Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co sądzicie o zakupie lustra analoga TERAZ ??
Autor Wiadomość
nazgul 
Entuzjasta
Leń



Posty: 514
Skąd: 127.0.0.1 Warszawa
Wysłany: Sro 29 Lip, 2009   

garreth napisał/a:
pięć stówek £ czy PLN ? bo jeśli tego pierwszego, to tak, na pewno
powiem tak - IR warto mieć, bo on usuwa nie tylko rysy, ale i różne paprochy i tego typu sprawy z filmu


PLN oczywiście. Na razie, zobaczymy na ilu stanie. Za 1300 zł w "kup teraz" jest do wzięcia w stanie idealnym z gripem i jakimiś duperelkami a mnie się rozchodzi o samo gołe body. Obserwuję takie za 75 funtów, nota bene jest to najdroższe oferowane w chwili obecnej body na które jest jakakolwiek oferta więc patrzę na sprawę optymistycznie...

Co do skanera znalazłem stronę plusteka i tam jest to ładnie wyjaśnione. Faktycznie będę szukał z IR...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






lama 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 205
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 29 Lip, 2009   

Jacek(Baton) napisał/a:

Czy mając cyfrę Canona i parę szkieł, bedą one pasować do analoga z tej "stajni" ?


Jeśli się nie mylę to będą pasować tylko te "EF". EF-S są pod cropa.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Lip, 2009   

Jacek(Baton), co :smile: do canona to oczywiście tak - pod warunkiem eos!
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Czw 30 Lip, 2009   

nazgul, 500 PLN, jeśli będziesz szukał w PL, to może być ciut ciężko, w przypadku gdy planujesz zakup korpusu "niezajechanego" przez poprzedniego właściciela
nie wiem, jak wygląda sprawa na Wyspach - może tam są inne ceny :wink:
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 30 Lip, 2009   

No mam tylko szkła EF, ale o ile pamiętam to Canon miał jeszcze mocowanie FD, czy to dotyczyło tylko obiektywów, które były manualne?
Oswiećcie :lol:

A może inaczej , czy nowe szkła Pentaxa beda pasować do mocowania w Analogu MZ50 :wink:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Lip, 2009   

Jacek(Baton), pytasz o canony cyfrowe (obiektywy od nich). będą pasować do aparatów analogowych systemu eos.
fd to nastepca fl , nie są kompatybilne (bez przejściówki) z systemem eos.
kompatybilność też wymuszona, bo oczywiście brak af i automatyki przysłony!

na pentax'ax sie nie znam... :sad:
 
 
nazgul 
Entuzjasta
Leń



Posty: 514
Skąd: 127.0.0.1 Warszawa
Wysłany: Czw 30 Lip, 2009   

Jacek(Baton) napisał/a:

A może inaczej , czy nowe szkła Pentaxa beda pasować do mocowania w Analogu MZ50 :wink:


Pasować będą
Działać będą
Ale nie będą kryły klatki a przynajmniej nie w pełnym zakresie bo są konstruowane pod cropa 1,5.

Do MZ-ki szukał bym SMCP FA 28-70/4. Szkło bardzo dobre optycznie i bardzo nieciekawe wizualnie. Nie sposób nie poznac :)
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Dzięki bardzo.Rozwialiscie moje wątpliwości.
Czyli pozostaje celować w Canona, mam szkła i lampę więc było by gicior.
A propo's lampy dzisiaj miała wypadek w plenerze na sesji TFP z modelką, QRWA blenda przewróciła mi statyw na którym była umieszczona Lampa 580 EX II, masakra :cry:
Lampa działa, ale jest pokancerowana od uderzenia o glebę w postaci odciśniętych w plastiku obudowy (wgniotów) od kamyszków z betonu na który upadła.


Mam ją dopiero miesiąc , jest nowa ze sklepu, czy serwis mi ją w ramach gwarancji sprawdzi? :cry:

Sam ją sprawdzałem w różnych trybach pracy i działa pytanie jak długo? :cry:

Dla świętego spokoju chciałbym żeby mi serwis wymienił obudowę, jaki byłby koszt ? ktoś się orientuje ? :cry:

Pomóżcie bo będę miał zarwane noce w najbliższym czasie :cry:
 
 
nazgul 
Entuzjasta
Leń



Posty: 514
Skąd: 127.0.0.1 Warszawa
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Jacek(Baton), w ramach gwarancji - nie sądzę. Sądzę, że masz już PO gwarancji ale dowiedz się. A najlepiej zrób nawet płatny przegląd w wpisem do karty gwarancyjnej że upadek nie miał wpływu na działanie lampy bo kiedyś możesz mieć problem większy. Jak dla mnie najważniejsze to starać się uratować gwarancję na lampę.
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Właśnie dzwoniłem do serwisu i powiedzieli, ze w tym przypadku nie trzeba wysyłać gwarancji.
Sprawdza czy wszytko w porzo, generalnie sprawdzałem ja pod kazdym wzgledem oprócz błysku stroboskopowego, bo po co mi to.
Ale lepiej, ze by zajrzeli do srodka, czy jest O.K., mogło coś popękać przecie.
Acha i sprawdza mi nieodpłatnie, tyle, że w ich strone wysyłka na mój koszt.

P.S.
Wymiana całej obudowy - koszt kilka set złotych , a tylko górnej częći(głowicy) a w moim przypadku tylko pokrywy górnej części bo dolną sobie odpuszczę byłoby chyba łagodniej dla sakiewki.
 
 
nazgul 
Entuzjasta
Leń



Posty: 514
Skąd: 127.0.0.1 Warszawa
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

bardzo miło ze strony serwisu Canona. Zaskoczyli mnie in plus :)
 
 
candy 
Maniak
óć



Pomógł: 16 razy
Posty: 984
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Jacek(Baton), ale nie napisales ile w koncu za sama gorna czesc :)
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Ja mam obie czesci pokancerowane, górną i dolną. Dolna ujdzie, ale górna kłuje w oczy.
Wymiana tylko górnej( czyli głowicy) ok 200-300zł, a całości łącznie z dolną w której integralna częścią są przyciski i pokretło nastaw ok 500-600zł masakra.
Mnie by wystarczyła tylko górna i to tylko pokrywka, ale tak nie ma. Jest jako całość (moduł)- nie ma mozliwości tylko pokrywkę wymienić. Trza by gdzies poszukac na Allegro uszkodzona za grosze i samemu wymienić ile to roboty? Pfff :mrgreen:
 
 
candy 
Maniak
óć



Pomógł: 16 razy
Posty: 984
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

trudno moze byc znalezc "trupa" 580EX II :P
ale powodzenia jakby co
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Dzieki Candy dzieki :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14