Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
400D wykonanie body
Autor Wiadomość
kris
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 21 Mar, 2007   400D wykonanie body

Witam
Nabylem canona 400D:) czytalem na forum odnosnie jakosci wykonania tego aparartu ze ma nie dociagniecia ze skrzypi itd. no wlasnie czy brzeczące elementy (zawiasy-prowadnice) wbudowanej lampy blyskowej w pozycji zamknietej to cecha wrodzona czy tez wada mojego modelu? w sklepie nie zwrocilem na to uwagi, moze sie czepiam drobiazgow ale jak sie placi.... reszta korpusu nie skrzypi:) jest ok.
Dzieki z gory za pomoc!!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 21 Mar, 2007   Re: 400D wykonanie body

kris napisał/a:
Witam
Nabylem canona 400D:) czytalem na forum odnosnie jakosci wykonania tego aparartu ze ma nie dociagniecia ze skrzypi itd. no wlasnie czy brzeczące elementy (zawiasy-prowadnice) wbudowanej lampy blyskowej w pozycji zamknietej to cecha wrodzona czy tez wada mojego modelu? w sklepie nie zwrocilem na to uwagi, moze sie czepiam drobiazgow ale jak sie placi.... reszta korpusu nie skrzypi:) jest ok.
Dzieki z gory za pomoc!!



W moim 400D nic nie skrzypi. Wogóle opinie o wyjątkowej tandecie wykonania tego aparatu są wielokrotnie powielaną nieprawdą. Dawna zasada, że kłamstwo powtórzone 6 razy staje się prawdą widać ciągle jest żywa. Dodam, że grip orginalny też nie trzeszczy, a znacznie poprawia uniwersalność. Ogólna opinia o "tandecie" chyba powstała z powodów rozmiaru puszki. Aparat jak to aparat, jednemu pasuje że mały, drugiemu nie.
 
 
unclehrum
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Sro 21 Mar, 2007   

Ja natomiast mam inne doswiadczenie. Ponad rok temu zakupilem canona 350d i mialem podobna sytuacja. Zawias przy lampie skrzypi. Tez nie zwrocilem na to uwagi w sklepie. Zadzownilem do sklepu i powiedzieli mi ze to normalka. U kolegi ktory ma podobny aparat tez to wystepuje.
Ale nie przejmuj sie. On o tym nie wiedzial dopoki mu nie powiedzialem o tym , a i ja z czasem przestalem zwracac na to uwage. Wiec spoko jesli sprzet bedzie chodzil bez problemu to nie przejmuj sie skrzypieniem tylko rob zdjecia i bedzie ok. :]
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Mar, 2007   

...ale chlopaki narzekacie, fote byscie fajowa zrobili i pokazali, ja mialem 350 i nic nie skrzypialo - a moze wam czujnik orientacji lata jak nim trzesieci - to okolice lampy?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 21 Mar, 2007   

Przewraca mi się jak takie coś czytam.Kumpel wymienił D200 na 30D Canona i teraz mu klapka od karty pamięci trzeszczy. A mój 5D bardzo go kręci bo oprócz jakości zdjęć (fakt - rewelacyjnej jakości) podoba mu się dzwięk lustra.... Ludzie! to są ostatnie elementy na które bym uwagę zwrócił. :shock: Czy jeszcze ktoś z Was oprócz oglądania swojego cudownego aparatu siedząc na kanapie przed telewizorem czasami porobi nim JAKIEKOLWIEK ZDJĘCIA? :evil:
Ja ze swojej strony zachęcam do ich wykonywania i nie tracenia czasu na duperele.
Pozdrawiam
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Mar, 2007   

...dobrze mowi polejcie mu jeszcze :D
 
 
dave.djd
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Sro 21 Mar, 2007   

Mam 400D i jedyne co mi trzeszczy to czasami grip bo chyba trochę jest słabo dociągnięty. Ostatnio tak go przykręciłem, że nie mogłem odkręcić... Ale to fakt - nie zwracałem na to zbytniej uwagi dopóki nie przeczytałem tego na forum :)
Co do tego że 400D jest tandetny, plastikowy i karłowaty...
po części coś w tym prawdy jest... zależy z jakiej strony na to patrzeć.
Sama puszka jest mała. Dokręcając do niego słoiczek 24-105 wygląda wręcz komicznie :lol: ale z gripem jest całkiem spoko. Mam BG-E3 i razem z nim to całkiem inny aparat... (oczywiście pod względem ergonomii :wink: )
Nie powiedział bym że jest to aparat tandetny... może sie wydawać że jest to zabaweczka jeżeli ma ktoś korpus ze stopów magnezowych... na moje szczęście nie miałem do czynienia z takim, bo jakbym zobaczył, pomacał itd to bym się pewnie napalił... i by było..

Jedyną wadą może jest to, że jest trochę lekki.. może to być dla niektórych też zaleta, ale wg. mnie z cięższymi szkłami jest to wada.

Jak dla mnie to aparacikiem można zrobić ładne zdjęcia. Niema żadnego porównania ze zwykłymi cyfrówkami...
Jest to moja pierwsza lustrzanka i jestem (na razie :wink: ) z niej zadowolony.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 22 Mar, 2007   

Zmień tę zabaweczkę na 5D z gripem, jak wpadniesz do Łodzi to służę sesją organoleptyczną. Ale ostrzegam, z łapki potrafię to wyciągnąć na kilka sposobów a zapewniam, że sam oddać raczej nie będziesz chciał :lol:
 
 
dave.djd
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Czw 22 Mar, 2007   

Ja chętnie zamienie... spokojnie.. :wink: ale jeszcze nie JUŻ.
Chyba, że mi takiego fundniesz :lol: :lol: 8)

a tak BTW MM to jaką miałeś pierwszą cyfrówkę, jeżeli można zapytać? :)

Ja robię zdjęcia wyłącznie na razie dla własnej przyjemności przy czym ucząc się cały czas. Jakbym nie miał co z kasą robić to pewnie już bym miał tego 5D. Na razie fundusze mi się kończą które miałem na aparacik... Szczerze to podoba mi się to 5D i nawet mam zamiar może go kiedyś kupić. Albo jakiegoś jego następce? Albo w ogóle za kilka lat będę potrzebował aparat do jakiegoś konkretnego celu... nigdy nie wiadomo.

Na razie korzystając z świetnego światełka na polu mam okazję popróbować 70-200. (NARESZCIE ;p)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 22 Mar, 2007   

Cyfrówkami bawiłem się odkąd tylko można je było kupić. Ale to w pracy. Jakieś tam kompakty proste, potem Sony 707 czy 717 (już nawet nie pamiętam), potem 828...aż dostałem do łapki 20D i.... sam sobie musiałem taki kupić. Bawię się tym modelem od ponad dwóch lat i cały czas w tej klasie nie widzę dla niego GROŹNEJ konkurencji. Bo wcześniej to zanabyłem na kilka miesięcy Canona S1 IS. Teraz się z nim mój ojciec męczy. Oczywiście analog cały czas był w domu, tak samo jak ruski dalmierzowiec Sokół i jakiś Olek. A wcześniej miałem przyjemność pracować z analogowymi Canonami i Nikonami, choć sam wolałem starego Canona AE-1 i moją ulubioną stałkę 400mm :D
 
 
fotokrak 
Uczestnik


Posty: 77
Wysłany: Sob 24 Mar, 2007   

mam D400 i nie widze problemów, plastyk? hm normalny czarny może nie tak dobry w uchwycie jak gumowany ale wystarczająco dobry nawet gdy na imprezie (zdjęcia z klubów były gdzie indziej) trzymałem go jedną ręka i nawet gdy ktoś mi tracił wystarczająco mocno blokował sie w dłoni by mi nie wpaść nawet o 7 rano gdy impreza sie kończyła.

z ciekawości opukałem i po naciskałem obudowę, nic nie skrzypi nie trzeszczy, mam wrażenie że albo na rynku chodzą podróbki, albo najwięcej maja do powiedzenia ci którzy nawet go na żywo nie widzieli.
że mały, może i że lekki?

no cóż może niektórzy lubią zamiast hantli dźwigać aparat, ja nie, od tego jest siłownia,

że śmieszne wygląda z tele 400? no to co? ma nie wyglądać tylko robić zdjęcia,
mnie tam nie przeszkadza że zdejmując go z szyi nie czuje bóle kręgów i w miarę łatwo wsunąć go pod kurtkę by się nie rzucać w oczy.
Może mu brakuje kilku rzeczy ale jak komuś faktycznie brakuje to wybierze coś z półki wyżej tak jak kolega MM.
Wg. mnie aparat jest bardzo dobry teraz tylko kwestia skompletowania szkieł, filtrów i biletów lotniczych w ciekawe miejsca :)
 
 
cartman
Początkujący



Posty: 32
Wysłany: Pią 30 Mar, 2007   

Ergonomia najważniejsza nie jest ale... Zrobiłem pożyczonym 350D ok 1000 zdjęć. Przeżył w bardzo trudnych warunkach dwa wypady w góry zimą. Problemów z działaniem nie zauważyłem, ze zdjęć jestem zadowolony, ale cały badziewny plastik przy gripie porysowalem paznokciami (sic!). A nie noszę tipsów. I musiałem się głupio tłumaczyć póżniej. Poza tym źle się to trzyma w dłoni.
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Sro 04 Kwi, 2007   

Mam 350D i nim nawet rzucam i nie wiem jak można porysować plastyk paznokciem, co do jakości wykonania do stosunek jakości do ceny w segmencie amatorskim, jest ok. Daje jedną radę kupcie dobrą optykę a później wypowiadajcie się na temat jakości obrazu z matrycy. Widziałem zdjecia z 5 D z tanią optyką i to było przykre :o
 
 
cartman
Początkujący



Posty: 32
Wysłany: Sro 04 Kwi, 2007   

MartinF napisał/a:
Mam 350D i nim nawet rzucam i nie wiem jak można porysować plastyk paznokciem

Widocznie masz małe, delikatne dłonie :wink:
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Czw 05 Kwi, 2007   

Mam gripa, a jak ty masz za duze łapki kup sobie 10D :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14