Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
JVC GZ-MS120 v Panasonic SDR-S26 - a filmowanie we wnęrzach
Autor Wiadomość
marciu11
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 05 Lis, 2009   JVC GZ-MS120 v Panasonic SDR-S26 - a filmowanie we wnęrzach

Witam.

Planuję zakup kamery. Mój wybór padł na dwa modele, właściwie trzy. Ale ta trzecia jest raczej już pomijalna.

Ale może do rzeczy. Moje doświadczenie z kamerami jest ograniczone do obsługi kamery webowej w laptopie :)

Na początku zastanawiałem się nad kamerą HD. Konkretnie Praktica DVC 10.1. Ale im dłużej zbierałem o niej opinie tym bardziej utwierdzałem się w opinii iż za te pieniądze niestety dostaję się jedynie jeden wielki kompromis i zabawkę, jak również zniechęcał mnie sam przetwornik CMOS - dość niemiłe doświadczenia z dawnych czasów z aparatami foto z owym przetwornikiem - choć casu upłynęło sporo i mogę się na temat uczesnej jakości przetworników CMOS mylić. Więc ten pomysł zarzuciłem kompletnie.

A jako że dość mocno ogranicza mnie budżet muszę się ograniczyć do granic 1000zł.

Obecnie moje oczy skierowane są na dwie kamery: JVC GZ-MS120 i Panasonic SDR-S26
Panasonic ma ten plus iż posiada stabilizację obiektywu. Natomiast JVC ma podwójny slot na karty. Dzięki temu w późniejszym czasie mógł bym dokupić drugą kartę nie martwiąc się co z robić z pierwszą.

Niestety czytając fora co chwilę trafiałem na opinię w których Panasonic SDR-S26 był odradzany, a przynajmniej przegrywał z innymi.

Tak więc najtrafniejszym wyborem wydaje mi się JVC GZ-MS120.

Ale tu oczywiście chciał bym najpierw zapoznać się z opiniami bardziej doświadczonych ludzi niż ja.

Kamera ma służyć do czysto "niedzielnego" filmowania, jakieś święta, rodzina od czasu do czasu jakiś wypad na działkę, itd.
Większość nagrań będzie raczej w warunkach domowych filmowana i ta kwestia jest tu raczej istotna. Za to oferowane zoomy traktuję raczej jako po prostu iż on jest...
Ważny jest też aspekt zapisu na karach pamięci z racji małych gabarytów kamery, jej wagi i łatwości z późniejszym dostępem do zapisanych danych.

Wiem iż najłatwiej było by iść do sklepu i pobawić się ową kamerą. Ale niestety pierwsza bariera to mała mieścina i raczej w sklepach można kupić kilo gwoździ niż baterię. Drugim ograniczeniem jest moja mobilność i ograniczenie w postaci wózka.
Więc raczej ograniczony jestem do zakupów online. A tu nie tak łatwo jest "pomacać" towar.

Będę wdzięczny na opinię o tej kamerze jej użytkowników lub kogoś kto miał z nią styczność.
Rozumiem i liczę się z tym iż za 1000zł nie kupię kamery studyjnej wartej kilkanaście tyś zł. I trzeba iść na jakieś kompromisy cena-jakość.
Ale dla dla takiego niedzielnego filmowca na pewno będzie to wystarczająca półka.

Ewentualnie jak nie ten JVC, to mogli byście zasugerować inną kamerę w podobnej półce cenowej (~1000zł)?
Dość istotne jest tu dla mnie aby była to kamera na kartę z racji jej wielkości i wagi.

Pozdrawiam
Marcin
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 06 Lis, 2009   

Nie wiem kiedy miała miejsce ta zabawa CMOSem w aparatach, ale chyba bardzo dawno temu. Obecnie CMOSy w zasadzie nie ustępują CCD na niskich czułościach, a na wysokich bardzo boleśnie wykazują swoją przewagę. Ale to w aparatach. W kamerach rzecz ma się inaczej i po zapoznaniu się z efektem 'pijanego płotka' przestałem polecać matrycę CMOS do filmowania.

Co do kamer JVC to miałem okazję się zapoznać z modelem na dwie karty (nie pamiętam teraz oznaczeń) i te dwa sloty były w zasadzie jedyną zaletą tej kamery. Bardzo słaba bateria i bardzo niewygodna obsługa (przynajmniej jak dla mnie) za pomocą paska sensorycznego na ekraniku. W warunkach domowych trudno mi było operować tą kamerą, więc w warunkach terenowych pewnie bym urwał ekranik.
Jakość filmu typowa dla tanich kamer - nie wyróżnia się ani in plus ani in minus.

Wspomniany Panasonic na pewno będzie lepszy pod kątem obsługi, ale akurat SDR-S26 nie polecam ze względu na obiektyw i malutką matrycę. Zdecydowanie lepszy wybór to SDR-S15. Powinna być nawet tańsza od S26 a ma lepszy obiektyw (mniejszy zakres ogniskowych) i większą matrycę. Minusem jest brak szerszego kąta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14