Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparaty bez lustra z wymienną optyką - DYSKUSJA OGÓLNA
Autor Wiadomość
Pstryczek 
Rozmowny



Posty: 205
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   Aparaty bez lustra z wymienną optyką - DYSKUSJA OGÓLNA

Mamy w tym dziale tematy dotyczące konkretnych modeli aparatów bez lustra z wymienną optyką. Chciałbym wobec tego zapoczątkować dyskusję ogólną na temat tego systemu.

Podzielmy się w nim własnymi uwagami, spostrzeżeniami oraz nowinkami i trendami z nim związanymi.

Na początek może coś od siebie naskrobię :)

Muszę Wam przyznać, że od początku spodobała mi się idea takiego sprzętu. Mały, lekki aparacik, z niezłą matrycą, który można schować do kieszeni. Będąc przy tym aparatem z funkcjonalnością lustrzanki, nie ograniczający nas na stałe zamontowanym obiektywem dawał sporo nadzieji. Nadzieje te jednak prysnęły gdy pokazano ich ceny, które nie są jednak konkurencyjne do amatorskich lustrzanek.

Na dodatek goryczy dopełnia obecny trend, w którym elektroniczny wizjer trzeba dokupić osobno oraz to, że aparat z tym podpiętym ustrojstwem wygląda moim zdaniem nieciekawie. No i to, że chcąc go np. dyskretnie schować trzebaby ten wizjer za każdym razem demontować. Brak wbudowanej lampy też może doskwierać co niektórym.
Jak widzę trend prowadzi do skrajnej minimalizacji rozmiarów kosztem funkcjonalności i to przestaje mi się podobać.

Niby Panasonic G1 lub GH1 ma lampę, wizjer i nawet elegancko wygląda, ale ... nie jest to sprzęt już tak miniaturowy.

Wiem, wiem, narzekam :) , ale osobiście marzy mi się by przy zachowaniu małych rozmiarów (jak np. GF1 czy Olki) montowano w nich jednak elegancko wkomponowany na stałę wizjer i lampę (oczywiście z możliwością podpięcia porządniejszej lampy jak ktoś potrzebuje ;) ). Nawet podszedłbym radykalniej i zrobił to kosztem likwidacji ekranu LCD, skoro i tak wszystkie dane można wyświetlić w wizjerze w razie potrzeby :P

Chciałbym aby ten system za jeden z główniejszych celów postawił sobie takie udoskonalenie LVF by stał się naprawdę konkurencyjny z tradycyjnym wizjerem z lustrzanek. Wtedy to dopiero obecna cena będzie uzasadniona i dla kogoś kto potrzebuje funkcjonalności lustrzanki w naprawdę małych rozmiarach będzie to sprzęt o jakim marzy.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

Mnie do systemu m4/3 zniechęca na razie cena i brak stałoogniskowych, jasnych obiektywów. Korpusy od biedy mogą być. Brak wizjera mi nie przeszkadza. Mimo wszystko rokuje aparatom bez lustra z wymienną optyką dobrą przyszłość. Może za kilka lat... Ciekawi mnie tylko kiedy na ten rynek wejdą Canon/Nikon/Sony.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

Patrząc na patenty nikona to może być za parę miesięcy, za rok, za dwa... itd ;)
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

ha! A ja myślę, że m4/3 nie ma racji bytu, ten system odejdzie do lamusa tylko wtedy, gdy Canon/Nikon wprowadzą coś w rodzaju hybrydy - wielkości aktualnych puszek od m4/3, ale z namiastką lustra, wizjerem i kompletem stałeczek w zestawie i kompatybilnością z aktualnymi szkłami.
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

Mnie martwi jedna, zupełnie zbędna cecha, która tylko przysparza problemów. Mam na myśli wymienność obiektywów. Bez wymienności obiektywów zupełnie odpadł by problem przyszłości danego systemu, jego wyboru.
Poza tym wszytko wreszcie mogłoby optymalnie do siebie być dopasowane: matryca, obiektyw, wizjer, ustawianie ostrości, pożądana minimalna czułość itp.
Wolę nawet więcej zapłacić za tą optymalność niż za nieoptymalną wymienność obiektywów.
Ostatnio zmieniony przez Marian Pon 09 Lis, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

Jednym słowem Sigma DP-1/2? ;)
 
 
Itey 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

ja patrzę podobnie jak goltar na ten temat. Fajnie byłoby mieć takie coś z obiektywem 1.4, nie musi być naleśnik. Ale olympus i reszta wiedzą lepiej.
 
 
Pstryczek 
Rozmowny



Posty: 205
Wysłany: Wto 10 Lis, 2009   

Osobiście do takiego aparaciku wystarczyłyby mi 3 stałeczki:

- szeroki kąt na wycieczki, do fotek rodzinnych itp. (jakiś naleśniczek żeby aparat był wygodny w transporcie)

- jakiś standardzik do portretów i makro

- tele do ptaszków i innych łówów (mógłby być śmiesznie wielki w porównaniu z maleńkim korpusem, wszak taki sprzęt podpina się nie codzień i raczej używa ze statywem).

Nie bawiłbym się w żadne zoomy ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 11 Lis, 2009   

Kwestia ceny jest oczywiście pochodną naszych zarobków w tym drogim i biednym kraju, ale przeraża mnie to, że te nowe zabawki są sporo droższe od tanich lustrzanek, które zawierają w sobie przecież sporo precyzyjnej mechaniki. A usunięcie drogiej mechaniki było chyba jednym z argumentów powstania nowych systemów „bezlustrowych”.

Marian, czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl o dopasowaniu elementów do siebie? Przecież nie rozmawiamy o jakimś zawodowym sprzęcie studyjnym, gdzie każda optymalizacja czy specjalizacja przekłada się na przyrost produktywności. Czy uważasz, że w takim wycieczkowo-streetowym sprzęcie istotne jest, żeby wizjer był jakoś dopasowany do obiektywu makro, a czułość matrycy odpowiadała potrzebom jasnej szerokiej stałki? Przecież takie ewentualne dopasowania mogą być kwestią indywidualnych preferencji, jak sądzę?
Poza tym nawet w tak mocno rozpowszechnionych systemach lustrzankowych właściwie nie ma możliwości wybrania sobie: chcę CCD i świetne ISO 50, albo: chcę CMOS-a i nieszumiące ISO 1600. Bo wszyscy producenci i tak powoli dryfują w jednym kierunku megapikseli i wysokich ISO. Więc czy taki wybór byłby możliwy w dopiero co rozwijających się i nierozpowszechnionych systemach typu m4/3 czy Ricoh?
Ricoh pokazał dwa pudełka do swojego nowego systemu, w tym z małą kompaktową matrycą i zoomem – po co takie coś? Za tę cenę?
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 11 Lis, 2009   

komor, ale sobie strzeliłeś avatar! :D - tylko ten gest ręką....
 
 
Pstryczek 
Rozmowny



Posty: 205
Wysłany: Sro 11 Lis, 2009   

mnich napisał/a:
komor, ale sobie strzeliłeś avatar! :D - tylko ten gest ręką....

No co Ty chcesz od niego, przecież on tam trzyma mały aparacik i robi sobie autoportret :D
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Sro 11 Lis, 2009   

komor napisał/a:
Marian, czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl o dopasowaniu elementów do siebie?
Dopiero najnowszy Ricoh oraz aparaty z niewymienną optyką mogą zrealizować to co mam na myśli mówiąc o optymalnym dopasowaniu do siebie wszystkich elementów aparatu. Przykładowo, optymalnym dopasowaniem matrycy i obiektywu może być dopiero stan gdy zarówno aparat jak i obiektyw mają tą samą maksymalną rozdzielczość. Jeden element nie byłby "wąskim gardłem" dla drugiego.
To samo dotyczy pozostałych kluczowych składników sprzętu np. wizjera, inny wizjer jest potrzebny do manualnych obiektywów aby praca była precyzyjna i naprawdę wygodna, niż wizjer wystarczający do automatycznego ustawiania ostrości przez automatykę AF.
Itd, itp.
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2010   


http://fotoblogia.pl/2010...az-wiecej-rynku
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2010   

Tendencja zmniejszania udziału DSLRów nie dziwi.
Podgląd obrazu o dostatecznie dobrej jakości i lustrzanki nie mają racji bytu.
Tym bardziej nie dziwi zmniejszanie udziału kompaktów.
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Panasonic wypusci profesjonalny kamkoder - z wymienna optyka u43:

http://www2.panasonic.com...082010101919040

http://43rumors.com/panas...tion-camcorder/

"The AF100 incorporates a 4/3-inch, 16:9 MOS imager. The camcorder records 1080/60i, 50i, 30p, 25p and 24p (native) and 720/60p, 50p, 30p, 25p and 24p (native) in AVCHD’s highest-quality PH mode (maximum 24Mbps). Ready for global production standards, the camcorder is 60Hz and 50Hz switchable.

The AF100 maximizes the potential of its high-resolution imager with built-in ND filtering and dramatically reduced video aliasing. Standard professional interfaces include HD-SDI out, HDMI, time code recording, built-in stereo microphone and USB 2.0. The AF100 features two XLR inputs with +48V Phantom Power capability, 48-kHz/16-bit two-channel digital audio recording and supports LPCM/Dolby-AC3."

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14