Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór systemu...
Autor Wiadomość
zentaurus 
Rozmowny


Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010   

Na pierwszych telewizorach LCD był efekt malowania pędzlem jak się patrzyło na monitor z bliska (2-3m).

Niegrzeczny, oszukuje forumowiczów.[/quote]
Myślę że koledze darekk wyostrzył się dowcip, ale ani w temacie dotyczącym postu, ani śmiesznie...
Poza tym co ma piernik do wiatraka?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






darekk 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 392
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010   

Chyba Wstałeś lewą nogą, luz, Święta są. "Niegrzeczny, oszukuje forumowiczów" tyczy się sprawy że Robisz zdjęcia Sony a wmawiasz ogladającym że to Nikon/Canon, a oni niby łykają jak młode pelikany.
 
 
zentaurus 
Rozmowny


Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010   

Sorry Darekk, faktycznie coś opacznie zrozumiałem :???: . U mnie 40 st. upały (Sajgon) i ciężko mi się czyta ze zrozumieniem :lol: .
 
 
jelonekI 
Uczestnik


Posty: 60
Skąd: aurich
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010   

jak widac wszyscy maja jakis "ulubiencow" i faworytow. Juz sam fakt, ze istnieje tyle roznych systemow swiadczy o niedoskonalosci tych aparatow. Nad kazdym mozna ponarzekac albo chwalic, to jest nie konczaca sie dyskusja. Do tego dochodza szkla no i pytanie co chcemy fotografowac ??? Potem bierzemy do reki juz "nasz wybrany" a on.... za lekki, za ciezki albo po prostu jakos nie lezy....osobiscie czesto wracam do korzeni. Pozdrawiam wszystkich! i milej dalszej dyskusji
Ostatnio zmieniony przez goltar Pon 05 Kwi, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bacruk 
Entuzjasta


Pomógł: 7 razy
Posty: 603
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010   

jelonekI napisał/a:
ze istnieje tyle roznych systemow swiadczy o niedoskonalosci tych aparatow


Napisze przewrotnie tak: istnieją grupy użytkowników/potencjalnych użytkowników o różnych preferencjach i upodobaniach. Każda z tych grup może znależć coś dla siebie wybierając system/model aparatu lub obiektywu.
Producenci wiedzą dokładnie co i komu chcą sprzedać.

Główny problem w tym że to użytkownicy długo dochodzą do tego jakie tak naprawdę mają potrzeby.
Dodatkowo te potrzeby są zmienne w czasie....


Nie ma złego sprzętu... to użytkownicy są niedoskonali :wink:
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010   

Zły sprzęt istnieje, np. lustrzankowa taniocha ma beznadziejne wizjery. Najważniejsze jednak, że trzeba samemu dojść do tego jakie cechy naprawdę będą mi potrzebne w ramach dostępnych środków finansowych. Przykład: teraz już wiem, że niepotrzebne są mi przysłony mniejsze od f/4, a więc obiektyw nie musi być jasny, ważniejsze jest aby miał jak najlepszą jakość optyczną dla zakresu potrzebnych mi przysłon. Niestety dużo za dużo czasu zajęło mi uzmysłowienie sobie tego. I chyba każdego z nas to czeka.
 
 
zentaurus 
Rozmowny


Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010   

Marian napisał/a:
Zły sprzęt istnieje, np. lustrzankowa taniocha ma beznadziejne wizjery. Najważniejsze jednak, że trzeba samemu dojść do tego jakie cechy naprawdę będą mi potrzebne w ramach dostępnych środków finansowych. Przykład: teraz już wiem, że niepotrzebne są mi przysłony mniejsze od f/4, a więc obiektyw nie musi być jasny, ważniejsze jest aby miał jak najlepszą jakość optyczną dla zakresu potrzebnych mi przysłon. Niestety dużo za dużo czasu zajęło mi uzmysłowienie sobie tego. I chyba każdego z nas to czeka.

Wszystko zależy ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na sprzęt. Jeżeli to będzie np. około 1300-1500 zł to trudno marzyć o dużym wizjerze i kryciu 100% czy innych pożytecznych funkcjach, dlatego też istnieją różne klasy sprzętu za różne pieniądze.
Zgadzam się jednak że każdy musi sam dojść do tego co jemu jest potrzebne.
To trochę jak z rowerem, dopiero podczas jazdy przekonujemy się czy rama nie jest za mała, czy przeferujemy jazdę górską czy szosową :wink: . Podobnie jest ze sprzętem fotograficznym...
 
 
jelonekI 
Uczestnik


Posty: 60
Skąd: aurich
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010   

no i co do kluczowych punktow jestesmy zgodni: doswiadczenia, potrzeby i kasa :wink:
 
 
zentaurus 
Rozmowny


Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010   

jelonekI napisał/a:
no i co do kluczowych punktow jestesmy zgodni: doswiadczenia, potrzeby i kasa :wink:

Dokładnie :mrgreen: Kasa+kasa+pieniądze i jeszcze parę groszy :twisted:
 
 
krewzszafy 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 491
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010   

zentaurus napisał/a:
1300-1500 zł to trudno marzyć o dużym wizjerze

zawsze można kupić używkę z dobrym wizjerem, np pentaxa istD/DS można za 800zł kupić
 
 
zentaurus 
Rozmowny


Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010   

...też można.
 
 
Breen 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

Wybór systemu to trudna sprawa, wszystko zależy od zastosowania..no i jakichś tam preferencji. Ja chciałem mieć lustrzankę amatorską, bo jestem amatorem. Dlaczego amatorską?Zależało mi na tym, żeby sprzęt był możliwie lekki i mobilny, ni chciałem ciągać ze sobą kilogramów na plecach.

Wybór padł na Olympusa, zaważyła świetna ergonomia, rewelacyjna jakość wykonania jak na aparat amatorski, świetny design, lekkość, dobre obiektywy w zestawie.

Dlaczego nie Nikon?
-jakość sprzętu amatorskiego gorsza od Olympusa
-niezbyt ergonomiczna obsługa
-auto balans bieli dosyć kiepski
-bo inni to mają, a ja lubię być oryginalny :)

Dlaczego nie Canon?
-Dziadowska jakość wykonania(przypominam chodzi o body amatorskie), która obraża mnie jako klienta, chińskie zabawki z bazaru(szczyt wszystkiego to pokrętło)
-brak przydatnych funkcji, które w Olympusie są od dawna np. auto blokada ISO(Canon wprowadził tą "nowość" dopiero w 550D)
-obiektywy zestawowe są takie sobie, a brak w miarę taniego rozsądnego obiektywu(jak dla mnie)
-jeszcze raz dziadowskie wykonanie

Dlaczego nie Pentax?
-Chciałem K200D, ale już nie było
-Nie miałem kasy na K7(nie chciałem wydawać aż tyle)

Nie Sony

-Wg mnie A700 i wyższe modele się do czegoś nadają(chociaż A200 nie byłą taka zła)
-Jakość wykonania, szczególnie nowych alf pozostawia wiele do życzenia(ale i tak o wiele lepsza niż Canona)
-auto balans bieli dosyć słaby


Zaznaczam, że zajmuje się sprzedażą sprzętu foto więc mój wybór był świadomy. Niestety wiele osób kupując aparat kieruje się wg mnie stereotypami i jest ofiarami owczego pędu C i N, bo tego używają "profesjonaliści", takich jak pan Władzio, co klepie fotki komunijne. Raz nawet kiedy polecałem Pentaxa K20, jakiś facet do mnie wyskoczył, że kłamię, bo profesjonaliści to panie używają tylko Canona albo Nikona a nie jakiegoś Pentaxa :lol:
Całe szczęście, że są też rozsądni ludzie, bo kiedyś do sklepu przyszła dziewczyna, a raczej młoda kobieta i kupiła Olympusa E-3, zupełnie świadomie, takich klientów lubię.
 
 
pszebitka 
Nowy


Posty: 5
Skąd: 3city
Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010   

No a ja żegnam się z Canonem i dołączam do Nikoniarzy. Dlaczego? A no dlatego, że zamażyło mi się FF. Mam trochę fajnych szkieł do C więc po co szaleć. Porobiłem testy na 5D MkII. I stwierdziłem że jednak D700 ma więszego kopa przy AF w słabym świetle no i poziom szumów jakby nieco mniejszy w D700.
 
 
Szabla 
Rozmowny


Posty: 311
Wysłany: Pią 16 Kwi, 2010   

Podsumowując: wybór aparatu jest czysto subiektywną rzeczą, na którą wpływa wiele czynników, w tym sporo czysto odczuciowych. :-)
 
 
Malcolm_X 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 50
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 16 Kwi, 2010   

Szabla napisał/a:
Podsumowując: wybór aparatu jest czysto subiektywną rzeczą, na którą wpływa wiele czynników, w tym sporo czysto odczuciowych. :-)


amen :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15