Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Pon 21 Lut, 2011
Plener wirtualny

Czy jestes zainteresowany udzialem w wirtualnym plenerze?
Tak
73%
 73%  [ 90 ]
Nie
7%
 7%  [ 9 ]
Moze
19%
 19%  [ 24 ]
Głosowań: 123
Wszystkich Głosów: 123

Autor Wiadomość
Usjwo 
Optyczny



Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   Plener wirtualny

Poniewaz pomysl konkursu na najlepze zdjecie miesiaca umarl smiercia naturalna (chyba), mam propozycje na troche inna zabawe/konkurs. Zorganizujmy taki wirtualny plenerek. Jezeli nie bedziemy tego traktowac jako sprawy zycia i smierci (szczegolnie konkursu), moze to byc calkiem ciekawe doswiaczenie i nieangazujace zbytnio moda (jednak bez jego pomocy sie nie obejdzie). Wiec moze najpierw pomysl a potem dyskusja o mozliwosciach.
Wirtualny plener moglby sie odbywac, powiedzmy w cyklu miesiecznym. Pierwszego dnia mod oglasza temat. Zeby bylo ciekawiej oraz zeby niedocenieni artysci z naszego forum mogli rozwinac swoie skrzydla proponuje temat maksymalnie jednowyrazowy np. „most” lub „okno”, lub w wersji bardziej hardcorowej nie musi byc to nawet rzeczownik np. „brzeczacy” :mrgreen: . Po ogloszeniu tematu watek jest zamykany na dwa tygodnie. W tym czasie kazdy chetny przygotowuje swojo prace zwiazane mniej lub bardziej z tematem. Po dwoch tygodniach otwieramy watek i przez np. trzy dni kazdy moze wstawic jedno zdjecie, nie anonimowo, ale bez zadnych komentarzy. Po trzech dniach zamykamy wklejanie zdjec i mamy dwa tygodnie na dyskusje i wybor zwyciezcy. Oczywiscie z wyborem zwyciezcy rodza sie zawsze probelmy. Wiec propozycje sa dwie:
1. Troche wiecej roboty dla moda, przygotowywuje on ankiete i kazdy ma jeden glos (problem kolek wzajemnej adoracji olewamy, poniewaz zakladamy ze udzial w zabawie biora powazni ludzie).
2. Jezeli ankieta nie wchodzi w gre, ograniczamy sie do samej dyskusji i jezeli nie ma consensusu to nie wybieramy zwyciezcy.
Zwyciezca ma prawo wybrac temat nastepnego pleneru, z tym ze nie moze w nim uczestniczyc. Jezeli nie ma zwyciezscy mod wybiera (za pomoca funkcji random()) jednego z uczestnikow do przedstawienia nowego tematu.
Mysle ze cos takiego lub podobnego wprowadziloby troche zycia na nasze forum. Jezeli nie zacietrzewimy sie w rywalizacji to wszyscy mozemy na tym skorzystac. Skad taki pomysl? Ostatnio czesciej wychodze z aparatem nie po to by zrobic jakies zdjecia tylko po to zeby zrobic konkretne zdjecie (migawke trzeba oszczedzac :mrgreen: ). Pewnie wiele osob tez tak robi, wiec moze trzeba wprowadzic male utrudnienie i motywacje. Poza tym pozazdroscilem warszawskim i wroclawskim team'om udanych plenerow :grin:
Wiec zapraszam do dykusji i modow o wypowiedz w kwestiach mozliwosci technicznych. Pozwolilem dodac sobie ankiete, ktora pomoze zrelizowac lub odrzucic pomysl.
Ostatnio zmieniony przez goltar Wto 17 Lis, 2009, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goltar 
Optyczny



Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

Technicznie to nie jest problem, ale raczej bez ankiety (ograniczona ilość pozycji w ankiecie, chyba że zdjęć będzie mało). Zmieniłem typ ankiety w tym temacie na jednokrotnego wyboru.
 
 
komor 
Moderator



Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

Jakoś na forum technicznym tego nie widzę. Jak rzuciłeś temat „brzęczący” to od razu strach mnie obleciał. :lol: Tutaj się takich zdjęć prawie wcale nie przezentuje.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

No wlasnie forum jest bardzo techniczne i czytanie po raz n-ty o tych samych obiektywach i aparatach jest juz troche meczace. Poza tym bylo tu ostatnio troche tematow okolo artystycznych i jakos tak wywnioskowalem ze troche brakuje artystycznej nuty :mrgreen:
 
 
komor 
Moderator



Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

No brakuje artystycznej nuty, tylko czy będzie komu ją wypełnić. Kiedy my siedzimy na forum, to artyści siedzą w studio, w Nepalu czy na łące… :)
 
 
Arek 
Redaktor



Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

Ja nie mam nic przeciwko.
 
 
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

dałem "może", bo najpierw trzeba zebrać ludzi, choć koniec końców zrobi się klitka
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

Usjwo napisał/a:
Zwyciezca ma prawo wybrac temat nastepnego pleneru, z tym ze nie moze w nim uczestniczyc.


Dlaczego nie może uczestniczyć?
Moim zdaniem zwyciezca, powinien szczegółowo opisać proces powstania zwycieskiej fotografii jaki i samą fotografię. :)

- w ramach "inter-galaktycznych wirtualnych warsztatów fotograficznych"
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

Ja jestem za.
Trzeba tylko pomyśleć o marketingu. Na przykład takie flashowe okienko na pół ekranu z tytułem i zagadką logiczną którą trzeba rozwiązać żeby je zamknąć (albo uciekający przycisk). To zdecydowanie zwiększy frekwencję :P
 
 
Usjwo 
Optyczny



Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

mnich napisał/a:
Dlaczego nie może uczestniczyć?


No bo jakies restrykcje musza byc, coby konkurs wygladal profesjonalnie :wink:
Chodzi o to zeby wyrownac szanse. Ktos kto wybiera temat moze przejzec swoie zdjecia i wybrac taki na ktory ma juz gotowca (albo pomysl). W ekstermalnym przypadku moze to doprowadzic do monopolizacji najwyzszego podium :mrgreen: .
Mozna to traktowac jako nagrode dla zwyciezcy, taki "mistrz" nie musi biegac z ciezkim aparatem w poszukiwaniu natchnienia, tylko moze lezec w pozycji horyzontalnej, gapiac sie w sufit i rozmyslac na tematy okoloartysztyczne :mrgreen:

mnich napisał/a:

Moim zdaniem zwyciezca, powinien szczegółowo opisać proces powstania zwycieskiej fotografii jaki i samą fotografię. :)


Jak najbardziej jestem za.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

Nie podobają mi się te restrykcje
bo nie można zdobyć hat-trika :(
 
 
goltar 
Optyczny



Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

Na razie po ilości głosów w ankiecie nie widzę jednak wielkiego zainteresowania...
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

to tu jest ankieta ?
a faktycznie. już klikam! :)
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Posty: 9854
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

edmun napisał/a:
już klikam!

Ja też :grin:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

A ja jestem za. Podoba mi się pomysł :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 18