Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
kamera sony dcr-trv33e
Autor Wiadomość
Wojo37 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 24 Wrz, 2009   kamera sony dcr-trv33e

elo wszystkim jestem poczatkujący , i chciałbym sie dowiedziec czy mozne z tej kamerki zgrac video na komputer , ona nagrywa na te kasetki mini dv , i moge ogladac to co nagralem tylko w telewizorze a chcialbym na kompie ,mógłby mi ktos pomóc?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 24 Wrz, 2009   

Wojo37, nic prostszego.
Ta kamera posiada wyjście i.Link (DV) przesyłające film w protokole IEEE1394, czyli mówiąc wprost, jest to popularny FireWire. Większość współczesnych komputerów ma już te porty w standardzie, natomiast jeśli nie, to zawsze możesz użyć USB.
Na komputerze musisz mieć zainstalowane dołączone do kamery oprogramowanie (PIXELA ImageMixer) lub inne służące do edycji video (ja polecem Pinnacle Studio).
Kiedy wszystko jest połączone, a odpowiednia kasetka siedzi w kamerze uruchamiasz zrzucanie zawartości kasetki na HDD komputera. Jak już się już zgra możesz wprowadzić poprawki edycyjne (nie będę się rozpisywał, ale możesz z filmem zrobić praktycznie prawie wszystko) a następnie pozostaje już tylko wybór docelowego formatu (bo filmy w DV zajmują bardzo dużo miejsca) VCD, AVI, DVD i wypalenie płytki. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest wypalanie filmów jako DVD - rozsądny kompromis jakości filmu, wielkości i wygody korzystania. Do tego można dołożyć sobie menu, etc...
Pamiętaj tylko by płytki wypalać już dedykowanym programem, np. NERO, bo programy edycyjne pokroju Pinnacla ...no średnio się do tego nadają. One są do edycji filmów a nie do wypalania płyt...
..powodzenia!
 
 
Wojo37 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 24 Wrz, 2009   

dzzieki ci spróbuje tak robic

[ Dodano: Pią 25 Wrz, 2009 22:40 ]
a wiecie z kąd takie sciagnac programy?
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Wto 06 Paź, 2009   

Uwazaj tylko przy wypalaniu dvd. Nie wiem jaki edytor bedziesz uzywac ale ustawieniach
domyslnych edytora np Vegas ktorego ja uzywam jedna rzecz trzeba koniecznie zmienic
jesli zalezy ci na wysokiej jakosci dvd.
Od poczatku mialem z tym problem bo filmy ktore rejestrowane byly w HDV 1440-1080i
po renderingu na dvd wygladaly fatalnie. Cala jakosc zarejestrowana na w HD szla
do kosza i film wygladal jak nagrany w formacie zwyklej, przecietnej kamery DV
Wszystkie "wysokie czestotliwosci" gubily sie gdzies i zostawal obraz nieostry - pelna frustracja
Nawet na forum www.filmowiec.pl nie za bardzo potrafili mi pomoc.
W koncu metoda experymentalna doszedlem gdzie jest "pies pogrzebany"
Nie wiem jak pracuje twoj edytor ale u mnie jest tak:
Poczatek jest prosty - ustawiasz glowny rendering na Mpeg-2 main concept
i wybierasz potem program kreujacy dvd - u mnie jest to dvd archtekt - wybieram np
dvd architect ntsc widescreen streem
i teraz musisz wejsc na ("custom") -ustawienia i tam zmienic dwie rzeczy
1. wybierasz metode renderingu na "progresive scan"
(w ustawieniach domyslnych jest niestety "lower fields first" - to musisz zmienic
2. Zmieniasz tez bitrate z domyslnego na staly o wartosci 8,000.00 Megabits/s
(wprawdzie jest tam mozliwosc ustawienia nawet prawie 10 Mbits ale nie rob tego
bo nie kazdy dvd player to odtworzy i poza tym na dvd wejdzie ci tylko 1 godzina filmu)
Przy 8 Mbits/s i progresive scan oraz wide screen uzyskasz mozliwie jak najlepsza jakosc dvd mieszczac na dysku co najmniej 1godz 10 min
U mnie pokazuje ze 21min bierze 1320 Mb
Jesli chcesz zmiescic wiecej obniz 8 Mbits np na 7 Mbits ale musi byc progresive scan

Poza tym mozesz zrobic filmy HD na twoj PC z tym ze sredni tylko format i jesli masz
windows XP to uzywasz DVIX jesli nieszczesny Vista musisz wgrac free vlc.exe program
ktory odkodowuje .m2t extension file tak jak DVX na windows XP
Robisz wtedy to samo:
Wybierasz rendering na Mpeg-2 main concept a potem w drugim okienku
wybierasz opcje HDV 720-30p i masz pieknie plynacy filmik na swoim PC
w formacie 1280x720 pixli HD z tym ze ten file zajmie ci duzo wiecej pamieci
Przy HD 720-30p na plyte DVD wejdzie ci tylko 31 minut materialu ale satysfakcja gwarantowana :smile: (No chyba ze masz wypalarke blu-ray)
Ale widzisz - jakbys nawet mial, duzo ludzi nie ma blu-ray players i HDTV
a tak mozesz zaprezentowac swoje filmy HD praktycznie na kazdym PC, kazdy ma PC :wink:

[ Dodano: Wto 06 Paź, 2009 15:42 ]
ps. oczywiscie ta informacji o hdv jest dla posiadaczy kamer hd bo zdaje sie Twoja jest dv
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14