Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 22 Wrz, 2009
Jaki film B+W do 35mm dostepny na rynku jest the best ?
Autor Wiadomość
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009   Jaki film B+W do 35mm dostepny na rynku jest the best ?

Jaki film B+W do 35mm dostepny na rynku jest the best ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009   

Do czego the best?
Slajd czy negatyw?

Mi się podobał Agfa APX100 ze względu na gradient i profesjonalnie wyglądającą puszkę :mrgreen:

Przecież wiesz że wybór zależy wyłącznie od Twoich preferencji. Do architektury raczej wysoko rozdzielcze, portrety wolę ziarniste itd...
Może spróbuj Ilforda HP4(+), HP5(+), chyba trudno im coś zarzucić. Zobacz TMAX'a
O Delcie słyszałem sporo... Dobrego i złego. Da się ją popchnąć o ładnych kilka EV jeżeli nie doświetlisz. Nigdy tego nie używałem.

Jeżeli chcesz to wołać w fotolabach to może lepiej coś na proces C-41. Może Kodaka ProPhoto albo Ilforda XP2...

... Albo kup wszystkie i zobacz z której kliszy efekty najbardziej cieszą oko. ;)
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009   

1. Po pierwsze negatyw.
2. Po drugie slajd.

Generalnie bede wywoływał w fotolabach.
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009   

pytanie trochę zbyt ogólne - można równie dobrze zapytać się "który samochód na rynku jest najlepszy" - usłyszysz tyle opinii i zdań, ile będzie rozmówców :smile:

określ, do czego będzie Ci potrzebny ten film i co od niego oczekujesz, to może da się coś wybrać ;)

slajdów B&W nigdy nie robiłem, jedyne co znalazłem, to Agfa Scala:
http://www.czarno-biale.p...products_id=414
i Fomapan R 100:
http://www.czarno-biale.p...products_id=418

BTW: znalazłem w sieci metodę odwracania negatywów na pozytyw, jak chcesz, to podlinkuję :smile:
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009   

garreth,
nie wiem czy Smola chce, ale podlinkuj :)

Smola,
Agfa APX jest tania i całkiem fajna jak dla mnie. Podkreślam taniość w stosunku do możliwości ;) Jeżeli chcesz się zacząć bawić w BW to tutaj możesz zacząć. ISO 100 jest dość szczegółowe, 400 jak dla mnie do wszystkiego się nadaje, choć obrazki nie są już tak gładkie jak w setce. Ja takie właśnie lubię ;) Niestety wszystkie wartościowe zdjęcia z tego negatywu mam w postaci papierowej więc nie mogę Ci ich pokazać. Tak, zeskanować chwilowo nie mam na czym.
Kodak ProPhoto też nie jest jakiś szczególnie strasznie drogi, choć wolę zdjęcia z APXa. Są mniej zadymione. Może to wina laba do którego to oddałem?. Jest przeznaczony na C41 więc nie pobawisz się nim w domu.

Przyznam szczerze że na widok kliszy Konica mam odruch wymiotny z powodu negatywów kolorowych więc nie testowałem BW ;)

Ilford HP4+ jest fajny ale AFAIR trochę kosztuje i nie wiem jak na dzień dzisiejszy z dostępnością. Za to wielu chwali go za to że w zależności jak go wywołasz, takie będziesz miał ziarno (tj. jest podatny na wywoływacze drobno/gruboziarniste). Niestety w przypadku wywoływania w fotolabie nie ma to znaczenia.

Wiesz, z BW jest o tyle fajnie że możesz to wywoływać w temperaturze pokojowej sam i jest to stosunkowo łatwe. Oczywiście to nie dotyczy klisz przeznaczonych do C41, bo tego chyba nikt nie chce sam w domu robić ;)
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sro 23 Wrz, 2009   

proszę bardzo :)
http://www.pelekelemelek..../slajdy_bw.html

palindrom napisał/a:
Ilford HP4+

FP4+ czy HP5+? :roll:

palindrom napisał/a:
nie wiem jak na dzień dzisiejszy z dostępnością

zarówno na dostępność tego pierwszego, jak i tego drugiego - nie narzekam ;)

palindrom napisał/a:
Oczywiście to nie dotyczy klisz przeznaczonych do C41, bo tego chyba nikt nie chce sam w domu robić ;)

czy ja wiem? niektórzy nawet E6 robią w domu :wink:
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Sro 23 Wrz, 2009   

Dziękuję, przepisu spróbuję :)

garreth napisał/a:

palindrom napisał/a:
Ilford HP4+

FP4+ czy HP5+? :roll:


Późno było :roll:
Czy FP4+, czy HP5+ to już chyba kwestia preferencji czułości. Chyba nie różnią się aż tak ziarnem (biorąc pod uwagę różnicę w nominalnej czułości) i obie są średnio twarde. Drobniejsze ziarno to już chyba Delta?

Są tacy co robią E-6 w domu? Ależ hardkorzy.

PS
kupiłem grzałki, mam termometr laboratoryjny. Nie jest źle, wszystko można zrobić przy 38*C... :mrgreen:
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sro 23 Wrz, 2009   

w temacie: Negatywy dające się odwracać
http://www.korex.net.pl/f...?t=1809&start=0


palindrom napisał/a:
Są tacy co robią E-6 w domu? Ależ hardkorzy.

możesz do nich dołączyć... :P
http://www.korex.net.pl/f...?t=2473&start=0
 
 
anonimus
Początkujący


Pomógł: 12 razy
Posty: 41
Wysłany: Wto 20 Paź, 2009   

Dla mnie najlepszy jest ILFORD Delta 400; do nauki proponuję PAN 400.
Foma jest w sumie taka sobie - nie dorasta nawet do starego Fotopanu HL.
Kodaka szczerze nie lubię, jakoś mi nigdy nie leżał.

Jeśli idzie o slajdy to najgorsze były dla mnie błony Konica. Agfa dawała fajne efekty tylko w niektórych przypadkach, miała słabe krycie ale delikatne kolory. Dlatego od dłuższego czasu robię tylko na Fuji. Najlepszym filmem jest Velvia 50, ale warto ją stosować tylko wtedy jak robi się wielkie powiększenia. W innym przypadku to wywalanie kasy. Ostatnio robiłem na PROVIA 400 X i byłem zadowolony. Do normalnych zdjęć w zupełności wystarcza PROVIA 100 - to jest bardzo fajna błona.

Do zabawy zupełnie wystarczającym filmem jest Sensia 100 - ostatnio wydaje mi się, że jest lepszej jakości niż np. 10 lat temu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16