Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Sob 05 Wrz, 2009
Kilka aparatów + pomoc w wyborze ;)
Autor Wiadomość
Kowalencki 
Uczestnik


Posty: 88
Skąd: Olkusz/Dublin
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2009   Kilka aparatów + pomoc w wyborze ;)

Witam serdecznie,
od zawsze marzyłem żeby zacząć robić zdjęcia analogiem. Jak do tej pory się nie udało, jednak znalazłem mały sklepik w Dublinie na którym są wystawione modele kilku aparatów analogowych.Może nie są rewelacyjne, choć z drugiej strony jest to sklep charytatywny, dlatego może nawet osoby które w nim pracują nie znają prawdziwej wartości tych aparatów. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógłby mi polecić któregoś z nich.... . Oczywiśćie prosiłbym o wybór najlepszego z tej listy. A więc:

Minolta X-700

Canon EOS 1000F N

Olympus OM10

Sigma SA-7

Może te apraty nie mają większej wartości, jednak może ktoś takowe miał i mółby polecić na początek.... .

Pozdrawiam serdecznie,
Michal
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






alsimair 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 214
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009   

Ja właśnie miętoszę w łapkach EOSa 1000FN. Aparat leciwym już jest i popsuty też już jest (nawet nie wiem co się poddało - nie ma sensu sprawdzać), ale obudowa upływ czasu znosi dzielnie, a jeśli utniesz sobie mały palec - w trzymaniu też jest nienajgorsza. 2 przyciski na korpusie i jedno pokrętło wzbudzają moje obawy co do wygody pracy w bardziej manualnych trybach, czy choćby zmiany trybu powiaru światła (jeśli w tym modelu można w ogóle taką gimnastykę uskuteczniać), ale już AF problemów nie powinien sprawiać, bo jest 1-polowy i, z tego co pamiętam z dzieciństwa, całkiem sprawny.
Canon daje Ci też dostęp do naprawdę szerokiej i ciągle aktualizowanej gamy obiektywów.
 
 
h.s.
Rozmowny


Pomógł: 9 razy
Posty: 325
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009   

Wg mnie prym wiedzie X700, jednak podchodząc bardziej praktycznie wziął bym canona. Jest to najniższy z modeli EOSów, ale dokupując obiektywy, zastosujesz je również w lustrzankach cyfrowych /co w końcu i tak cię czeka/
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009   

x700. :twisted:

canon to plastik ze słabym AF.
OM10 jest ok, ale bez extra adaptera nie ma manuala.. ogólnie - OM tak, ale nie model 10.
sigma używa własnego bagnetu więc zdobycie szkieł będzie niemożliwe.

zależy czego szukasz - jeżeli manuala do nieśpiesznej zabawy z fotografią - x700.
kupisz parę stałek, zacnych zoomów za grosze i będzie pięknie ;)

eos jest wygodniejszy, ale realnie zostaniesz z plastikowym 50f/1.8 i kitowymi zoomami, bo reszta jest droga (choć oczywiście zależy, ile chcesz wydać ;) )
 
 
Kowalencki 
Uczestnik


Posty: 88
Skąd: Olkusz/Dublin
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009   

ghost, dzięki za pomoc:). Właściwie to mam już cyfraka(450D) i kilka obiektywów - 50f/1,8 , Sigme 50-150f/2,8 Tamron 70-300 i kita;/. Z tego wychodzi ze bagnet jest wciaz ten sam w analogu Canona,tak??



Generalnie, dzieki za pomoc;)
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009   

Cytat:
Z tego wychodzi ze bagnet jest wciaz ten sam w analogu Canona,tak??

W 50 i w tamronie 70-300 tak, pozostałe dwa to pewnie są szkła ef-s a nie ef, co w canonie oznacza kompatybilność z tylko aparatami cyfrowymi aps i brak współpracy z analogami.
Większe lustro FF po prostu może zahaczyć o wystający (bardziej w ef-s) tył obiektywu.

Czyli kit i 50-150 najprawdopodobniej się nie nadadzą.

Lepiej żeby jakiś canonier to potwierdził ;)
 
 
Kowalencki 
Uczestnik


Posty: 88
Skąd: Olkusz/Dublin
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009   

ghost, chyba jednak wybiorę x700. Chodzi mi bardziej o manuala i żeby można było w miarę tanio kupić jakieś stałki. A jak sprawa ma się z dostępnością takich obiektywów??
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009   

http://allegro.pl/50603_manualne.html

tylko teraz trzeba rokkorów szukać w gąszczu samyangów :evil:

ogólnie nie ma większych problemów, póki nie szukasz rzeczy dziwnych.

podstawowe szkła typu 28 - 50 - 135 są w miarę łatwe do dostania.

do tego Minolty MD 35-70 f/3.5 i 70-210 f/4 i jest super. pierwszy jest konstrukcją sprzedawaną także jako Leika :mrgreen: zacne szkło i tanie, bo popyt na zoomy w manualach zawsze jest mały.

z tego przejrzałem to rokkorów 28 jest kilka, 50 są tylko jako 1.7, jest jedno 70-210f/4, pląta się 24...

szkła MD Minolty są tanie, bo pasują tylko do cyfrowek 4/3 i u4/3. do eosa już nie.
gorsze m42 osiągają niebotyczne ceny właśnie przez popyt canonowców ;-)

jak jest w dublinie - nie wiem. ;)
 
 
Kowalencki 
Uczestnik


Posty: 88
Skąd: Olkusz/Dublin
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009   

ghost, dzięki za pomoc:). Przynajmniej widzę, jak się sprawa ma i na co mogę sobie w przyszłości pozwolić. Wybiorę Olimpusa izobaczymy jak się na przyszłość sprawy będą mieć z tym analogiem:). Chciałbym go używać do czarno-białych zdjęć....powinien wypaśc całkiem całkiem:)

A jeszcze mam takie pytanie: Wiadomo, że będzie to używka:), więc jak ustrzec się kupna jakiegoś "bubla"??. Co muszę przede wszystkim sprawdzić, żeby być dość pewnym, że aparat będzie działał??. Wiadomo, że będę otwierał i oglądał go dokładnie...ale może macie jakieś swoje spostrzeżenia.

Pozdro i dzięki jeszcze raz za pomoc:)
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009   

OM ma tą wadę że szkła droższe i rzadsze. ale warto, bo aparaciki zacne.
prawdopodobnie bez baterii OM10, po wyzwoleniu migawki, zablokuje lustro w pozycji górnej i nie będzie się dało ani naciągnąć ani zrobić zdjęcia
więc - bateryjki i sprawdź czy naciąg działa, czy pomiar ma ręce i nogi.
czy komora w środku jest czysta, czy płytki dociskające film nie są porysowane / zardzewiałe.
czy matówka czysta, czy nie ma śladów po uderzeniach.
czy baterie nie wylały i styki nie są skorodowane.
 
 
Kowalencki 
Uczestnik


Posty: 88
Skąd: Olkusz/Dublin
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009   

ghost, Przepraszam CIę;/ ehhh, to chyba ta pogoda(w Dublinie szaro i pada od 3 dni). Chodziło mi o Minolte X700 ;)

Jednak pewnie co do i niego trzeba uważać na rzeczy, które wypisałeś.... .
 
 
anonimus
Początkujący


Pomógł: 12 razy
Posty: 41
Wysłany: Sob 05 Wrz, 2009   

Mi kiedyś w Minolcie nawalił naciąg filmu. Do około 20 zdjęcia naciągał, a później się ślizgał i było trzeba zwijać film. Dlatego warto sprawdzić czy naciąga film.
 
 
Kowalencki 
Uczestnik


Posty: 88
Skąd: Olkusz/Dublin
Wysłany: Sob 05 Wrz, 2009   

Dzięki Panowie, sprawa zamknięta;P.
Po dokładnych oględzinach nie kupiłem żadnego:/. Korpus z zewnątrz wyglądał nieżle, ale sprawa elementów wewnątrz aparatu pozostawiała wiele do życzenia. Poza tym cena - po przeliczeniu na złotówki odstąpiłem od zakupu.
Niemniej jednak dzięki za pomoc. Za analogiem jeszcze się bedę rozglądał.... :wink:

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15