Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pentax K10D
Autor Wiadomość
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Sob 31 Mar, 2007   Pentax K10D

Co myslicie - czy ktos uzytkuje?

jakie minusy, jakie plusy, co z obiektywami - staloogniskowymi?

Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






tomitom 
Początkujący



Posty: 44
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

odradzam pentaxy - to bardzo wadliwe aparaty.
aha stałoogniskowych nei podepniesz pod pentaxa no i ogolnie fatalny system.(a jak podczepisz -taśmą klejącą-to n3ei działa pomiar swiatła, stabilizacja, potwierdzenei ostrosci NIC)
kazda pucha pentaxa ma bf lub ff zależy-nigdy nie trafia w punkt.
P.S
widziałeś wizjer w olimpusach?ten pentax ma jeszcze mniejszy!!
stabilizacja nie działa, budowa nei poręczna, grip tak spaprany ze tylko da się trzymać do palcem wskazującym i do tego tak płytki że zahaczasz o przednią soczewkę obiektywu :(
wbudowany pomiar światła przepala każdą fotkę!złe kolory wielkie szumy, syfna nieznana marka - sony pod tym wypada lepiej bo ma dłuższa tradycję a pentax w historii się nigdy nie zapisał i nie zrobił pierwszy pryzmatu w lustrach.
normalnie kicha i kaszana

/koniec antyreklamy mającej na celu przywrócić podaż na szkła systemu K do właściwego poziomu wraz z normalnym poziomem cen na srare genialne stałki z którymi współpracuje się przednio
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

...co... wlos sie jezy :evil:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

tomitom - jednego już złapałeś. Ma za słaby wzrok albo nie doczytał :)
 
 
wokl
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   Pentax

Od 25 lat używam pentaxów (kilka modeli) K 1000 nie zawiódł mnie nigdy, pozostałe zresztą też. Do cyfrowych modeli jak nie umiesz, to nie podepniesz stałki, ani nie zrobisz dobrego zdjęcia, ale to nie będzie wina aparatu. Tekst Tomitona wskazuje, że może u Niego występować dysgrafia i niska sprawność manualna i stąd jego oceny. Od dwóch lat fotografuję *istDS, zrobiłem nim ok 3000 zdjęć bez najmniejszej awarii. Techniczną jakość zdjęć oceniam jako co najmniej dobrą (potwierdzają to też testy w różnych czasopismach fotograficznych). Jego słabym punktem jest, moim zdaniem, obiektyw, ale jeśli zastosujesz stałki wszystko jest OK. Drugim "minusem" (cudzysłów niezbędny) jest konieczność dokładnego, ze zrozumieniem przeczytania instrukcji, jeśli tego nie zrobisz nic Ci nie będzie działać, a światła będą przepalone.
Pozdrawiam
wokl
 
 
nirriti
Moderator



Posty: 52
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   Re: Pentax

tomitom napisał/a:

koniec antyreklamy mającej na celu przywrócić podaż na szkła systemu K do właściwego poziomu wraz z normalnym poziomem cen na stare genialne stałki z którymi współpracuje się przednio


To te robaczki pod tekstem Tomitoma :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

Mógł napisać, że 5D ma najbardziej badziewną matrycę na świecie, też by pewnie była awantura :lol:
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

no ale co to wszystko oznacza dla mnie - zwyklego szarego zjadacza chleba razowego? :)
 
 
mcgyver 
Uczestnik


Posty: 55
Skąd: Okolice Lublina
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

Ano dla Ciebie oznacza to, że należy jak najszybciej kupić pentaxa, coby jeszcze przed wakacjami go dobrze poznać. :wink:

Co do stałek to powiem, że z lepszych zdjęć które zrobiłem to ponad 90% wyszło stałkami. Sam sie ostatnio zdziwiłem... Oznacza to, że świetnie pasują do pentaxa, bardzo wygodne potwierdzenie ostrości, stabilizacja itd. Zooma używam niezbyt częto choć jest całkiem dobry pomijając szeroki kąt.

Proponowałbym sie jescze zastanowić czy nie wystarczyłby Ci k100d, bo wielu w zupełności wystarcz. To bardzo dobry aparat i może warto wydać różnice na szklarnię. Zdecydowanie lepiej mieć lepsze szkła niż wypaśny korpus, bo to głownie szkło wpływa na jakość obrazu. :wink:
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

mcgyver napisał/a:
Zdecydowanie lepiej mieć lepsze szkła niż wypaśny korpus, bo to głownie szkło wpływa na jakość obrazu. :wink:


ja wogole nie znam systemu pentaxa - czy mowisz o obiektywach pentaxa czy innych firm - interesuje mnie 85 - albo 50, portret sama twarz z bardzo mala GO - a moze jest cos macro?
 
 
tomitom 
Początkujący



Posty: 44
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2007   

co do dostępności szkieł to system jest nie dość że wiekowy to jeszcze w pewnym okresie czasu miał być uniwersalnym standardem jak był nim m42 który był przyjęty przez wiele niezależnych firm i producentów optyki-aparatów.
słoiki pentaxa są drogi i trzymają cenę ale głównei ze względu na genialną jakośc optyki, starej stałki ok. 80mm bardzo trudno wyrwać w naszym kraju, ale np jest nowa 70ltd, czy inne stałki a AF (FA).
piędzćdziesiątek zaś jest baardzo dużo-super jasnych i super ostrych.
Dostępnośc szkieł do tego systemu jest mała ale w naszym kraju - w innych-normalnych krajach ten system był bardzo powszechny - tak jak u nas dominowały zenity...
Do tego do pentaxa podczepisz m42 i współpraca z nimi jest wyjątkowo dobra i bezproblemowa-działa redukcja, potwierdzenei ostrosci, pomiar swiatła...
co do k100d-ja bym odradził-ze względu na ciut mniejszy wizjer, pisze to dlatego gdyż pryzmat w k10 jest i tak dla mnie za mały (pomimo tego że jest to jeden z największych wizjerów w cyfrowych lustrach i jest tuż za ff i prawie ff canona) - no ale ja jestem rozpieszczony wizjerami w analogach stąd takie moje podejście do wizjerka w cyfrówce k100d.
Co do kita:jeden z lepszych kitów ale to niestety tylko kit i przy 18mm jest bardzo mdło i nieostro-ogólnie szkło trzeba przymykać do f8 aby było bardziej ostro i mniej mdło.
Zakup stąłek to podstawa ale radzę najpierw pofocić z kitem i zobaczyć jakie ogniskowe są Tobie potrzebne.
Oczywiście nie tylko ograniczamy się do szkieł pentaxa producenci niezależni jak sigmy czy tamrony też robią pod bagnet K, więc nei ma najmniejszego problemu (ale ja jednek wolę wydać troszkę więcej pieniążków na lepsze jakościowe szkła pentaxa)
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2007   

trudno...juz za pozno...stalo sie - kupilem pentaxa K10D :) od samego poczatku pracuje na aparatach manualnych - na poczatku byl to olek OM2n :) pozniej Hassel - nadszedl czas na cyfre, jako wspomaganie. Do tej pory moje problemy ograniczaly sie jedynie do pomiaru swiatla i naniesieniu parametrow na obiektyw + ustawienie reczne ostrosci - jest to moja pierwsza lustrzanka na dodatek z tak duza iloscia "bajerow" jak dla mnie - dlatego bede was zasypywal roznymi dziecinnymi pytaniami - odnosnie pewnych funkcji, narazie nie mam pytan, ale moze sie jakies pojawia...

Pozdrawiam
rusek :)
 
 
tomitom 
Początkujący



Posty: 44
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2007   

skoro stało się (a szkoda) to ja zapraszam na forum pentaxa gdzie takowe informacje znajdziesz.
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2007   

a gdzie mozna spotkac pentaxforum ? moglbys podac adres?
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2007   

znalazlem...http://pentax.org.pl/index.php
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14