Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 25 Paź, 2009
Leika, czy warta swojej ceny, a jeśli to dlaczego i dla kogo
Autor Wiadomość
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   

to ja poruszę tylko dwie sprawy w tym poście...
jedną związaną z marką leica, druga prawie nie , bo tylko z wątkiem...

jako , że dopiero teraz "wszedłem w ten wątek" muszę stwierdzić ,ze w takim "obrazie" jest on nieczytelny totalnie!

komor, wykonałeś kawał porządnej , nikomu do niczego nie przydatnej roboty i wątek jest zupełnie nieczytelny.
koledzy robią odwołania do słów/wypowiedzi które nie są już widoczne w tym wątku i jak ktoś chce zrozumieć o co chodzi, to nie bardzo może i musi domyślać się różnych dziwnych wypowiedzi... - to tak luźno, ale jestem za przywróceniem wszystkich wypowiedzi lub usunięciem wszystkich

co do leica , jej cena , użyteczność i cała ekonomia zakupu....
dobra znana marka która robi super niszową /w chwili obecnej/ robotę na rynku prawie zapomnianego systemu - rangefinder.
to dobrze , że inni próbują swoich sił w tej mierze... - może kiedyś da to dobre owoce...

czy warto zapłacić takie pieniądze za coś co nie ma nawet af? :mrgreen:

panowie to jest śmieszne!

od razu nasuwa mi się przykład motoryzacyjny /zboczenie zawodowe/... :lol:

czy osoba która kupuje ferrari musi byc koniecznie kierowcą wyścigowym? /że uzyję tak często chwalonej/ganionej marki/
oczywiście nie!
dlazego w takich pojazdach oprócz stosowania bardzo zaawansowanej technologii TC i ABS jest taki mały przycisk /lub dwa/ do wyłączenia tego całego ustrojstwa? /przycisk w znaczeniu symbolicznym - proszę o nie rozwijanie tego porównania i robienia korekt bo możemy wejść w zupełnie niepotrzebną dyskusję/ - bo osoby które kupują ten samochód do wyścigów nie potrzebują tych funkcji dokładnie wiedząc do czego tak naprawdę słuzy samochód na torze, a do czego na drodze publicznej /przepraszam za wyrażenie... :grin: /

analogie są widoczne ... af i inne bajery z lustrzanek - TC i ABS - w leica nie mamy af , a ostrość da się nastawić...

waszelkie analogie są fajne, meritum leży jednak w tym co wszyscy zajmujący się fotografią wiedzą, ale czasami zapominają. jeśli specjalizujemy się w czymś, to kupujemy sprzęt który jest najlepszy do tego co robimy. nie patrzymy na to, kto jeszcze tego używa, bo w pewnym momencie nawet kija do ręki nie można było by wziąć....

czy jest to system drogi? tak!
czy jest to system dobry ? tak!
czy jest do wszystkiego ? nie!

czy się opłaca zapłacić takie pieniądze za jego elementy? jeśli jest przydatny i najlepiej służy - to oczywiście tak!
i to powinno mniej więcej zakończyć wiele waśni dotyczących leica... :mrgreen:

o czym ja, i myślę większość w tym wątku zabierających głos wiedziała wcześniej... :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   

Marian, "najlepszy aparat" to pojęcie względne. Najlepszy specjalizowany, czy najlepszy uniwersalny?
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   

Leica nie jest uniwersalna, zatem dla tych ogniskowych które oferuje.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   

Tzn do 135mm? Z tym się zgodzę. Do fotografii wakacyjnej, krajobrazowej, może reportażowej...
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   

Oczywiście jest jeszcze kilka ograniczeń, ale one już nie raz były wymieniane.
 
 
AM 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 759
Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   

Za duzo "jesli" trzeba podac, zeby uznac M9 za "najlepszy aparat". Nie ma sensu taka opinia.
 
 
Agnaton 
Początkujący



Posty: 35
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

Od siebie dodam tylko,ze wiekszosc fotografow z "Magnum" uzywa Leici.
Najlepsi z najlepszych,wiec na pewno nie kieruja sie cena,prestizem i innymi kryteriami snobstwa. Dla nich wazna jest niezawodnosc,niepozornosc,waga i kontrola.
Wielu z nich wciaz robi zdjecia filmem czarno-bialym.
Prawda tez jest,ze nie ma szans zrobic lustrzanka ostrego zdjecia przy 1/8s.
A leica,voigtlanderem czy zwlaszcza yashica electro gsm [migawka w obiektywie] - jest to na porzadku dziennym.
Z drugiej strony fotografia sportowa,przyrodnicza czy pszasna reporterka a'la paparazzi nie obedzie sie bez szybkostrzelnych lustrzanek AF.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

Agnaton napisał/a:
Prawda tez jest,ze nie ma szans zrobic lustrzanka ostrego zdjecia przy 1/8s.

Hm… A co powoduje, że daje się przy tym czasie zrobić ostre zdjęcia wymienionymi przez Ciebie aparatami?
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

podejrzewam, że chodzi o wstrząsy powodowane przez uderzenie lustra. cóż. każdy może sobie wystawić chochoła i w niego wierzyć.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

Gdzieś tam kiedyś było zestawienie na jakich czasach i ogniskowych wstrząsy lustra mają największy wpływ na utratę ostrości, ale wydaje mi się, że przy okolicach 1/10 sekundy to lustro ma już mały wpływ, a w królestwie dalmierza, czyli raczej krótkich ogniskowych - tym bardziej.
Żeby nie było, mnie się koncept dalmierza bardzo podoba o chciałbym mieć Leikę, nie ma to tamto, ale raczej z innych powodów niż drgania lustra w lustrzance.
 
 
Agnaton 
Początkujący



Posty: 35
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

No coz,nie jestem wybitnym specjalista od technikaliow,wiec moze to nie lustro.
Jednak w mojej praktyce dalmierz zawsze deklasowal ostroscia przy dlugich czasach.
Wydaje mi sie,ze najwiarygodniejszym powodem sa jednak drgania lustra. Ogniskowa porownawacza bylo 50mm.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

Przy tak krótkich czasach zakładam że się nie biega za czymś "reportersko" tylko się ma czas na zrobienie zdjęcia. Można zatem korzystać z takich dobrodziejstw jak różnorakie funkcyjne odpowiedniki MLU, prawda?

Swoją drogą jakie drgania wprowadza sama... migawka?
I jeszcze się okaże, że jedyne rozwiązanie to stary monorail i beret ;)
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 20 Maj, 2011   

Agnaton napisał/a:
Prawda tez jest,ze nie ma szans zrobic lustrzanka ostrego zdjecia przy 1/8s.


Ze stabilizacją obrazu nie ma z tym żadnego problemu przy ogniskowych mniej więcej do 50 mm.
 
 
handlowiecupc 
Nowy



Posty: 13
Wysłany: Wto 21 Cze, 2011   

Wszedłem na ten wątek z nadzieją jak w tytule, że dowiem się na czym polega techniczna różnica dalmierza w stosunku do np NEXa. Fotki, które zobaczyłem powaliły mnie i mam nadzieję, że nie były robione na kompach, bo wreszcie odnalazłem ideał. Sporo podróżuję i wielkość sprzętu ma znaczenie. Dlatego nie decyduję się na lustro. Mam trochę kasy, którą mógłbym przeznaczyć na zakup takiej M9 + ze 2 słoiczki, jeśli miałyby służyć bezterminowo. Boję się jednak tego, że mając wadę wzroku i brak AF wywaliłbym forsę w błoto. Jakie są wymiary (proporcje) matrycy. Czy istnieje podgląd przez obiektyw czy tylko przez okienko ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Cze, 2011   

handlowiecupc, nie mam wady wzroku więc trudno mi się postawić w Twojej sytuacji, ale w wizjerze Leiki ustawianie ostrości polega na najechaniu jednego obrazu na drugi. To znaczy dopóki widzisz dwa obrazy tego samego przedmiotu jest źle, jak zjadą się w jeden, jest dobrze. Wada wzroku tutaj chyba nie przeszkadza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15