Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co warto Panasonic HDC-SD10 i Sony HDR-CX505VE
Autor Wiadomość
Blackwoolf 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 27 Gru, 2009   Co warto Panasonic HDC-SD10 i Sony HDR-CX505VE

Witam wszystkich serdecznie
Chciałbym prosić o informację, poradę, którą kamerę wybrać jak również co jest lepsze: CMOS który jest przy kamerze Sony, Czy MOS który jest przy Panasonicu. Prosze doradźcie mi którą kamerę wybrać. Zdaje sobie sprawę że ta Sonówka jest o wiele droższą, ale czy warto dorzucić kasę i kupić ją aby mieć już na wiele lat, czy sie nie opłaca? Czy ewentualnie ten Panasonic wystarczy, lub też jeszcze inna kamera.
Po krótce starałem się wybrac kamerę na karty pamięci, z optyczną stabilizacją obrazu oraz zoomem. Kamera ma być używana do wyjazdów wycieczkowych jak również do nagrywania w pomieszczeniach gdzie czasami może być gorsze światło.
Wiem, że pisaliście na łamach forum, że lepsze są kamery Panansonica z 3CCD, ale te już nie są HD.
Proszę pomóżcie mi.

Z góry Wam dziękuje.

[ Dodano: Nie 27 Gru, 2009 22:58 ]
Ewentualnie jeszcze kamera Panasonic HDC-SD200 przyszła mi do głowy, choć oczywiście czekam i liczę na Wasze sugestie i odpowiedzi? Jak uważacie? Ona podobno ma CCD.
Jeszcze raz prosze Was o pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

Z tych dwóch zdecydowanie warto wybrać Sony.
Jeżeli miałbym podać model Panasonica który byłby w stanie nawiązać walkę z tym Soniakiem to tylko Panasonic HDC TM300, który jest droższy.
HDC-SD200 też ma CMOSa (dokładnie to ma przetwornik 3MOS).
Chyba ze względu na Exmora-R wybrałbym jednak Sony.
Przed zakupem takiego sprzętu, dobrze jednak potestować go we własnym zakresie...
 
 
Blackwoolf 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

Dzięki za odpowiedź. A zgodnie z tym co napisałem do czego będzie mi potrzebna, ta kamera nie jest za "dobra"? Chciałbym, żeby kamera którą kupię dawała satysfakcję na ok 5 lat, ale jednocześnie, nie kupować, czegoś co będzie za dobre do "moich filmów". Czy przy tej Sonówce powinienem pzoostać, czy kupić jednak coś tańszego? ewentualnie jaką inną sugerujecie?
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

Jak na warunki amatorskie, to każda z wymienionych kamer będzie aż nadto wystarczająca. Nie oznacza to jednak, że nie warto inwestować w lepszy sprzęt uznanych producentów.
Ja trzy lata temu kupiłem Panasonica z 3CCD, gdy to rozwiązanie już trochę staniało, ale nie było jeszcze tak rozpowszechnione i nadal jestem bardzo z tej kamery zadowolony. Jak na razie nie widzę potrzeby zmiany sprzętu i pewnie jeszcze przez kilka dobrych lat ta kamerka zostanie ze mną.
Ta kamera Sony kusi przetwornikiem Exmor-R o którym słyszałem wiele dobrego.
 
 
Blackwoolf 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

A czy matryca 0,8 lub trochę większa wystarczy w zupełności jeśli chodzi o jakość, czy jednak wyższa (tak jak w tej Sonówce 6,6) nawet do filmów amatorskich byłaby jednak o wiele lepsza?
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

Nie ma co przesadzać. 0,8 do amatorskich zastosowań się nadaje (ale nie HD).
Kamera z droższej półki to Sony HDR-CX505 z tańszej Panasonic HDC-SD200.
Tańsze kamery HD to już na własną odpowiedzialność :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14