Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Ricoh GXR
Autor Wiadomość
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   Ricoh GXR

http://www.optyczne.pl/23...-Ricoh_GXR.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

to byłaby rewolucja :shock:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

w ogóle mi się to nie podoba, jakie będą rozmiary sensorów? Pewnie jak z rozmiarami aparatu: jeszcze mniejsze, niż w m4/3? eh... pomysł moim zdaniem nie jest dobry.

edit. Wyczytałem, że chyba ma aps-c, więc jeszcze nie będę oceniać :)
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

Na pewno ciekawe i odważne.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

Troszkę nie podoba mi się że matryca jest zintegrowana ze szkłem. W każdym razie tak to na filmie widać. Co prawda znika problem kurzu, ale oznacza to też powielanie migawki etc. A może jest tam migawka elektroniczna... Albo tylko dwa szkła będą dostępne ;)

Koncepcyjnie to coś jak kompaktowa wersja Red One. W każdym razie ciekawe rozwiązanie :)
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

hijax_pl napisał/a:
Troszkę nie podoba mi się że matryca jest zintegrowana ze szkłem.
To może być doskonały pomysł, przecież po co używać wysokorozdzielczej matrycy z obiektywem o kiepskiej rozdzielczości. Wreszcie matryca może być optymalnie zgrana z możliwościami obiektywu. Bardzo mi się to podoba. Poza tym można mieć matryce o różnych wielkościach pikseli i czułościach itd itp.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

Marian, chodzi mi o to że posiadając docelowo powiedzmy 6 szkieł będziesz miał w sumie 6 matryc. Po co? Czyżby aż takie dopasowanie wymagane by było? Każde szkło z innej bajki?
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

Dla mnie ten pomysł się nie sprawdzi ekonomicznie, ponieważ nadal najdroższa część systemu będzie w modułach obiektyw-matryca. Druga część, LCD-przyciski-złącza będzie stosunkowo tania. Gdyby od tych modułów można było jeszcze odłączyć obiektyw... wtedy to faktycznie byłaby miniatura RED-a.
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

I tak mam 6 aparatów i nie widzę producenta który sam mógłby zaspokoić czyjeś zróżnicowane potrzeby, np. obiektyw macro to chciałbym i tak mieć manualny Zeissa, a nie AF Minolty, itp.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

goltar, no właśnie to mi się nie podoba - integracja szkła i matrycy. Wykosztujesz się na coś takiego, padnie jakaś migawka i w sumie do wymiany 80% wartości aparatu ;)
 
 
AM 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 759
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

Marian napisał/a:
I tak mam 6 aparatów i nie widzę producenta który sam mógłby zaspokoić czyjeś zróżnicowane potrzeby, np. obiektyw macro to chciałbym i tak mieć manualny Zeissa, a nie AF Minolty, itp.

Wlasnie nie zaspokaja zroznicowanych potrzeb.
Wlasnie do rzeczonego Zeissa 100/2 ZF jaka powinni dawac matryce?
CCD z ISO 50 do pracy na statywie z lampami?
CMOS z czystym ISO 800 do pracy z reki?
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

Zupełnie AM nie rozumiesz o co chodzi. Do tego manualnego Zeissa to przede wszystkim konieczna jest matryca "ostra jak żyleta", więc co ty mi tu wyjeżdżasz z ISO800. No i doskonały system manualnego ustawiania ostrości, a nie taka AF tandeta jaka jest powszechna itp itd.
 
 
AM 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 759
Wysłany: Wto 10 Lis, 2009   

Marian napisał/a:
Zupełnie AM nie rozumiesz o co chodzi. Do tego manualnego Zeissa to przede wszystkim konieczna jest matryca "ostra jak żyleta", więc co ty mi tu wyjeżdżasz z ISO800. No i doskonały system manualnego ustawiania ostrości, a nie taka AF tandeta jaka jest powszechna itp itd.

Czego nie rozumiem? Piszesz, ze stale polaczenie matrycy z obiektywem pozwoli na lepsze dopasowanie do potrzeb a to nieprawda. Dla mnie jedno szklo moze sluzyc do kilku celow i kilka roznych matryc moze byc do nich dopasowanych.

Czasem uzywam ISO 1600 z 135L bo to swietna stalka na trudne warunki oswietleniowe a czasem wlaczam ISO 100 i robie swietny portret. Chcialbym oczywiscie miec aparat z ISO 3200 a drugi z ISO 50. I teraz pytam - jakim cudem wedlug Ciebie jedna matryca moze byc dopasowana do obiektywu?

Po co do Zeissa 100/2 ZF matryca ostra jak zyleta? Szklo ma fajna plastyke, niezle 3d i portret na "mydlanym" 5d albo d700 wyglada bosko.
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Wto 10 Lis, 2009   

AM napisał/a:
lepsze dopasowanie do potrzeb
Nie rozumiesz że chodzi o optymalne dopasowanie do siebie wszystkich elementów składowych aparatu, o ile nadal będzie się ta całość nazywać aparatem.

[ Dodano: Wto 10 Lis, 2009 06:48 ]
AM napisał/a:
Po co do Zeissa 100/2 ZF matryca ostra jak zyleta?
Kolejna rzecz której nie rozumiesz, po prostu jest ostry jak żyleta.
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Wto 10 Lis, 2009   

Ricoh GXR? Ciekawe ile będzie wersji softu do tego czegoś i to jeszcze do każdego modułu inny.
Gdzie jest procesor? W korpusie czy przy szkle?

edit
Wychodzi na to że procesor jest przy szkle i matrycy, niezliczona będzie liczba wersji oprogramowania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14