Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Upgrade Nikona Action EX 8x40
Autor Wiadomość
Dark Passenger 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pon 20 Mar, 2023   Upgrade Nikona Action EX 8x40

Dzień dobry (a gdy ktoś będzie to czytałem wieczorem, to dobry wieczór).
Od jakiś 10 lat mam lornetkę Nikon Action EX 8x40. Wymyśliłem sobie, żeby odświeżyć sprzęt. Mam 57 lat, lornetka robi się dla mnie trochę za ciężka, coraz rzadziej zabieram ją na spacery. Dlatego proszę o poradę jakim modelem mógłbym ją zastąpić. Wykorzystanie lornetki czysto amatorskie: spacery, podróże itp.
Moje wymagania:
- noszę okulary
- niska waga (obecny Nikon to 855 g)
- powiększenie x8, góra x10
- jakość optyczna lepsza od obecnie posiadanego Nikona
- cena do 1200 zł (max 1500 zł, gdy naprawdę warto)
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc i sugestie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 327
Wysłany: Pon 20 Mar, 2023   

Pytanie zasadnicze , czy przez lornetkę patrzysz musowo w okularach czy dajesz radę bez ?
 
 
Dark Passenger 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pon 20 Mar, 2023   

Kot72 napisał/a:
Pytanie zasadnicze , czy przez lornetkę patrzysz musowo w okularach czy dajesz radę bez ?

Mam sporą wadę wzroku, +9. Daję radę patrzyć bez okularów, choć w okularach, z racji silnych szkieł, mam nieco większe powiększenie.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 327
Wysłany: Pon 20 Mar, 2023   

A w tym nikonie patrząc w okularach widzisz całe pole widzenia ? Kwestia ER , odstępu od oka . Nikon ma chyba 17,5 mm . Małe i lekkie lornetki mają przeważnie ER 15, 16 mm i możesz wtedy nie widzieć całego pola .
 
 
Dark Passenger 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pon 20 Mar, 2023   

Kot72 napisał/a:
A w tym nikonie patrząc w okularach widzisz całe pole widzenia ? Kwestia ER , odstępu od oka . Nikon ma chyba 17,5 mm . Małe i lekkie lornetki mają przeważnie ER 15, 16 mm i możesz wtedy nie widzieć całego pola .

Nie, w okularach widzę wężej, niż bez. Nigdy nie zgłębiałem technicznych aspektów patrzenia przez lornetka, dlatego nie bardzo wiem co to ER.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pon 20 Mar, 2023   

Dark Passenger, Nieco niżej jest wątek o Vortexie 8x32, jest tam też sporo informacji na temat lornetek takich jak szukasz.
Od siebie jako niemal równolatka napiszę, że wprawdzie mam Zeissa Conquesta HD 8x32 ale jest on jak dla mnie zbyt ciężki na spacery (a 855 g to dla mnie absurd :shock: ). Dlatego też jak jest jasny słoneczny dzień łażę z Zeissem Terra 8x25 (ok.350g) a na pochmurne i ciemniejsze dni sprawiłem sobie Nikona Monarcha M7 8x30 (460g). Taki zestaw w zupełności mnie satysfakcjonuje, choć można poprzestać tylko na 8x30-32. Natomiast opisywane w sąsiednim wątku GECO czy GPO są niewiele gorsze od Nikona a mieszczą się w Twoim limicie.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 20 Mar, 2023   

Dark Passenger, możesz mieć problem z znalezieniem lornetki z odpowiednio dużym ER, przy tak dużej wadzie wzroku, tak jak pisze kol. Kot72.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 327
Wysłany: Pon 20 Mar, 2023   

Gdyby nie ER 16 mm w Geco 8x32 bez wahania bym ją polecił . Tu by pasował ER 19-20 mm .
 
 
Dark Passenger 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pon 20 Mar, 2023   

Kot72 napisał/a:
Gdyby nie ER 16 mm w Geco 8x32 bez wahania bym ją polecił . Tu by pasował ER 19-20 mm .

Istnieje taka lornetka?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 20 Mar, 2023   

Maciek, tylko przy takiej dużej wadzie wzroku, wymienione przez Ciebie lornetki raczej się nie nadadzą.
Mały ER. Co do GPO/GECO, to MZ, są lepsze pod wieloma względami (ostrość, kontrast, budowa, mechanika) od Nikona M7 , może to nie są duże różnice, ale są. Nie mniej jednak, M7, to bardzo dobra lornetka.Takie jest moje zdanie i nie koniecznie musisz się z nim zgodzić.
 
 
Dark Passenger 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pon 20 Mar, 2023   

Maciek napisał/a:
Dark Passenger, Nieco niżej jest wątek o Vortexie 8x32, jest tam też sporo informacji na temat lornetek takich jak szukasz.
Od siebie jako niemal równolatka napiszę, że wprawdzie mam Zeissa Conquesta HD 8x32 ale jest on jak dla mnie zbyt ciężki na spacery (a 855 g to dla mnie absurd :shock: ). Dlatego też jak jest jasny słoneczny dzień łażę z Zeissem Terra 8x25 (ok.350g) a na pochmurne i ciemniejsze dni sprawiłem sobie Nikona Monarcha M7 8x30 (460g). Taki zestaw w zupełności mnie satysfakcjonuje, choć można poprzestać tylko na 8x30-32. Natomiast opisywane w sąsiednim wątku GECO czy GPO są niewiele gorsze od Nikona a mieszczą się w Twoim limicie.

Sledze ten wątek. To moje typy, choć pytanie, jak się sprawdzą przy mojej wadzie wzroku.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 20 Mar, 2023   

Dark Passenger, będzie raczej problem, bo ich ER to 16 mm, a rzeczywisty, zmierzony, to 13mm.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 327
Wysłany: Pon 20 Mar, 2023   

Więc będziesz widział jeszcze bardziej wąsko niż w nikonie lub nic nie zobaczysz .
 
 
Dark Passenger 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pon 20 Mar, 2023   

Kot72 napisał/a:
Więc będziesz widział jeszcze bardziej wąsko niż w nikonie lub nic nie zobaczysz .

Co radzisz?
 
 
Dark Passenger 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pon 20 Mar, 2023   

Kot72 napisał/a:
Więc będziesz widział jeszcze bardziej wąsko niż w nikonie lub nic nie zobaczysz .

Czyli zostać przy Nikonie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16