Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Panasonic hdc-sd20 vs Sanyo Xacti VPC-FH1
Autor Wiadomość
valid
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lis, 2009   Panasonic hdc-sd20 vs Sanyo Xacti VPC-FH1

Witajcie,

Szukuje się do zakupu kamerki HD do 1900zł.
Spośród wielu wybrałem Panasonic hdc-sd20 i Sanyo Xacti VPC-FH1.
Tutaj mam spory dylemat, którą wybrać.

Nie zależy mi na super wielkim zoomie, na robieniu zdjęć.
Zalezy mi bardziej na jakosci nagrywania filmów.

Sporo na ich temat czytałem, bezpośrednich porównań jednak nie znalazłem, może to dlatego że jak dobrze wychwyciłem Panasonic jest bardziej porównywany z droższym Sanyo VPC-HD2000.
Dla mnie na korzyśc Panasonica jest przede wszystkim stabilizacja optyczna, a na korzyść Sanyo wieksza matryca.
Tak naprawde jednak nie wiem jakie to ma faktycznie przełożenie na jakość obrazu.
Obraz Panasonica widziałem osobiście (b. przyjemny), Sanyo niestety nie ze względu chyba na ich ograniczoną dostępność.

Tutaj ciekawe opinie: http://www.testfreaks.com...ers/?sort=score
z których jednak wynika że Sanyo wygrywa.
Parametry Panasonica: http://panasonic.pl/oferta.php?prod=4406
Parametry Sanyo http://sanyo.com/xacti/en...c_fh1/spec.html

Czy możecie poradzić początkującemu.

Dzięki z góry
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Lis, 2009   

Jeżeli chodzi o parametry, to Sanyo jest tu górą. Nie wiem jak wygląda obsługa tej kamery, więc trudno mi ją polecać, wiem że Panasonic jest łatwy i wygodny. Zanim kupisz kamerę KONIECZNIE musisz ją trzymać w ręku i najlepiej trochę filmować i przeglądać materiał. Może się okazać, że zostały zaaplikowane jakieś dziwne patenty, jak np. pasek dotykowy w JVC, który mnie doprowadzał do furii.
Generalnie, to żadna z tych kamer bardzo mnie nie przekonuje, ze względu na zastosowanie przetwornika CMOS, który do kamer nie nadaje się specjalnie.

Poszukaj lepiej tego:
Panasonic HDC-SD9 - to świetny sprzęt, przetwornik 3CCD obecnie stosowany tylko w sprzęcie za ponad 10 000PLN
 
 
valid
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lis, 2009   

Dzięki za informacje.

Tak z ciekawości jednak czy jest duża różnica miedzy stabilizacją optyczną a elektroniczną?
Pewnie jak zawsze to zależy od kamery?

W temacie Panasonic HDC-SD9, oczywiście się przyglądne.

Pozdrawiam.
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 20 Lis, 2009   

Stabilizacja optyczna jest skuteczniejsza i o ile w przypadku OS w ogóle można mówić o jakiejkolwiek degradacji obrazu, to w przypadku optycznej jest ona mniejsza.
 
 
valid
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lis, 2009   

Dzieki wielkie za porady.
Weekend się zbliża, więc poszukam ich po sklepach.
 
 
teodor2424
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lis, 2009   

Ja tez szukam kamerki, jednak gdybym mógł dostać coś lepszego do 2500zł gdzie ten wydatek byłby uzasadniony to prosiłbym o porady.
Czy kamera
Panasonic HDC-SD 100 EGK jest na tyle lepsza by dopłacić do niej??

kamerka będzie użytkowana szczególnie w pomieszczeniach i z oświetleniem żarowym.
chciałbym żeby radziła sobie dobrze w warunkach ciemnych, coś czytałem o tej polecanej HDC-SD9 i że właśnie do pomieszczeń i w ciemnym sobie nie radzi zbyt dobrze.
Chyba że to nie prawda

A na dodatek jest to kamerka którą ciężko dostać bo nie jest już produkowana :)

A może polecicie coś z repertuaru Sony??

Sam nie wiem co wybrać żeby żona była zodowolona i mogła kręcić swoje filmiki :mrgreen:

Możę ta:
Canon Legria HF200
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 20 Lis, 2009   

Ta Legria, HDC-SD100 i prawie wszystko co nowe ...ma Cmosa.
Jeśli jesteś świadom efektu jaki to powoduje, możesz do nich dopłacać.
Ja używam 3CCD i nawet w trudnych warunkach jest nieźle (słabo oświetlone pokoje są dobrze filmowane). Problem się zaczyna w całkowitej ciemności, wtedy pomaga tylko tryb Night ...statyw ...i 0 ruchu w kadrze.
 
 
teodor2424
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lis, 2009   

czyli skupiamy się na zakupie kamerki 3CCD.
jedyną jeszcze gdizeneidgdize dostępna jest Panasonic HDC-SD9
Tylko sa różne oznaczenia i różne ich ceny:
http://olimp.sklep.pl/pro...owa-hdc-sd9ep-s
http://olimp.sklep.pl/pro...nasonic-hdc-sd9

Czym się różnią??
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 20 Lis, 2009   

W/g mnie jest to tylko różnica w kolorystyce. Oznaczenie -S dostają kamerki w kolorze srebrnym. EP czasem się podaje czasem nie, zależy od sklepu. Najważniejsze jest SD9 :smile:
 
 
teodor2424
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lis, 2009   

tylk oteraz gdzie taka dorwać??
Trudno dostepna, jest jedna w EuroRTVagd ale powystawowa za 1999zł
Więc nie wiem czy warto, kurcze a w sklepach internetowych nigdzie zbytnio ich już nie ma :(

A zastanawia mnie dlaczego wycofano z produkcji kamerkę która była kamerą roku poprzedniego???
nie rozumiem takiego działania panasonica??
Wycofywać ponoć bardzo dobra kamerę z użytku??
Polecano mi równiez kamerkę Canon HG20

kurcze zakręciłem się :)
 
 
zbila81 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 22 Lis, 2009   

a co myslicie o tej kamerce Panasonic HDC-SD10,podejrzewam ze to nastepca sd9?
...a moze ta lepsza Panasonic HDC- TM10

tu opis wg panasonic
http://www.fotografuj.pl/...Full_HD/id/3020

to ma byc moja pierwsza kamerka-chce nagrywac mojego 3 letniego synka "w akcji" i imprezy rodzinne typu "u cioci na urodzinach"

moze jakies inne propozycje kamery w przedziale 1500-2500
dzieki za pomoc
pozdro :mrgreen:
 
 
teodor2424
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lis, 2009   

Kurcze już się napaliłem na tą kamerkę Panasonic HDC-SD9 a tutaj jak czytam na różnych forach to większośc ludzi narzeka na to że kompletnie nie radzi sobie w pomieszczeniach i sztucznym oswietleniu.
jak to włąściwie jest??
czy aby ta matryca 3CCD i jej zalety przy wstrząsach oraz krzywieniu obiektów przy szybkim przeciąganiu nie jest argumentem zbyt małym aby nie zainwestowac w jakąs kamerkę z matryca CMOS która w trudnych warunkach oświetleniowych będize radziął sobie lepiej??

JAK TO JEST??

Czy będize aż taka duża różnica pomiędzy tymi matrycami ??
Kamerka ma byc dla żony a znając ja będzie chciała kręcic filmiki rodzinne na urodzinach i 2 letniego synka w akcji.

Kurcze żem się pogubił strasznie.
patrzałem jeszcze na SONY HDR-CX106E
oraz Panasonic HDC-SD20

Kurcze mam mętlik w głowie :)

Potrzebuję konkretnych za i przeciw żeby dobrze wybrać :)
Miał ktos możę stycznośc z tymi kamerkami żęby mi mógł opisac ich działanie i obraz jakki zapisują???

[ Dodano: Pon 23 Lis, 2009 21:36 ]
No to teraz całkiem się zakręciłem, jako że nigdzie już nie kupie kamerki HDC-SD9,
to postanowiłem przyjrzeć się dwóm kamerkom:
Panasonic HDC-SD200
oraz
Canon HG20

Co sądizcie o tych dwóch modelach??
Który z nich jet lepszy w warunkach filmowania domowego, dosyć ciemnym mieszkaniu??

A i czy dźwięk DD5.1 będzie faktycznie dużym plusem Panasonica?? Bo posiadam TV Full HD oraz kino domowe.
Bo gdyby różnica nie była wielka to parametrami chyba skusiłbym sie na tego canona.
jak myślicie??
Z drugiej strony canon ma HDD a panasonic działa tylko na kartach, a te jak wiadomo kosztują :(

jestem w pułapce zwanej marketingiem i reklamą.
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 24 Lis, 2009   

Cytat:
czy aby ta matryca 3CCD i jej zalety przy wstrząsach oraz krzywieniu obiektów przy szybkim przeciąganiu nie jest argumentem zbyt małym aby nie zainwestowac w jakąs kamerkę z matryca CMOS która w trudnych warunkach oświetleniowych będize radziął sobie lepiej


Jak dla mnie w żadnym wypadku. Wiem na co stać panasowego 3CCD i nic nie widać dopiero wtedy gdy jest zupełnie ciemno. Teraz na pewno bym się nie zamienił na kamerę z CMOSem - może za jakiś czas rozwiążą ten problem, może niektóre kamery mają to jakoś już zaimplementowane, ale ja na ten temat jeszcze nic nie wiem.

Zadaj sobie pytanie. Ile ujęć z kamery amatorskiej robi się na statywie. Wiesz, że kąt 'szeroki' widzenia obiektywu kamery to 30-45 mm? Wiesz, że stabilizacja optyczna nie załatwi wszystkiego?
Jak dla mnie prawidłowe reakcje na drgania są podstawą w kamerze amatorskiej. Zdjęcia, to sobie robię aparatem. Kamerą często robię panning, filmuje z samochodu, idę z kamerą coś filmując... CMOS w tym momencie doprowadziłby mnie do szału.


Podobnie kolejna sprawa. Nigdy bym nie kupił kamery na HDD - chyba że z SSD, ale to wyjdzie drożej niż z SD. Akurat kamera miewa u mnie czasami 'przeżycia', a twardy dysk to dość wrażliwy element, zwłaszcza przy pracy. Na rollercoastera też nie weźmiesz kamery z HDD :o
 
 
teodor2424
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Lis, 2009   

No tak ale ta Panasonic HDC-SD200 ma matryce 3MOS, więc może coś tam jest w niej lepszego niż CMOS??

Tak jak pisałem kupiłbym chętnie kamerkę SD9 z 3CCD ale nie ma jej już nigdzie w żadnych hurtowniach, sklepach, jedynie gdzie znalazłem to RTVeuroAGD ale byłem oglądałem i mają tylko powystawową która jest że tak powiem nie do zaakceptowania (poszorowana)

chyba zdecyduję się na ta nowa SD200, zobaczymy co z niej za maszynka :)
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 24 Lis, 2009   

Może się okazać, że panasonic już coś zaradził na ten przykry efekt. W każdym razie zrób jej porządny test i umieść odnośnik do jakichś sampli tutaj. Najciekawszy będzie panning na płocie lub pionowym wzorze i np. jazda samochodem. Może ten efekt jest usuwany w postprocessingu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14