Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Nikkor AF-S DX Micro 85 mm f/3.5G ED VR
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 26 Lis, 2010   Test obiektywu Nikkor AF-S DX Micro 85 mm f/3.5G ED VR

Zapraszam do lektury i dyskusji:
http://www.optyczne.pl/in...ywu&test_ob=208

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pią 26 Lis, 2010   

A probowales go Arku zapiac do d3x? Ciekawy jestem, jak wygladalaby winieta.
Sam obiektyw pracuje niezle, aczkolwiek AF-S 60/2.8 wydaje sie byc solidniej wykonany (jednak).
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 26 Lis, 2010   

P_M_ napisał/a:
A probowales go Arku zapiac do d3x?


A po co? :) Widziałeś jaką winietę ma na DX?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 26 Lis, 2010   

Front focus na zestawie Nikon+Nikkor. Świat się kończy. A myślałem, że tylko Canon+Sigma ma prawo (albo nawet obowiązek) nie działać. :twisted:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 26 Lis, 2010   

komor napisał/a:
Front focus na zestawie Nikon+Nikkor.

Jestem ciekaw jak to by było po podpięciu do w miarę nowej puszki? :???:

A test szkiełka jak widać potwierdza różne głosy tu i ówdzie słyszane, że jest miodnie :)
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 26 Lis, 2010   

I bardzo ładnie. Mógłby tylko jeszcze ciutkę stanieć ;)
Czyli jest standardzik pod DX, Portreto-Macro pod DX, to jeszcze chciało by się plasticzaka pod DX o ogniskowej około 24 mm (coś jak 35mm pod FX), jasność 1.8 lub 2.0.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pią 26 Lis, 2010   

Arek napisał/a:
P_M_ napisał/a:
A probowales go Arku zapiac do d3x?


A po co? :) Widziałeś jaką winietę ma na DX?

Niby tak. Przegladalem zbyt szybko (w pracy) i mi umknelo.

@Jesienny
Juz sporo stanial. Przeciez to bylo wyraznie drozsze od 60/2.8. W takiej cenie wieszano na nim psy, chociaz zly nie jest. Tutaj powinno byc podobnie, jak z 35/1.8 - badziewiak pod dx powinien kosztowac adekwatnie, bo nie oszukujmy sie - w reku ten obiektyw szczegolnego wrazenia nie robi. Lekki, trzeszczacy i plastikowy. Zupelnie, jak 35/1.8. Dobrze, ze 'dupka' metalowa.
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 26 Lis, 2010   

Oczywiście, że staniał i chodzi mi o to by średnia cena przy przeglądaniu ceneo była jeszcze 100-150 złotych mniejsza. To tak trochę z praktyki mówię, że taka cena byłaby bardziej do zaakceptowania dla ludzi, dla których czasem polecam foto-rzeczy.

Mówimy tu o posiadaczach body d60/3000/3100/5000, którzy od czasu do czasu chcą sobie w ogrodzie czy innym parku pobiegać za motylami, albo zrobić komuś zdjęcie, które będzie wyglądało lepiej niż zrobione kit-em 18-105. Oni nie zauważają tego, że obiektyw to plastic-fantastic, trzeszczy itp. Potrafią jednak zauważyć różnicę w zdjęciach.

BTW widać, że test się trochę pisał. Bo już na początku pada zdanie, że Tamron 90/2.8 jest od Nikkora tańszy. Na dzień dzisiejszy 85tkę z literką N można dostać już taniej od Tamiego.

Jednej informacji mi za to w teście brakuje, tzn od jakiej odległości ten obiektyw faktycznie ma światło 3.5.
 
 
Introverder 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 459
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   -

A mi brakuje informacji jak skuteczny jest VR w skali makro, czyli powiedzmy w zakresie 1:1 do 1:2 skali odwzorowania..

Wczoraj na szybko testowałem IS Canona 100L Macro na dystansie makro i miałem wrażenie, że z bliska skuteczność IS jest słaba (na poziomie może 1EV góóra..) (inna sprawa, że AF, budowa szkiełka, praca pierścienia ostrości zrobiły na mnie b. dobre wrażenie - w słabym świetle sklepowym obiektyw specjalnie nawet nie szukał celu). Wracając do skuteczności IS-a, to na 1/30 wydaje mi się, że potrafiłem zrobić ostre zdjęcie i z IS włączonym i wyłączonym z tym obiektywem (ale na dłuższym czasie raczej już nie bardzo..). Nie widziałem jakiejś wielkiej różnicy jak testowałem na długich czasach to szkiełko. Inna sprawa, że byłem "w biegu", więc nie mogłem na spokojnie tego sprawdzić.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   

Obawiam sie, ze w makro stabilizacja specjalnie sie nie spisze. Nic nie zastapi statywu. W normalnym uzywaniu VR ma mniej roboty i jest bardziej skuteczne. Troche pomaga, ale niewiele.

O ile pamietam przyslone f/3.5 mamy powyzej 1m. Podobnie, jak w af-s 60/2.8, gdzie od 1m swiatelko spada dosc szybko.

Cena juz sie chyba ustabilizowala. Moze i szkoda, ze Optycznym nie chcialo sie sprawdzic, ale uwazam, ze jest to bez znaczenia. Ceny maja to do siebie, ze zmieniaja sie z dnia na dzien, a skapiec/ceneo/etc. nie sa wcale takie trudne w uzyciu. Bardziej bezuzyteczne jest tylko podawanie ceny sugerowanej przez producenta.
Moze niech sie dogadaja z kims i niech sie wyswietlaja najlepsze oferty na rynku (np. na photozone wyswietlane sa ceny z jakiegos sklepu, a Ken 'fantasta' Rockwell otwarcie reklamuje Adorame.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   

Ja rzadko używam cen z ceneo, bo często zdarza się iż występują tam oferty mające skusić kupującego do wejścia do sklepu, a po tej cenie produktu i tak się nie dostaje. W tym przypadku używałem cen z sigma-sklep (dla Sigm) i ze sklepów partnerskich Optyczne.pl - a one były jakiś tydzień temu dokładnie takie jak opisałem w teście.

Stanowczo więc odrzucam zarzuty, że czegoś nie chciało mi się sprawdzić :P
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   

Jeśli to jest +- 1m to przy portretowej odległości mamy już światło 3.5 i dobrze. Nie pamiętam jak to jest w przypadku sigmy 70/2.8, tamrona 90 nie mam, ale przy sigmie 105 przy odległości 1m światło mamy co najwyżej 3.2, przy 3m nadal jest to f/3... itd.
 
 
Aszex
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

Czym właściwie różni się ten obiektyw od portretowej 85?
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

Światłem.
 
 
Aszex
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

Tylko? A od obiektywu makro?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16