Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dostałem gratis body Canona 300V ?
Autor Wiadomość
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 02 Lip, 2007   Dostałem gratis body Canona 300V ?

Przy zakupie cyfrowego lustra dostałem gratis body 300V i zastanawiam się nad jego sprzedażą. A może go pozostawić w swoim arsenale.

1. Co sądzicie o tym aparacie?

Jest mocno podstawowy tzn. nie jest to jakiś zaawansowany analog.

2. Jeśli warto go zachować to jaki obiektyw - zoom ( w granicach 30 -200 mm ) najlepiej używany - niedrogi ?

3. Przy założeniu, że go sprzedaje, cena 500 - 600 zł będzie adekwatna?

Aparat jest oczywiście w idealnym stanie i na gwarancji - jakieś 11,5 miesiąca pozostało.

Pozdrawiam

Piotrek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   Re: Dostałem gratis body Canona 300V ?

Smola napisał/a:
Przy zakupie cyfrowego lustra dostałem gratis body 300V i zastanawiam się nad jego sprzedażą. A może go pozostawić w swoim arsenale.

Zależy od cyfry którą masz. Jeśli APS-C to nie sprzedawaj analoga lecz go używaj.
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   

Tak APS-C.

Tylko wiesz Marian 300V to nie EOS 33 :)

Zawsze chciałem mieć analoga, ale trochę wyższą klasę.
 
 
sweeps
Nowy



Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 12 Sie, 2007   

Ja kupiłem eos 300v nowego na gwarancji z nowym obiektywem Canon 38-76mm za 150 zeta na Allegro, wiec nie sądzę abyś sprzedał samo body za 600 zł.
 
 
Mariusz Lemiecha 
Uczestnik
Mariusz Lemiecha



Pomógł: 2 razy
Posty: 66
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Lut, 2008   

Kupiłem niedawno body 300V,w fotojokerze przy ursynowskim Tesco...cena 299zł,oczywiście z gwarancją
Troszkę mi nie pasi jego ergonomia i uzyte materiały,zwłaszcza po przejściu z Nikona.
Wady to gorszy pomiar światła,małe jak dla mnie gabaryty.Podoba mi się przewijanie filmu po założeniu(naświetlone klatki chowane są do kasetki)możliwość zwinięcia przed ostatnim zdjęciem,wielokrotna ekspozycja.
Jest to mój pierwszy zupełnie nowy analog :mrgreen: przedtem zawsze sprzęt z drugiej ręki :neutral:
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 18 Lut, 2008   

A nie masz kogos kto chce kupic ? Mam nowke, zostalo z 5 miesiecy gwarancji. sprzedam taniej niz w fotojokerze
 
 
Mariusz Lemiecha 
Uczestnik
Mariusz Lemiecha



Pomógł: 2 razy
Posty: 66
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Lut, 2008   

No niestety,trudno dzisiaj o nabywcę takiego sprzętu.Najlepiej wystawić na allegro bez ceny minimalnej.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Nie 11 Paź, 2009   

Czy ma ktoś doświadczenie w fotografowaniu Canonem 300?

Chciałem zapytać, czy czasy, które pokazuje automatyka na krajobrazie można ustawić w M, ale z lekkim podwyższeniem wartości tzn. migawkę ewentualnie szybszą, albo przesłonę niższą - mam na myśli zamiast np 5.6, - 8.

Czy próbował ktoś takiego zestawu z obiektywem Sigma 24 f2.8?

Chciałem trochę pofotografować analogiem. Udało mi się kupić EOS 300 za 29 euro do tego właśnie Sigmę 24.

Poza tym prosiłbym w miarę możliwości o ogólne wrażenia na temat tego aparatu, jak np. z czasem do zużycia baterii itp.

Dzięki i pozdrawiam Wszystkich! :smile:
 
 
anonimus
Początkujący


Pomógł: 12 razy
Posty: 41
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009   

do 3. Za tyle to go nie sprzedasz. :( Znajomy jakiś czas temu kupił nowego EOS 300 + kit za 200 zł :)

do 1. Szczerze mówiąc to 300V nie miałem w ręku. Mam na składzie 2 egz. EOS 300. Przypuszczam, że oba aparaty różnią się tylko obudową. Dlatego mogę jedynie coś napisać o starej 300. Ogólnie aparat prawie niezniszczalny. Nawet jak w coś połamiesz to i tak będzie chodził (tak jest z moim, bo spadł). Dla mnie jest to fajne małe i lekkie body. Lepiej mi się go trzyma od Dynaxa 4 (też go mam), który jest odpowiednikiem EOS 300, lepiej pasuje do plecaka niż EOS 30, ale to jest sprawa długości palców i wielkości ręki. Ja aparat trzymam tak jak to się robiło kiedyś wspierając na obiektywie. Ale podam wady, brak możliwości ustawiania pomiaru światła (punktowy itd.) - robi to automatycznie, wolniejszy niż w EOS 30 AF (porównując na tych samych obiektywach), idiotyczne włączanie aparatu, które przy przestawieniu na jakiś program resetuje ustawienia punktu pomiaru ostrości, brak możliwości wyłączenia wstępnego nakręcania błony, brak możliwości wyłączenia zwijania końcówki filmu do kasety, kiepska matówka, trochę głośny. Zalety to: możliwość manualnego ustawiania parametrów (z wyłączeniem sposobu pomiaru światła), dobre ustawianie parametrów światła, współpraca z obiektywami manualnymi M42 (EOS 30 jest gorszy bo wariuje i ustawia czasy z księżyca), długa praca na bateriach.

do 2. W analogach najważniejsze są: błona + obiektyw. Body to marginalna sprawa, najważniejsze by dobrze mierzył światło, dobrze chodził spust oraz realizował duży zakres czasów.

Co ja Ci bym radził? Jeżeli masz cyfrowe body Canona to kup sobie jakieś jasne stałki EF (najlepiej USM). Sprzedawanie tego to nie ma sensu (sam mam wiadro starych aparatów :D ). No i jeśli do tej pory nie robiłeś analogami to najpierw porób trochę zdjęć i zobacz czy Ci się to podoba. Koniecznie zacznij się też bawić w obróbkę. Zamiast wydawać kasę na lepsze body wyhacz lepiej powiększalnik, zegar ciemniowy i resztę zabawek.

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto 13 Paź, 2009 08:41 ]
Zapomniałem o jeszcze jednej wadzie: brak pełnego pokrycia kadru w wizjerze.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 19 Paź, 2009   

anonimus napisał/a:

Zapomniałem o jeszcze jednej wadzie: brak pełnego pokrycia kadru w wizjerze.

Tak jak w innym miejscu napisałem. To jest największa wada tego aparatu (EOS 300), poza tym w zasadzie żadnych zastrzeżeń. Kupiłem to z nie najszerszą Sigmą 24 f.2.8 do zdjęć krajobrazów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15