Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: komor
Czw 10 Wrz, 2009
Leica M9 - oficjalnie
Autor Wiadomość
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   

komor, przeczytałem ten test bojowy M8 i jestem w... szoku :shock:
No chyba że to był przedprodukcyjny model, firmware w stanie testów itp. Ale..

...I have found the Leica M8 to be unreliable, poorly designed, and to deliver substandard results in most of the situations in which I have used it...

Czyli zaleta dyskretności - ważna w reporterce - jest rujnowana jakością fotografowania :roll:

Dlatego wszyscy czekają na M9? :???:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   

Dla tych, ktorzy nie moga sie doczekac:
hands-on preview
 
 
wielbicielxx 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 401
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   oczywiste.

Moze ktos wie lub nie ale w leice M9 jest matryca kodaka :mrgreen: a czy kodak zrobil woglle jakas dobra cyfrowke :?: To chyba wiele wyjasnia albo ja czegos nie wiem. Leica nie robi matryc - oni robia szkla i dobre analogi w cyfrowej technologi sa w powijakach wiec niedemonizujmy za taka cene leika to szajs.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   

wielbicielxx napisał/a:
za taka cene leika to szajs.
w takim razie jestem wielbicielem szajsu i dobrze mi z tym :mrgreen:
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   

wielbicielxx napisał/a:
w leice M9 jest matryca kodaka a czy kodak zrobil woglle jakas dobra cyfrowke

Kodak, akurat ma ogromne doświadczenie na polu matryc, kto go nie szanuje ten ignorant.
W D3X jest matryca Sony... i co z tego?
 
 
wielbicielxx 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 401
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   hmm

Jak widze nie potraficie sobie przypomniec gdzie to kodak doswiadczenie nabyl i w ktorym swoim aparacie je umiescil :mrgreen:
Leica to nie szajs- tylko "za taka cene to szajs"
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   

wielbicielxx, http://www.kodak.com/glob...ath=11937/12307

przeczytaj i troche więcej pokory :)
 
 
wielbicielxx 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 401
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   dzieki

W koncu konstruktywna odpowiedz :smile: Zastanawie mnie dlaczego w swoich kompaktach kodak nic szczególnego nie pokazal choc jest jak wyjasnia na podanej stronie specjalista w dziedzinie czujnikow swiatloczulych- i produkuje ich naprawde wiele i roznego rodzaju.
Nie wiem jaki czujnik byl zastosowany w M8 ale jesli kodaka to chyba rozumiecie dlaczego sie stawiam :wink:
Ostatnio zmieniony przez Wujek_Pstrykacz Pią 11 Wrz, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   

wielbicielxx, bo co innego zrobić dobrą matryce, a co innego przetworzyć z niej dane. Pamiętaj że matryca nie robi zdjęcia - matryca tylko rejestruje światło. Zdjęcie powstaje, kiedy procek przemieli to odpowiednia nanosząc setki korekt.

A że pisanie softu i robienie matryc to nie to samo widać po porównaniu A900 i D3x ;)

A co do kodaka - robi też czujniki średnioformatowe, a sam ten fakt świadcy o naprawdę zaawansowanym procesie technologicznym :)
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   

ważniejsze, kto napisał softa do tej martycy, że tak ładnie się z niej korzysta :)
 
 
AM 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 759
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   Re: dzieki

wielbicielxx napisał/a:
W koncu konstruktywna odpowiedz :smile: Zastanawie mnie dlaczego w swoich kompaktach kodak nic szczegulnego nie pokazal choc jest jak wyjasnia na podanej stronie specjalista w dziedzinie czujnikow swiatloczulych- i produkuje ich naprawde wiele i roznego rodzaju.
Nie wiem jaki czujnik byl zastosowany w M8 ale jesli kodaka to chyba rozumiecie dlaczego sie stawiam :wink:

Bo w kompaktach matryca nie musi byc dobra.

Watpie aby jakakolwiek firma poza Kodakiem byla w stanie wyprodukowac porownywalna matryce. Chyba tylko Dalsa ma odpowiedni R&D aby cos takiego opracowac, ale celuja w bardziej specjalistyczny sprzet.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   

wielbicielxx, jedne z najlepszych profesjonalnych kamer CCD o zastosowaniach naukowych są robione przez Kodaka. Więc troszkę pokory proponuję.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   

Dalszą dyskusję proponuję prowadzić w wątku dotyczącym testu Leiki M9.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17