Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sro 26 Sty, 2011
DRUGI WIRTUALNY PLENER
Autor Wiadomość
Flashalpha
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Sty, 2010   

14.
Ostatnio zmieniony przez goltar Sob 09 Sty, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 08 Sty, 2010   

15.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

w związku z tym, iż dzisiaj jest juz 2010-01-09.........

mój faworyt to 3,
choc nie ukrytam,że 13 tez mi się podoba....
 
 
goltar 
Optyczny



Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

Zgodnie z tym co pisze krisv740, zamykam czas przeznaczony na wstawianie zdjęć i zapraszam do komentarzy. Jeśli ktoś jest już zdecydowany z wyborem może oddać głos na jedno zdjęcie pisząc "Głosuje na numer zdjęcia" (lub coś w podobnym stylu). 16 stycznia policzę wszystkie oddane głosy.
 
 
oranżewski 
Optyczny



Posty: 1202
Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

ja walę w 15. świetnie pokazane przemijanie w przyrodzie :cool:
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

Ja też zagłosuję na 3

Mimo, że cmentarze w tym temacie, to jak powiedział nasz pan prezydent oczywista oczywistość. Podobało mi się też zdjęcie Rusłana, ale tam mi zabrakło jeszcze czegoś dodatkowego poza samą obecnością ciekawych ludzi.

14. To ciekawy pomysł, ale zdjęcie niestety nie daje rady
15. kojarzy mi się bardziej ze zmartwychwstaniem i cyklicznością niż przemijaniem, ale to ładne zdjęcie.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

Nie ukrywam, że zdjęcia 3 i 6 zrobiły na mnie największe wrażenie.
3 - bo najbliższa jest mojemu pojmowaniu istoty fotografii,
6 - bo niesie w sobie potężny ładunek emocjonalny.

6 to początek koncepcji, którą można rozwinąć w jeszcze ciekawszą i... dramatyczną.

Głosuję na zdjęcie nr 6
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

Trudny temat i trudny wybór... Trudno sfotografować przemijanie i każdy z nas mógł je 'widzieć' jak chciał. Każdy może interpretować swoje (i nie tylko) zdjęcie jak chce i większości trzeba będzie przyznać rację, bo 'przemijanie', takie czy inne, rzeczywiście można dostrzec na każdym zdjęciu...
Przy takim temacie bardziej zwracałem uwagę na symboliczny wydźwięk zdjęcia, niż na jakość czy kadr taki, a nie inny...
Zaznaczam, że moja opinia jest bardzo subiektywna! :wink:
Pozwólcie, ze nie odniosę się do wszystkich zdjęć...
1. Ciekawe, podoba mi się, widzę tutaj przemijanie dzieciństwa - beztroski, radości...
4. Autor się postarał, włożył trochę wysiłku w 'serię', ale najpierw rzuca mi się w oczy samobójstwo i patologia, a dopiero potem przemijanie, a i to specyficzne, bo drastycznie 'ucięte'. Przemijanie, w moim mniemaniu, i w kontekście naszego 'plenerku', moim zdaniem, powinno 'trwać', odbywać się w jakimś okresie czasu, im dłuższym tym lepiej...
10. Podoba mi się, ale ten niebieski plastikowy różaniec trochę rozwala to co chciałbym zobaczyć...
11. U Kocura widzę 'podwójne', że się tak wyrażę, 'przemijanie', bo wskazuje na nie i topniejący śnieg i znikająca w głębi zdjęcia postać. Fajne, ale...
12. ... to samo co u Krisva, miejsca przedstawione na obu zdjęciach są zbyt 'codzienne', oczywiste, nie sprzyjają refleksjom itd. U Krisva dodatkowo bardzo wyraźnie widzę przemijanie PKP, co bardzo mnie zresztą cieszy... :razz:
14. Nu i tu wchodzimy w 'gdybanie' :wink: Coś widocznego na zdjęciu 'przemija', żeby... powstało nowe, wiadomo, botanika - nasienie, zarodek, owocnia... :wink:
15. Dla mnie bardziej to 'nowe narodzenie', nowe życie, fakt, możliwe, że z czegoś co właśnie przemija, chociaż też niekoniecznie, bo całe drzewo też może być zdrowe jak 'dąb' ;) No ale ilu nas tyle interpretacji i 'podejść' do przemijania...

Głosuję na 3, chociaż też z małym ale... :wink:
...mocno wyeksponowany jest Chrystus, który musiał umrzeć, żeby żyć, a my z nim. W bożym planie zbawienia śmierć Chrystusa na krzyżu to na pewno nie przemijanie, co najwyżej starotestamentowego zakonu i historii w ogóle. Dla mnie śmierć Jezusa na krzyżu znaczy wieczne życie Jego - raz i dzięki Niemu nasze - dwa.
Przemija tutaj człowiek i ślad po człowieku, też możemy zauważyć podwójne przemijanie. Z jednej strony umarł człowiek, coś przeminęło, z drugiej strony przemija coś co po nim zostaje, znak - krzyż. Może tylko ten krzyż po nim pozostał? Może kiedy fizycznie przeminie krzyż, przeminie wraz z nim nie tylko człowiek, ale nawet pamięć po nim. Niektórzy uważają, że to gorsze niż śmierć fizyczna...
Z pierwszego punktu widzenia oprócz śmierci widzę tutaj również nowe życie, z drugiego punktu widzenia widzę tutaj 'podwójne przemijanie' z dobrą 'otoczką' - krzyż, cmentarz itp. i to spowodowało, że wybrałem to zdjęcie. Podoba mi się również 'fotograficznie', fajnie dobrane kolory, brak elementów odwracających uwagę w tle, dobra perspektywa itd. Oczywiście można się czegoś 'przyczepić :razz: , ale nie przy tej okazji :wink:
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

2. bardzo fajne. ładne kolory i troszkę nierzeczywiste. i nawet widzę tematyczność :-)
3. bardzo przemijająco. klimat jest.
4. przemijanie to proces raczej samorzutny i przerażający bo niepowstrzymany.. no i ukazywanie zmiany - czy procesu jako serii zdjęć.. nie przekonuje mnie.
6. pomysł - jeden z lepszych, wykonanie zupełnie mi nie odpowiada.

zagłosuję na 2
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

Głosuję na 1., ponieważ to zdjęcie ukazuje tematykę od mniej oczywistej strony, a mimo to wywołuje u mnie od razu emocje związane z przemijaniem. Nie podchodzi mi tylko kolorystyka zdjęcia, byłoby chyba lepiej całkiem czarno-białe.
 
 
Monastor 
Optyczny



Posty: 3809
Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

Ja zagłosuję na 4. Nie podoba mi się kompletnie i nie znoszę tego stylu, ale wyróżnia się z tłumu i widać po nim, że nie powstało przypadkowo, przy okazji spaceru. Taki prześwitujący przez monitor zamysł.
Poza tym widzę, że autor ma zapędy samobójcze i dobrze żeby ktoś go docenił :mrgreen: :wink:
 
 
Usjwo 
Optyczny



Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

1. Ladne i ciekawe, moim zdaniem dobrze ze nie calkiem b&w
2. Ladne kolory, gdzie przy tym temacie raczej mozna bylo spodziewac sie szarosc i b&w, optymistyczne,widac ze przemijanie nie musi byc smutne
3. Bardzo dobre, najlepsze z "cmentarnych"
6. bbeeaa - ciekawy pomysl ale za duzy blur i niepotrzebnie miniaturka, okulary trzeba bylo bardziej wyeksponowac, a tak to ciezko je zauwazyc (na miniaturce wogole nie widac)
15. Optymistyczne, ale bardziej narodziny niz przemijanie


Pojedynek byl miedzy 1, 2 i 3, wszystkie trzy zasluguja na nagrode, niestety jest tylko jeden glos.
Glosuje na 2, za to inne spojrzenie.

4,5,8,10,11 - odpadly w przedbiegach bo niestety nie widze zdjec :cry:
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

Mój jeden- ale cenny ;) - głos oddaję na zdjęcie numer 1
Bo jest sentymentalne i po prostu dobrze przemyślane.
 
 
kmosw 
Entuzjasta



Posty: 517
Skąd: Birmingham
Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

Podobnie jak mnich, - numer 1. Mój faworyt od samego początku. Za przemyślaną koncepcję. Ma w sobie coś urzekającego.
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

mnich napisał/a:
Mój jeden- ale cenny ;) - głos .


To ile teraz bierzesz za jeden? :wink: :razz:

[ Dodano: Sob 09 Sty, 2010 15:41 ]
kmosw napisał/a:
numer 1. Mój faworyt od samego początku


No bo po co czekać na inne, nie? :wink: :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16