Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Czw 11 Mar, 2010
Samsung NX10
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 16 Sty, 2010   

Skoro to jest Samsung, APS-C i 14mpix to nie jest to ta sama matryca co w GX-20 i odpowiednich Pentaxach? Chyba że jest ta sama ale warunki termiczne gorsze w małej obudowie? :roll:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Daniel*1977 
Optyczny



Posty: 1484
Skąd: Parzniew / Zakopane
Wysłany: Pon 18 Sty, 2010   

sigmiarz napisał/a:
ten półkompakt tak szumi na iso 200 w biały dzień że aż szkoda pisać, słaba matryca, żadnej siły w tym aparacie nie widzę.
[url=http://img693.images....th.jpg]Obrazek[/URL]

Chyba że ktoś rawy gdzieś widział ja znaleźć nie mogę, z ostatecznym osądem czekam na rawy i moze jakies updatey firmwareu

np przy ricohu gxr obrazki wyglądają jak c 500 d do c 5d mII


To dlaczego tu nie szumi? Czy na innych zdjęciach z tej serii?
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Sty, 2010   

To czy szumi, czy nie - jest najwazniejsze w kiepskich warunkach oswietleniowych.
W dobrych to i kompakt nie zaszumi na niskim ISO przy tej wielkosci powiekszenia.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 18 Sty, 2010   

no to czekamy na NXF10 wielkości Oly i GF1 :)
 
 
Daniel*1977 
Optyczny



Posty: 1484
Skąd: Parzniew / Zakopane
Wysłany: Wto 19 Sty, 2010   

Tu sporo zdjęć i informacji - niestety po koreańsku zdaje się :)
http://www.slrclub.com/bb...r_review&no=160

[ Dodano: Sro 03 Lut, 2010 23:08 ]
Jeżeli ktoś jest zainteresowany zapraszam na mojego flickra.
Jestem szczęśliwym :D posiadaczem NXa.
Obiektywy naleśnik - chyba go kocham - i 18-55.
Jest lepiej niż się spodziewałem.
Zauważyłem kilka drobnych niedociągnięć, mam nadzieję że po ich zgłoszeniu szybko się ich pozbędą - od taka programistyczna robota.
Aparat jest szybki, zwłaszcza w porównaniu z moimi poprzednimi - chętnie porównał bym go z lustrzankami ale nie mam chwilowo dostępu do takowych.
Tu folder:
http://www.flickr.com/pho...57623212388171/

Oraz kilka fotek:






 
 
Breen 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

A mi się nie podoba marketing Samsunga.. NX10 to całkiem ciekawy aparat, ale sposób, w jaki firma Samsung próbuje go "wypromować" jest żenujący. Widziałem filmik z targów fotograficznych (nie pamiętam gdzie się odbywały, ale to było pod koniec 2009), na którym przedstawiciele koreańskiej firmy, zamiast mówić o tym dlaczego ich aparat miałby być wyjątkowy i dlaczego warto by się nim zainteresować, krytykowali tylko system 4/3 i m4/3, że "mikroskopijny" sensor itp. To samo się dzieje na oficjalnym blogu Samsungimaging.com, gdzie Samsung porównał swój aparat do ferrari a m4/3 do jakiegoś Volksvagena.. To jest śmieszne, bo mając 14 megapikseli na APS-C Samsung NX10 ma szumy wcale nie mniejsze(jeśli nie większe niż E-P1), a wg wstępnych testów nawet mniejszy zakres tonalny.

Nie tędy droga panowie z Samsunga. Najśmieszniejsze jest też w jaki sposób firma promuje "robienie zdjęć" w stylu piont & shoot..Czyli najpierw pstryknij, a potem zobacz co ci wyszło.. gdzie Olympus prowadzi kampanię wręcz odwrotną, żeby zachęcić do robienia zdjęć "z głową".
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

Daniel,
czemu wybrales NX10?

Po tym co widzimy do tej pory - u43 jest poreczniejsze, ma wiecej szkiel, przejsciowek i lepsza jakosc obrazu.

PS: Tak, tej kampanii Samsunga nawet nie rozumieja osoby, ktore czekaly na jego ukazanie i wstrzymywaly sie z zakupem u43...

“However, what I can tell you is, that the APS-C image sensor is bigger than micro four third sensors. The increased size of image sensors results in improved low light performances and greater dynamic range. Thus meaning, the image quality of the pictures taken with an APS-C are theoretically better than the ones taken with a Micro Four Third sensor” and “I mean, that’s like saying a usual VW Golf equals a Ferrari because it rolls on 4 tires.”
http://www.samsungimaging...s-image-sensor/

Czy musza pisac takie rzeczy, zeby zachecic ludzi do kupowania ich produktu? Czyzby tak byli sfrustrowani konkurencja?
Jeszcze moze nikt by sie nie dziwil, gdyby sample to pokazywaly...

A poza tym ta roznica w wielkosci matryc wcale nie jest duza, polecam lekture:
http://www.wrotniak.net/photo/43/sensor-size.html

Tak naprawde jest troche wiecej pixeli po bokach. Nie slyszalem rowniez, zeby NX10 mial 'Multiaspect Sensor' jak GH1 i najprawdopodobniej nadchodzacy GF2. W trybie 16:9 nie sadze aby mial jakakolwiek przewage, wrecz przeciwnie, nie mowiac o braku odpowiednika 14mm...

A w ogole jesli chodzi o aparaty bez lustra - najwazniejszy jest maly rozmiar, przenosnosc i dobry IQ. Na razie NX10 w kazdym jest za u43. A szkoda.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

Jerry_R napisał/a:
ie slyszalem rowniez, zeby NX10 mial 'Multiaspect Sensor' jak GH1 i najprawdopodobniej nadchodzacy GF2.


Ale co to takiego jest ten multiaspect sensor, co? Że oprogramowanie w aparacie obetnie coś z boku lub od góry? Sensor ma swoje wymiary i koniec, reszta to soft. Czy się mylę?
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

matryca w gh1 jest przyduża i w zależności od wybranego formatu używany jest jej inny fragment - np w 4/3 bardziej wzwyż, w 16/9 wszerz.
tu znajdziesz obrazek wyjaśniający to lepiej niż słowa
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

Dzięki, ghost. Ale to żaden „ficzer” de facto, bo to samo mogę sobie przyciąć w komputerze, prawda? Jak patrzę na ten obrazek w DPReview to wręcz zaczynam podejrzewać, że to marketingowe wyjaśnienie zbyt małego koła obrazowego. :)
Naprawdę nie chcę być złośliwy i jeśli się mylę to proszę mi wskazać czemu to jest jakaś zaleta/cecha, żeby o tym wspominać. Bo jak na razie wydaje mi się, że to bajer który mogę zrobić każdym aparatem, przycinając zdjęcie w komputerze.
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

komor napisał/a:
Ale co to takiego jest ten multiaspect sensor, co? Że oprogramowanie w aparacie obetnie coś z boku lub od góry? Sensor ma swoje wymiary i koniec, reszta to soft. Czy się mylę?

Jaki soft?

GH1 w trybie 16:9 korzysta z wiekszej matrycy niz 43 obcieta do 16:9.
Innymi slowy - to tak jakby wyciac 16:9 - ale z sensora WIEKSZEGO niz 43\u43.

Obraz w trybie 16:9 z GH1 jest lepszej jakosci, niz z kazdej innej puszki 43 i u43! Malo tego, np. szklo 7-14mm ma wiekszy kat widzenia - horyzontalny, niz to samo szklo podpiete do jakiejkolwiek innej puszki 43 czy u43.

GH1 16:9 daje: 4353x2448
NX10 16:9 daje: 4592 x 2584

Porownaj sobie POWIERZCHNIE zoltego prostokata zwyklej matrycy 43 - po lewej - oraz GH1 - po prawej:

http://www.pbase.com/vizt...862819/original


[ Dodano: Pią 12 Lut, 2010 16:59 ]
komor napisał/a:
bo to samo mogę sobie przyciąć w komputerze, prawda?

Komor,
Ty naprawde nie czaisz?

No wlasnie sek w tym ZE NIE! Na tym polega ROZNICA!
Ostatnio zmieniony przez Jerry_R Pią 12 Lut, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

przyciąć zawsze możesz, tylko tracisz powierzchnię sensora.
taki oversized pozwala wycisnąć nieco więcej z obiektywów 4/3 - gdybyś wykrajał takie proporcje na matrycy zwykłego g1 - obraz będzie miał mniej mpx itp
 
 
Daniel*1977 
Optyczny



Posty: 1484
Skąd: Parzniew / Zakopane
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

Co do wyboru to powiem tak - dostałem ten aparat.
Moim pierwszym poważnym aparatem był i jest Samsung Pro815.
Moim powiedzmy marzeniem był Nikon D90 - wydawał mi się optymalny w porównaniu do moich zainteresowań oraz rozsądny cenowo.
Niestety tak się stało, że zawsze brakuje pieniędzy na to co by się chciało i trzeba iść na kompromis - nie mając funduszy postanowiłem wykorzystać to co kryje się wewnątrz mojego staruszka.
Efekt był taki, że ktoś z ekipy współpracującej z Samsungiem znalazł mnie na Flickr i tak nawiązała się współpraca dostałem przed premierową sztukę WB1000.
Umowa - robisz zdjęcia i czasami napiszesz coś na blogu SI.
Zero nacisków co i o czym mam pisać i robić.
Fajnie? Myślę, że tak.
Robiłem to uczciwie i nie ukrywałem wad sprzętu.
Jak widać spisałem się i dlatego mam teraz NXa.
Oczywiście, że nadal chciał bym mieć bdb lustrzankę - ale czy wykorzystam jej potencjał?
Nie jestem pro, jestem po prostu fanem fotografowania a to co oferuje NX mi wystarcza w 90%.
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

Dzieki Daniel!
Duza widzisz roznice miedzy JPG, a RAW'ami?
 
 
Daniel*1977 
Optyczny



Posty: 1484
Skąd: Parzniew / Zakopane
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

Na razie tylko w wielkości :D jpgi 4-7 a rawy 25MB
Mam Mac OS a nie ma softu pod ten system, ponad to ani Lr ani Aperture nie obsługuje SRW a takie pliki generuje NX.
Oczywiście zgłosiłem to mojemu dawcy i mają się tym zająć -w końcu chcą sprzedwać na świecie.

Dodano: Pią 12 Lut, 2010 18:05
Na razie tylko w wielkości :D jpgi 4-7 a rawy 25MB
Mam Mac OS a nie ma softu pod ten system, ponad to ani Lr ani Aperture nie obsługuje SRW a takie pliki generuje NX.
Oczywiście zgłosiłem to mojemu dawcy i mają się tym zająć -w końcu chcą sprzedawać na świecie.
Niemniej jestem naprawdę zadowolony z tego co potrafi ten aparat.
Chłopaki Optyczni zresztą chyba już go testują, ciekawy jestem jak to wyjdzie.
A najbardziej jak spisze się moja 30-ka którą pokochałem ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15