Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Stałki Canona 50/1,4 vs 85/1,8 w ciemnych pomieszczeniach
Autor Wiadomość
asp 
Uczestnik



Posty: 67
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2007   Stałki Canona 50/1,4 vs 85/1,8 w ciemnych pomieszczeniach

Interesuje mnie porównanie -w praktyce- dwóch stałek Canona 50/1,4 vs 85/1,8 (parametry techniczne znam, testy na optyczne przeczytane :D )

Chodzi mi o prace przy słabym świetle (bez doświetlania lampą), Który byłby bardziej uniwersalny do zdjęć np. w kościele, w ciemnych pomieszczeniach, taniec na imprezie, hala sportowa itd.

Jak wszyscy wiedzą, cel ma być jak zawsze taki sam - zdjecia mają być naturalne i ostre :lol:
No chyba że wystarczający byłby Canon 50/1,8

PS I
Być może temat już był, ale przejrzałem to forum i podobnego tematu nie znalazłem.
Ostatnio zmieniony przez asp Sro 11 Kwi, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2007   

Nie robiłem porównań 50 1,4 vs. 1,8
mam Nikkora 50 1,8 D i raczej stosuje przesłony od f/2,8 (ze wzgędu na b. małą GO). Choć w/w obiektyw dla przesłon szerszych od 2,8 nie prezentuje dobrych walorów optycznych, więc moje zdanie może być trochę niewiarygodne.
 
 
asp 
Uczestnik



Posty: 67
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   

moze ktoś jeszcze zabierze głos w tej sprawie :?: :|
 
 
Fabrykant
Nowy


Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   

Witam. Ja zabiorę. Nie jestem w stu procentach kompetentny, bo nie miałem nawet w ręku wymienionych szkieł. Dysponuję natomiast 30/1,4, 50/1,8 i 100/2,0. Jeśli chodzi o uniwersalność to ciężko mówić przy stałoogniskowych o uniwersalnośći "do wszystkiego"- zoomy są na pewno bardziej uniwersalne. Krótkie odpowiedzi na postawione pytania nasuwają się więc same:
Krótsza ogniskowa będzie bardziej uniwersalna od dłuższej, bo na ogół do obiektu można się przybliżyć, natomiast oddalić już nie zawsze- a więc 50 "bardziej uniwersalne" niż 85.
Jaśniejszy obiektyw będzie przydatny w ciemnych warunkach bardziej, bo można uzyskać przy maksymalnie otwartej przesłonie czasy z ręki dłuższe (w tym wypadku) o 1/2 EV, a więc np. 1/45 sek, a nie 1/30 sek. A więc znów 50/1,4
JEDNAK: z doświadczenia 85/1,8 będzie o niebo lepszy do portretów bo zapewnia fajniejszą perspektywę i "odwzorowanie". Różnica jasności przy dobrym, mało szumiącym aparacie nie jest znacząca, bo można podnieść czułość i uzyskać pożądane czasy z ręki.
Obydwa te obiektywy są wg. wszelkich testów rewelacyjne, jednakz cyfrówką APS-C mają mało "uniwersalne" tj. dość wąskie kąty widzenia. Ciężko w reportażu używać wyłacznie jednego takiego obiektywu stałoogniskowego, chyba że strzelamy jakieś wydarzenia typu wymienione zawody w hali (85/1,8 będzie tu lepsze, bo dłuższe). To pytanie o to z jakiej odległości od celu NA OGÓŁ będziesz strzelał zdjęcia. Np. 50mm w cyfrówce APS-C daje obraz dorosłego człowieka wypełniającego kadr pionowy z odległości ok. 4- 5 m, a 85-tka (spoglądam w międzyczasie w wizjer używając zooma na tej ogniskowej) z odległości ok. 6- 7 metrów.
Tyle mogę radzić za zachętą asp.
Pozdrowienia i miłego wyboru.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14