Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co sądzicie o zakupie lustra analoga TERAZ ??
Autor Wiadomość
ZZ 
Początkujący


Posty: 45
Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   

Wiem, wiem są też F75, EOS 33V i sporo innych. A w ogóle, czy ktoś wie, jakie lustrzanki analogowe 35mm są jeszcze produkowane, jeżeli w ogóle są, bo na stronach producentów są oczywiście opisy, ale nie mogłem znaleźć informacji o ewentualnej bieżącej produkcji.
Może np. te z najwyższej półki (1V, F6, F100), montują gdy zbierze się trochę zamówień?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mariusz.w 
Początkujący



Posty: 40
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw 11 Gru, 2008   

Pomysł na analoga jest dobry, ja rozglądałem się że czymś lepszym niż mam,
oglądałem F65; F75 i F5
ale zastanawiam się nad obiektywami, wszystkie mam DX więc czy tylko część klatki się naświetli ?
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Czw 11 Gru, 2008   

mariusz.w napisał/a:
czy tylko część klatki się naświetli ?

środek klatki, dokładniej rzecz ujmując :wink:
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Czw 11 Gru, 2008   

garreth, takie kołowe rybie oko, tylko bez tego coolowego efektu rybiego oka :P
 
 
mariusz.w 
Początkujący



Posty: 40
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw 11 Gru, 2008   

ale w analogu i w nowych cyfrówkach ...
bo zaczynam się zastanawiać czy inwestować w obiektywy do D80
skoro i tak kiedyć i tak przejde na pełną klatke

wtedy, co, wymiana obiektywów na nowe ?
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Czw 11 Gru, 2008   

no jeśli masz pod "cropa" to tak.
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Czw 11 Gru, 2008   

mariusz.w napisał/a:
bo zaczynam się zastanawiać czy inwestować w obiektywy do D80
skoro i tak kiedyś przejdę na pełną klatkę

no to pozostają Ci jedynie obiektywy bez DX w nazwie :neutral:
 
 
nazgul 
Entuzjasta
Leń



Posty: 514
Skąd: 127.0.0.1 Warszawa
Wysłany: Sro 29 Lip, 2009   

Ja tez jestem bliski (a w zasadzie zdecudowany) na zakup chemicznego body. Po przejrzeniu tego, co jest dostępne na rynku (głównie ebay) w zasadzie zdecydowałem się na Nikona F100 - ze specyfikacji wynika, że nie będzie problemów z współpraca z obiektywami D i G (VR), nie wiem tylko jednej rzeczy: Mianowicie czy z body tym będzie bezproblemowo współpracowała SB-900? Próbował ktoś?

Sprawa druga to wspomniany skaner do negatywów. Wpadło mi w oko coś takiego:

http://www.allegro.pl/ite...atywy_w_wa.html

Jakieś opinie?

Z góry dzieki.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Lip, 2009   

nazgul,
tego skanera nie polecam. moż nie jest totalnie zły, ale brak ir do usuwania rys dyskwalifikuje go do "poważniejszego" zastosowania...
 
 
nazgul 
Entuzjasta
Leń



Posty: 514
Skąd: 127.0.0.1 Warszawa
Wysłany: Sro 29 Lip, 2009   

krisv740 napisał/a:
nazgul,
tego skanera nie polecam. moż nie jest totalnie zły, ale brak ir do usuwania rys dyskwalifikuje go do "poważniejszego" zastosowania...


Znalazłem coś takiego:

http://www.fotografuj.pl/...gatywow/id/1086

Ale cena tego ustrojstwa zaczyna czynić zabawę nieopłacalną... :(
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Lip, 2009   

lepszy, ale to nie znaczy ,że dorównuje np. nikonowi ....
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sro 29 Lip, 2009   

krisv740 napisał/a:
lepszy, ale to nie znaczy ,że dorównuje np. nikonowi ....

a lepszy nikon wcale nie jest dobry w porównaniu z lepszym Imaconem... :zalamany:

może od razu zapytajmy się, jakimi funduszami dysponuje nazgul, wszak nie od dziś wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia...
 
 
nazgul 
Entuzjasta
Leń



Posty: 514
Skąd: 127.0.0.1 Warszawa
Wysłany: Sro 29 Lip, 2009   

garreth napisał/a:
krisv740 napisał/a:
lepszy, ale to nie znaczy ,że dorównuje np. nikonowi ....

a lepszy nikon wcale nie jest dobry w porównaniu z lepszym Imaconem... :zalamany:

może od razu zapytajmy się, jakimi funduszami dysponuje nazgul, wszak nie od dziś wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia...


No cóż - fundusze doraźne czyli nieduże. Na tyle nieduże, że na tego Plusteka z IR będe musiał ze trzy miesiące pooszczędzać. Górny limit na F100 to pięć stówek i za tyle jak sądzę da się w UK wyjąć...
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sro 29 Lip, 2009   

pięć stówek £ czy PLN ? bo jeśli tego pierwszego, to tak, na pewno
powiem tak - IR warto mieć, bo on usuwa nie tylko rysy, ale i różne paprochy i tego typu sprawy z filmu
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 29 Lip, 2009   

No właśnie, to i ja zapytam.
Czy mając cyfrę Canona i parę szkieł, bedą one pasować do analoga z tej "stajni" ?
Mam Pentaxa, ale w Canonie posiadam wiekszą przewagę szkieł :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15