Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przykladowe zdjecia na stronie glownej
Autor Wiadomość
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009   Przykladowe zdjecia na stronie glownej

Czy daloby sie zrobic tak przy zdjeciach przykladowych z obiektywu, aby byly one ustawione w kolejnosci od pelnej dziury do najbardziej przymknietego?
Na przyklad w galerii Falcona 14mm mamy od gory 2.8, 4, 5.6, 8
W galerii Ciamcianga 14 jest juz delikatnie mowiac "burdel".
Ewentualnie jesli sa zdjecia tej samej scenki, to mozna umiescic je obok siebie.
Wydaje mi sie, ze troche by to ulatwilo ocene osiagniec szkla.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009   

ale równie dobrze, można domagać się innego kryterium ustawiania fot, na przykład jak to będzie jakiś zoom to wedle ogniskowych albo jak to będzie jakaś puszka to wedle iso, moim zdaniem wszystko załatwiają opisy pod fotami, osobiście nawet nie zwróciłem na to uwagi.

Widać MC lubisz mieć wszystko poukładane :wink:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009   

Bardzo lubie. Akurat w przypadku stalek problemu by nie bylo.
W przypadku puszki moze to byc iso czy cos podobnego. W kazdym razie przyjemniej mi sie ogladalo zdjecia z Falcona, gdzie nie musialem wyszukiwac zdjec na poszczegolnych przyslonach.
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009   

W sumie jest to racja. Też się naszukałem zdjęć przy ciamciangu nowym, żeby je sobie pootwierać w odpowiedniej kolejności ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009   

+1 za MC.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009   

Dobry pomysł. I uważam że w przypadku fot przykładowych wystarczy poukładać przesłonami a później zoomami. I będzie cacy. :)
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2009   

Mnie wydaje się sensowniejsze posortowanie najpierw według ogniskowej, a potem przysłony. Zresztą sortowanie na podstawie paru kryteriów z możliwością wyboru pierwszeństwa to raczej nie jest jakaś technologia rakietowa.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2009   

No skoro każdy ocenia foty ciut inaczej - rzeczywiście idealnym rozwiązaniem byłoby dodanie do strony małego formularza "sortuj po"...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2009   

A może jeszcze wysłać wydrukowane w A3 każdemu do domu? ;)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2009   

Arek, no było by bardzo miło ;)
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2009   

Arek, jasne, najlepiej zróbcie podobny program partnerski jak cyfrowe.pl
Każdy użytkownik powinien mieć dedykowanego redaktora, który opracowywałby dopasowane do jego indywidualnych potrzeb testy. Zestaw szkieł + puszka (puszki) i typ fotografii. Całość mogłaby być na końcu dostarczana do domu w formie albumu A3. Tylko najlepiej żeby był dostępny także na papierze kredowym bo jakoś przyjemniej się na takim czyta. Mile widziana byłaby też opcja skórzanej oprawy :wink:
No i koniecznie z odręcznie napisaną dedykacją redaktora na stronie tytułowej :smile:
 
 
Wizjerioner 
Rozmowny
słodko-kwaśny



Posty: 329
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2009   

Arek, hijax_pl, Monastor, również jestem za! Tylko jeszcze zwijane w takiej tubie z emblematami optyczne.pl i np. etui na karty pamięci z logo optyczne.pl. :P

Powiem szczerze, że jeśli by zrobić segregację, to na pewno by to nie zaszkodziło, ale tylko jeśli to nie powoduje nadmiaru wysiłku. W innym przypadku każdy poświęci 2 minuty więcej i sobie sam porówna i uporządkuje!
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2009   

Arek napisał/a:
A może jeszcze wysłać wydrukowane w A3 każdemu do domu? ;)

Skoro nalegasz...
A w kwestii formalnej - jakie jest Wasze zdanie?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2009   

Nasze zdanie jest takie, że mój dzień z samplami wyglądał następująco:

1. 8 rano do siedziby redakcji po Falcona 14 mm f/2.8, który przyszedł wieczorem dnia
poprzedniego
2. w samochód i na starówkę, żeby zrobić trochę fotek
3. do pracy wybrać z nich fotki do galerii
4. nie wszystko wyszło tak jak oczekiwałem więc kilka fotek do poprawki - znów wypad
na zdjęcia
5. po dwóch iteracjach mam już wybrane zdjęcia robię galerię na optyczne i lenstip, automat się wywala i nie wszędzie daje dobre wartości sczytane z EXIFa - poprawiam ręcznie
6. w międzyczasie wymieniam kilka maili, telefonów i postów na forum oraz coś przekąszam i piję kawę
7. dzwoni Krzysiu, że za chwilę ma mu ktoś podrzucić Samyanga 14 mm
8. wsiadam w samochód i jadę go odebrać
9. dojeżdżam na czas, aby zrobić fajne fotki przy popołudniowym świetle
10. zwykle idę na spacer z fotkami przykładowymi, ale dzisiaj nie mam na to czasu i najładniejsze miejsca w okolicy objeżdżam samochodem
11. wracam do domu po 18tej
12. siadam do przebierania fotek
13. przepycham je przez net, trochę to trwa bo to ponad 200 MB
14. robię galerię i poprawiam popsute EXIFy
15. wrzucam na optyczne
16. dzwonię do Roberta, żeby zsynchronizował bazy lenstip i optyczne
17. wrzucam na lenstip
18. publikuje
19. jest 22:34 - ledwo żyję
20. czytam komentarze, że mogłem posortować po wzrastającej przysłonie...
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2009   

Arku ale to nie jest nic do Ciebie personalnie, tylko dodatkowy skrypcik, który robiłby to automatycznie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15