

Za 600zł to masz naprawdę duuuży wybór używanego sprzętu analogowego.
Zobacz np to:
http://www.allegro.pl/ite...try_gratis.html
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

To ja mogę poleić aparaty Nikona F65, F75 itd. Ich zaletą jest to, że wspołpracują ze wszystkimi nowymi obiektywami (chodzi mi o serie G, VR)

Na allegro też sporo tego można znaleźć
 
 
ninus 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

# MasterB
Chodzi mi aby te 600zł było na aparat z obiektywem, a tu sam aparat 600zl :/

#hijak_pl
a jaki obiektyw najlepiej do Nikona F75?


Wczesniej znalazlem aparat + obiektyw za 660zl
http://allegro.pl/item717...w_90_300mm.html

Co o nim powiecie? Nadaje sie dla bardzo poczatkujacego?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

ninus, zdecydowanie 50/1.8D, tani, ostry standard.
 
 
MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

Jak to bez? Pisze że z obiektywem Tamron EF 28-105 jest napisane :)
Zresztą to był tylko przykład, jak widzisz wybór jest duży.
A może by tak zenit? Z obiektywem Helios44 zamkniesz się w 100zł
Ostatnio zmieniony przez MasterB Pią 21 Sie, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ninus 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

hijak_pl
a z tym obiektywem, za taką cene, oplaca sie?

http://allegro.pl/item717..._uv_gratis.html
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

Słuchaj - rozumiem że będziesz pstrykał w manualu. a 75 ma lepszy śwaitłowmierz.
Co do 28-80 - to dobre szkiełko. Zadziwiająco ostre. Mam je więc wiem co mówię :wink:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

Ja to zawsze marzyłem o Dynaxie 8000i, ale nie ma ich na aukcjach w tej chwili.
 
 
ninus 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

w takim razie wybiorę chyba NIKON F75 + OBIEKTYW 28-80 za 450zł chyba ze doradzicie jeszcze cos innego

i jeszcze nie powiedzieliscie co sądzicie o tej ofercie
http://allegro.pl/item717...w_90_300mm.html
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

F75 ma pomiar w spocie, czego F65 nie ma. F75 ma więcej pól w pomiarze matrycowym, choć empirycznie mogę powiedzieć, że to nie jest żadna różnica.

Oba poprawnie współpracują z obiektywami z VR i bez pierścienia przesłony (G).

A proponuję Ci nikona tylko i wyłącznie z tego powodu, że nie ma problemu z dobrymi szkłami. I do starego nikona dokręcisz nowe, świeżutkie szkiełko.

Jako ciekawostkę powiem że ten leciwy F65 zadziała z pilotem na podczerwień ML-L3. ten sam z którym działa np D90 :wink:

[ Dodano: Pią 21 Sie, 2009 22:34 ]
ninus napisał/a:
i jeszcze nie powiedzieliscie co sądzicie o tej ofercie
http://allegro.pl/item717...w_90_300mm.html


EOS3000 to bardzo prościutki aparat, osobiście bym celował w EOS300. Swego czasu to właśnie 300 zgarniała nagrody. To jedno zero w nazwie to różnica klasy w zasadzie..

EOS300 tak jak F65/75 ma podgląd głebi ostrości. 3000 - nie ma.

Ale nie będę się produkował - nie miałem ani 300 ani 3000 - niech się kanonierzy wypowiadają :wink:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

hijax_pl napisał/a:
EOS3000 to bardzo prościutki aparat, osobiście bym celował w EOS300. Swego czasu to właśnie 300 zgarniała nagrody. To jedno zero w nazwie to różnica klasy w zasadzie..

Ale nie będę się produkował - nie miałem ani 300 ani 3000 - niech się kanonierzy wypowiadają


imho - szkoda sobie d...ę zawracać tym czymś. jeśli już to 33/5/3/50/50e!
w chwili obecnej można już wybierać, cena jest czasami okazyjna.
ale...
jak ktoś przeznacza 600 pln na aparat ze szkłem, to ja radziłbym coś całkowicie manulanego. stare nikony, minolty,pentax'y . w ostateczności jakiś contax lub yashica...
ostatnich nie polecam, bo im więcej osób to kupi, to mi szkła do góry na e-bay skoczą , bo popyt wzrośnie.
powatarzam - całkowicie manualne /bez af/ lustrzanki i obiektywy będą tańsze i nauczyć się można.....
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

a może poczekać aż się pojawi na allegro (teraz akurat nie ma, choć kiedyś było tego pełno) zestaw F-80 + 28-80? powinno zamknąć się w kwocie 600 PLN

EDIT:
tutaj jest, ale jakoś dziwnie drogo... (750 PLN)
http://www.interfoto.com.pl/
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

Dziwnie jak dziwnie, F80 body potrafi kosztować i 600zł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14