Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
te same obiektywy do analoga i cyfry
Autor Wiadomość
mareczekzegarek 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   te same obiektywy do analoga i cyfry

siemanko,

teraz używam praktici ale mi się nie podobają zdjęcia, więc chcę kupić inny aparat analogowy do 300zł z obiektywem kitowym.

potem planuję kupić porządny obiektyw do tego analoga (do 800zł)(typowy-np 28-80mm)

a potem do obiektywu dokupić lustrzane cyfrowe body.

więc:
jaką lustrzankę analogową polecacie do której można dokupić obiektyw który będzie chodził pod lustrzanką cyfrową także?

z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam i lecę po ruskiego szampana![/b]
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Obiektywy pod cyfrę są korygowane pod kątem równomiernego kierowania promieni świetlnych na krawędzie klatki. Także każde typowo "cyfrowe" szkło będzie chodziło z filmem.

Co ja bym Ci proponował? Nikona F65 lub lepiej F80. Do tych analogowych body podepniesz każdy obiektyw z mocowaniem Nikona. I używalne będzie AF, VR

A do kompletu zamiast 28-80G (nota bene świetne szkiełko) może lepiej nowy Tamron 28-75/2.8 Di?
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

hijax_pl napisał/a:
Także każde typowo "cyfrowe" szkło będzie chodziło z filmem.


NIE :P

musisz uważać aby obiektyw nie był projektowany na format APS. Wszystkie "pełnoklatkowe" obiektywy podejdą.

Poza tym uważaj. Jeżeli chcesz body analogowe do bólu, obiektyw musi posiadać:
- rozsądny pierścień ustawiania ostrości
- pierścień przesłon

Ja się tak przejechałem kupując Tamrona 70-200/2.8 (genialny obiektyw). Niestety nie posiada on pierścienia przesłon i nie mogę go używać na Pentaksie LX (genialny aparat)...
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

palindrom, ale to są szczegóły :D

Zakładam, że wiedza na temat różnic między APS-C i FF oraz np od czego jest literka G w obiektywach nikkora jest PODSTAWOWA.

Bo jeśli tak nie jest... To co tu tłumaczyć? ;)
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

hijax_pl,
odważne założenie :mrgreen:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

palindrom, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No cóż - jakieś jest. Mówisz "odważne" - może masz rację :)

Mój problem jest taki, że z reguły zakładam że osoba pytająca o szczegół techniczny posiadła wiedzę podstawową. Dlatego właśnie pomijam pewne apsekty w wypowiedzi - stąd nasze "przepychanki"

Swoją drogą - palindrom, wszystkiego najlepszego! :)
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

A dziękuję i na wzajem ;)

Wyczuliłem się na przyjmowanie czegokolwiek w domyśle po tym jak zacząłem szukać wiedzy na innych Forach (akurat o akwarystyce) i wiele było przyjmowane za oczywiste. Fajnie czasem pobyć "z drugiej strony" i zobaczyć jako to jest być zielonym w jakiejś dziedzinie.
Tak, znalazłem wszystkie informacje. Zajęło to kilka dni ;)
 
 
mareczekzegarek 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

dzięki za odpowiedzi!

hijax_pl napisał/a:
palindrom, ale to są szczegóły :D

Zakładam, że wiedza na temat różnic między APS-C i FF oraz np od czego jest literka G w obiektywach nikkora jest PODSTAWOWA.

Bo jeśli tak nie jest... To co tu tłumaczyć? ;)


no tu akurat miło że wspomniałeś bo nie wiedziałem.

mam fajny obiektyw m42 - carl zeiss 50mm - da się to podpiąć z przejściówką słyszałem, ale pod które konkretnie?

(edit) a, i co myślicie o minoltach, bo macałem jedną z autofokusem i mi się podobała i nie drogie są bo za ponad 200 można elegancko z lampą kupić?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

mareczekzegarek, generlanie da się podpiąć pod każdą lustrzankę. Jednak najlepiej się będzie sprawować tam, gdzie tzw flandge distance jest mniejszy niż ten zastosowany w mocowaniu od m42 - wtedy przejściówka kompensuje te różnicę.
Gdy jest odwrotnie - są problemy, np w nikonie są potrzebne przejściówki z soczewką, inaczej nie będzie można wyostrzyć na nieskończoność
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

jaka to była minolta?

fajne są wyższe modele od serii i, xi, si, jedno i dwycyfrowych.

dobra współpraca z m42 = pentax, canon, minolta (sony), 4/3.
 
 
mareczekzegarek 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 03 Sty, 2010   

ghost napisał/a:
jaka to była minolta?

fajne są wyższe modele od serii i, xi, si, jedno i dwycyfrowych.

dobra współpraca z m42 = pentax, canon, minolta (sony), 4/3.


minolta była 505xi ale przeczytałem że obiektyw kitowy jest kitowy strasznie, a nowego za szybko nie kupię.

jakiś analog z dobrym KITowym obiektywem do 300zł? canon? pentax?
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Nie 03 Sty, 2010   

a jaki to był kitowiec? minolta (jak wszyscy) miała ich mnóstwo.

żaden z nich nie będzie jakimś super szkłem, ale niektóre są bardziej ostre niż inne.
 
 
mareczekzegarek 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 04 Sty, 2010   

ghost napisał/a:
a jaki to był kitowiec? minolta (jak wszyscy) miała ich mnóstwo.

żaden z nich nie będzie jakimś super szkłem, ale niektóre są bardziej ostre niż inne.


po prostu 28-80 af minolta.

nikonowy 28-80G polecany przez hijax_pl zbiera ładne recenzje. dołączają go do innych nikonów czy tylko do f65 i f80?

jakieś jeszcze inne lepsze?
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 21 Sty, 2010   

mareczekzegarek napisał/a:
teraz używam praktici ale mi się nie podobają zdjęcia, więc chcę kupić inny aparat analogowy do 300zł z obiektywem kitowym.

potem planuję kupić porządny obiektyw do tego analoga (do 800zł)(typowy-np 28-80mm)

a potem do obiektywu dokupić lustrzane cyfrowe body.

więc:
jaką lustrzankę analogową polecacie do której można dokupić obiektyw który będzie chodził pod lustrzanką cyfrową także?


To po kolei:
1. Miałem kiedyś Prakticę MTL-5B z kilkoma Pentaconami i do dzisiaj żałuję, że to wszystko sprzedałem.
2. Kupiłem sobie w zamian Canona EOS 300 tyle, że z nieodpowiednim obiektywem bo EF 28-90. Mydełko dość duże i zdjęcia już takie nie były jak z Prakticy.
3. Canon ma stary dobry obiektyw Canon EF 28-80 mm f/3.5-5.6 USM, który był również kitem do EOS 300. Gdybyś go gdzieś kupił to masz wszystko, czego potrzebujesz.
4. Szkło EF 28-80 mm f/3.5-5.6 USM bardzo dobrze pracuje na lustrzankach cyfrowych, a o to równiez Ci chodzi. Tutaj znajdziesz parę opinii: http://optyczne.pl/454-Ca..._obiektywu.html Obiektywy były produkowane w 5 wersjach. Istotne abyś rozważał te z USM, bo są dużo lepsze, od tego co mi się w życiu trafiło.
5. Powodzenia w szukaniu.
:smile:
 
 
mareczekzegarek 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 21 Sty, 2010   

o, miło że dostałem odpowiedź bo niedawno kupiłem canona 600. niezłe bydle i solidne, w porównaniu z rozklekotaną prakticą z zepsutym światłomierzem robi wielką różnicę!

no i teraz tak:

ten obiektyw co go opisujesz to brzmi fajnie ale to ciągle kit.


1.istnieje zoom o klasę wyżej i mniej niż 1000zł?
2.opłaca się kupować stałkę canona 50mm 1,8 jeśli mam zeissa takiego samego? jak bardzo różnią się te obiektywy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16