Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Sob 01 Sty, 2011
ZDJĘCIA NOCNE 2010
Autor Wiadomość
sampe 
Początkujący



Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

DZieki faktycznie, buja sie. Bedzie trzeba wyprostowac albo wyciać dolna cześć ;) bez dolu nie bedzie wiadomo ze bujniete ;) Dzieki
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

ekstra, nawet bym je wykadrowala by ziemi nie bylo widac
 
 
witkot 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1206
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pią 17 Gru, 2010   

sampe 281-brawo,brawo.Cierpliwość popłaca.
Możesz zdradzić czas bo nie widać exif-a
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 17 Gru, 2010   

witkot napisał/a:
Możesz zdradzić czas bo nie widać exif-a

No jak to...
Kod:
Producent: Canon

Model: Canon EOS 400D DIGITAL

Obiektyw: 11.0-16.0 mm

Data wykonania: 2010-11-03 00:28:36 +0200

Długość ogniskowej: 11.0mm

Odległość ostrzenia: 4294967295.00m

Przysłona: f/4.5

Czas ekspozycji: 0.300s (1/3)

Czułość ISO: 200

Korekta ekspozycji: brak

Pomiar światła: Matrycowy

Program ekspozycji: Ręczny

Tryb ekspozycji: Ręczny

Balans bieli: Automatyczny

Lampa błyskowa: Nie (Ręczny)

Fotograf: unknown

 
 
witkot 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1206
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pią 17 Gru, 2010   

hijax_pl niewiem jak to robisz :oops: ale tak przypuszczałem że odpiszesz i mnie zawstydzisz :oops: :oops: .Aaach ty :mrgreen: :mrgreen:
Może zradzisz sekrecić :razz: :razz:
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 17 Gru, 2010   

280 też fajne, tak zza tej chmury. :smile:
 
 
Czesiu32 
Rozmowny
ale, Artysta



Posty: 298
Skąd: Nasz kraj
Wysłany: Sob 18 Gru, 2010   

283. Miejski świt.
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 18 Gru, 2010   

a te wiatraki z lewej strony to w jakim celu są w kadrze? ;)

[ Dodano: Sob 18 Gru, 2010 14:57 ]
a tak z ciekawości: to okolice jeleniej góry ??
 
 
Mik443 
Bywalec



Posty: 100
Skąd: między hutą a lasem
Wysłany: Sob 18 Gru, 2010   

284 - Pstryk


JPG prosto z puszki. Proszę o dobre rady. Bo, że zdjęcie nienajlepsze i kadrowanie pewnie też to ja sam wiem.
Po zmniejszeniu uciekła ostrość i tutaj konkretna prośba o radę, jak w Gimpie 2.6 podciągnąć ostrość po zmniejszeniu rozmiaru zdjęcia.
 
 
Czesiu32 
Rozmowny
ale, Artysta



Posty: 298
Skąd: Nasz kraj
Wysłany: Sob 18 Gru, 2010   

Miejsce zdjęcia - kufel, - czy miejscowość, pozostanie zagadką. Natomiast wiatraczki są celowo wkadrowane i mają dla mnie typowo pamiątkową rolę na tym zdjęciu z własnych zbiorów, bo mi się podobają jak mozolnie pracują na wietrze, upale i mrozie, aż do swojej śmierci, gdy się po paru latach rozlecą. Dzięki takiej fotce będą dłużej poniekąd żyć, choćby w mojej pamięci.

To poniekąd pewien styl wymyślony przez kogoś z mojego środowiska. To się nazywa tzw znaczek na zdjęciu. W analogii do znaczka na kopercie listu. Bardzo fajnie i pociesznie wyglądają takie znaczki pozostawiane przy krawędzi kadru, jeśli to są główki osób na zdjęciach widokowych.
Kiedyś to zademonstruję jeszcze.

Przy okazji uwaga co do Twojego zdjęcia mik443. Wydaje mi się, że zdjęcie zrobione jest już za późno, bo jest już zbyt jasno jak na zdjęcie nocne. Gdy masz ledwo dostrzegalny brzask, wtedy jest łatwiej wydobyć światła z ciemnych miejsc na ziemskim widoku.
Przy tej sytuacji jedynie technika zdjęcia z HDR może coś wskórać, aby było widoczne coś więcej niż sylwetka ziemi z tym co na niej.
Ostatnio zmieniony przez Czesiu32 Sob 18 Gru, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adolfik 
Rozmowny


Posty: 325
Wysłany: Sob 18 Gru, 2010   

Czesiu32, Urzekła mnie Twoja historia ;) Ale to jest gniot, wiedz o tym ze Twoje sentymenty do wiatraczka w żaden sposób nie podnoszą wartości zdjęcia. Jedynie daje nam mnóstwo uśmiechu xD

Mik443, Za dużo dołu i w ogóle nie do końca wiem co chciałeś pokazać. To ładne niebo czy ten budynek? Troche obrób podkręc kolory i wykadruj wyżej i będzie lepsze ;)
 
 
panmarecq 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 331
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 18 Gru, 2010   

To do Czesiu32,




Sory ale musiałem to zrobić bo lepiej się z tego śmiać niż się denerwować :mrgreen: .
 
 
krych 
Bywalec



Posty: 102
Wysłany: Sob 18 Gru, 2010   

Witam, to moja pierwsza fotka na forum, Łódź nocą

DSC00017.JPG
285
Plik ściągnięto 7393 raz(y) 83,06 KB

 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Gru, 2010   

Mik443 napisał/a:
Po zmniejszeniu uciekła ostrość i tutaj konkretna prośba o radę, jak w Gimpie 2.6 podciągnąć ostrość po zmniejszeniu rozmiaru zdjęcia.

Sposób szybszy, ale gorszy: filtry -> uwydatnianie -> wyostrzanie
Sposób lepszy - maska wyostrzająca

Co do 284, to za dużo czarnego na dole, a sama sylwetka też nie jest zbyt ciekawa ;)
 
 
Czesiu32 
Rozmowny
ale, Artysta



Posty: 298
Skąd: Nasz kraj
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

Krych moja rada dla Ciebie jako nowego, bo też niedawno przechodziłem te problemy, a wyjaśnienia szczegółów zamieszczania zdjęć trzeba samemu dochodzić, bo wyjaśnione jest to pobieżnie.
Otóż co do zdjęcia 285 najpierw. Ciekawi mnie w czym odbija się ten budynek. Pewnie jest to jakiś zalewik. Mało tu właśnie widać. Moja rada w sprawie tego ujęcia jest taka, że korzystniej to zdjęcie wyszłoby wówczas, gdyby było zrobione o wczesnym brzasku, który minimalnie uwidacznia niebo. Może to być też późna faza zachodu słońca. Wówczas w tej wodzie poodbijałoby się więcej jakichś elementów.

A zdjęcie dodałeś jako załącznik w opcjonalnej rubryce na dole strony zamieszczającej post. Montuje się ono na serwerze portalu optyczne, a w poście uwidacznia w postaci miniaturki. I tutaj jest ograniczenie wymiarowe co do pikseli, a jakie, to ci się uwidoczni w przypadku, gdy zapodasz jakąś większą fotkę. Po prostu gdy klikniesz wtedy, "dołącz załącznik" to wówczas ci go nie dołączy, a na górze strony będziesz miał napisaną przyczynę i tam będzie napisane o dopuszczalnych najwiekszych wymiarach fotki. Z tego co pamiętam w pionie nie możesz przekroczyć 785 pikseli, a w poziomie coś lekko ponad 1000. Dokładnie ile to w tej chwili nie pamiętam.
Ja własnie celowo swoją fotkę zamieściłem jako załącznik, aby rozszerzyć ją, bo chodziło o uwidocznienie szczegółów miasta.
Natomiast jak załączasz fotkę w postaci linka [img]..adres linka..[/img], (co jest właśnie zalecane dla komfortu oglądania zdjęć, bez konieczności dodatkowego klikania dla jego powiększenia), to montuje ci się ta fotka wprost na tę stronę. Wówczas fotkę musisz sobie niezależnie gdzieś na necie osadzić. Ale tutaj są ograniczenia wymiarowe. Nie możesz przekroczyć 800 pikseli zarówno w pionie, jak i w poziomie. No bo by się strona rozwalała co do szerokości. Tego ograniczenia pilnują moderatorzy tych stron i takie pozycje przerabiają na prezentację jedynie tego linka który zapodałeś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 18