Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Sob 01 Sty, 2011
ZDJĘCIA NOCNE 2010
Autor Wiadomość
krych 
Bywalec



Posty: 102
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

Czesiu32 napisał/a:
Krych moja rada dla Ciebie

Dzięki, myślę że teraz będzie ok
286

Ostatnio zmieniony przez krych Nie 19 Gru, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

krych, moje drobne uwagi co do pewnego wprowadzania w błąd:
Czesiu32 napisał/a:
też niedawno przechodziłem te problemy, a wyjaśnienia szczegółów zamieszczania zdjęć trzeba samemu dochodzić, bo wyjaśnione jest to pobieżnie.
Zdjęcie dobre broni się samo - zdjęcie słabe trzeba bronić samemu.
Czesiu32 napisał/a:
korzystniej to zdjęcie wyszłoby wówczas, gdyby było zrobione o wczesnym brzasku, który minimalnie uwidacznia niebo. Może to być też późna faza zachodu słońca.
Kolega myli fotografię nocną z krajobrazową ;)
 
 
Czesiu32 
Rozmowny
ale, Artysta



Posty: 298
Skąd: Nasz kraj
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

No teraz widzę osadziłeś tak jak trzeba. Tylko, że tutaj wymaga sie od tych co zamieszczają zdjęcia w działach, kolejne narastajace ich numerowanie. Przy tym zdjęciu powinieneś dopisać numer 286, bo twoje ostatnie miało 285.
Zawsze to możesz jeszcze uzupełnić do 1 godz czasu, przez kliknięcie w edit postu.
Po prostu przed linkiem do zdjęcia w tekście piszesz numer tego zdjęcia, ew dodajesz sobie jeszcze jego tytuł.
No i tak samo co wspominałem, zawsze ładniej takie zdjęcie wyjdzie, gdy na niebie pojawia się minimalna poświata poranna lub zmierzchowa.

hijax_pl @

To są książkowe podziały jak krajobrazowe nocne lub krajobrazowe dzienne. Ale granica co do momentu rozdzielenia nie jest natomiast określona. Jest więc swoboda interpretacyjna jak np w prawie. Co do czerpania wiedzy z podręczników już się tu wyrażałem, że biorę je z przymróżeniem oka, z wyjątkiem podręczników z typowego rzemiosła fotograficznego.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

Czesiu32, nie wiem, z jakich książek wiedzę czerpiesz a z jakich unikasz. Ale prawdę mówiąc mnie to nie interesuje.
Czesiu32 napisał/a:
Ale granica co do momentu rozdzielenia nie jest natomiast określona. Jest więc swoboda interpretacyjna jak np w prawie.
Fotografia nocna (według mnie) to ta, gdy zdjęcie robione jest w okresie pomiędzy zmierzchem a brzaskiem ;)
A by wydobyć więcej światła wystarczy po prostu dłuższy czas naświetlania...
Czesiu32 napisał/a:
No i tak samo co wspominałem, zawsze ładniej takie zdjęcie wyjdzie
...gdy się zrobi je z biodra dodatkowo umieszczając w kadrze kilka znaczków ;)
 
 
PiotrOs 
Bywalec



Posty: 177
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

Czesiu32 napisał/a:
Krych moja rada dla Ciebie jako nowego, bo też niedawno przechodziłem te problemy, a wyjaśnienia szczegółów zamieszczania zdjęć trzeba samemu dochodzić, bo wyjaśnione jest to pobieżnie.

Na pewno "przechodziłem"? Chyba nadal przechodzisz, bo ostatni pstryk trzeba w osobnym oknie otwierać.
No chyba, że:
Czesiu32 napisał/a:
Co do czerpania wiedzy z podręczników już się tu wyrażałem, że biorę je z przymróżeniem oka

:mrgreen:

Co do samego 283, to zgadzam sie z przedmówcami, wszystko juz zostało powiedziane...dodam jedynie, że chylę czoła w obliczu ich nieziemskiej powściągliwości.
 
 
lupo57 
Optyczny
wiem że nic nie wiem



Pomógł: 18 razy
Posty: 1523
Skąd: Milanówek
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

Czesiu32 napisał/a:


To są książkowe podziały jak krajobrazowe nocne lub krajobrazowe dzienne. Ale granica co do momentu rozdzielenia nie jest natomiast określona. Jest więc swoboda interpretacyjna jak np w prawie. Co do czerpania wiedzy z podręczników już się tu wyrażałem, że biorę je z przymrożeniem oka, z wyjątkiem podręczników z typowego rzemiosła fotograficznego.


Przepraszam że tak nieśmiało zapytam Czesiu32, bo czytając tą wypowiedź, mam małe pytanie. Czy Ty przeczytałeś jakąś książkę o fotografii, kadrowaniu, kolorystyce, kompozycji?????????
Bo patrząc na Twoją odpowiedz to książkę może i czytałeś ale chyba nie PRZECZYTAŁEŚ.
 
 
Czesiu32 
Rozmowny
ale, Artysta



Posty: 298
Skąd: Nasz kraj
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

hijax_pl napisał/a:
Czesiu32, nie wiem, z jakich książek wiedzę czerpiesz a z jakich unikasz. Ale prawdę mówiąc mnie to nie interesuje...

Ponieważ nie interesuje cię rozróżnianie książek dobrych od małowartościowych, dlatego wydaje mi się, wszedłeś w wiedzę o istniejącym podziale na zdjęcia nocne i krajobrazowe, a przecież może być też i zdjęcie krajobrazowe nocą i do takiego podziału ci nie podejdzie.
hijax_pl napisał/a:
Czesiu32 napisał/a:
No i tak samo co wspominałem, zawsze ładniej takie zdjęcie wyjdzie
...gdy się zrobi je z biodra dodatkowo umieszczając w kadrze kilka znaczków ;)

No i na tym właśnie polega indywidualizm artystyczny, że będą na pewnych zdjęciach "znaczki", a nie wszystkie wykonane wg książkowego kanonu.
No i przede wszystkim przejdź z tą dyskusją do wydzielonego tematu.
 
 
Adolfik 
Rozmowny


Posty: 325
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

Jan Andrzej Morsztyn bardzo trafnie napisał, co prawda w odniesieniu do poetów, ale przecież można to wziąć za metaforę artysty:
"Kto nie potrafi zdumiewać, nich idzie do stajni"

Z góry przepraszam za odejście od tematu ale poczynania Czesia na forum po prostu drażnią.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

Czesiu32 napisał/a:
Ponieważ nie interesuje cię rozróżnianie książek dobrych od małowartościowych
Ależ wręcz przeciwnie. Wartościowe mam w domu, a te o znikomej wartości są nadal w księgarniach :)
Czesiu32 napisał/a:
wszedłeś w wiedzę o istniejącym podziale na zdjęcia nocne i krajobrazowe
Wszedłem - owszem, ale dodatkowo wyrobiłem sobie swoje na tę tematykę poglądy, które przedstawiłem celowo umieszczając w zdaniu sformułowanie "według mnie" (specjalnie dla osób pobieżnie czytających) ;)
Czesiu32 napisał/a:
a przecież może być też i zdjęcie krajobrazowe nocą i do takiego podziału ci nie podejdzie.
Oczywiście, że podejdzie. Widzę, że mało wiesz o moim podziale :)
Czesiu32 napisał/a:
No i na tym właśnie polega indywidualizm artystyczny
Oczywiście. Jako artysta nadajesz swoim pracom niepowtarzalny charakter. I dobrze. Szkoda, że ta niepowtarzalność oparta jest na ignorancji...
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Pomogła: 15 razy
Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

krych, na 285 dla mnie za dużo ciemnego tła. Dlaczego tak kadrowałeś? Możesz też przyciąć podczas obróbki. Czarne niebo, a zwłaszcza prawa strona niczego nie wnoszą. W wodzie fajne odbicia, ale imho generalnie letko za ciemne - przydałoby się doświetlić - wydłużyć czas ekspozycji.
286 chyba leci trochę w lewo i drażni mnie postać zbyt blisko dolnej krawędzi zdjęcia (ucięte buciki? :wink: ). Wzrok przyciąga też niewielki przepał latarni, prawie w centrum kadru.

[ Dodano: Nie 19 Gru, 2010 15:17 ]
Adolfik napisał/a:
Z góry przepraszam za odejście od tematu ale poczynania Czesia na forum po prostu drażnią.

Eeetam... :wink:
 
 
Czesiu32 
Rozmowny
ale, Artysta



Posty: 298
Skąd: Nasz kraj
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

hijax_pl napisał/a:
Czesiu32 napisał/a:
wszedłeś w wiedzę o istniejącym podziale na zdjęcia nocne i krajobrazowe
Wszedłem - owszem, ale dodatkowo wyrobiłem sobie swoje na tę tematykę poglądy, które przedstawiłem celowo umieszczając w zdaniu sformułowanie "według mnie" (specjalnie dla osób pobieżnie czytających) ;)

Skoro nie przeszedłeś do wydzielonego tematu, a twój "post blogujący" nadal zalega, bo moderzy Tobie na to pozwolili, no to odpowiem Ci w tej sprawie hijax_pl

Owszem użyłeś doprecyzowania "według mnie", ale nie do aspektu tematycznego odniesienia się co do podziałów zdjęć na nocne i krajobrazowe, lecz do swojego drugiego sformułowania odnoszącego się do aspektu braku precyzyjnej definicji rozdzielającej zdjęcia nocne od zdjęć dziennych.
Takie wypowiedzi w terminologi sądowej nazywają się matactwem. Czyli wprowadzaniem bałaganu, dla korzystnego dla siebie zatuszowania faktów.
Napisałeś tam w konkretnym aspekcie:

Kolega myli fotografię nocną z krajobrazową.

Bez użycia zwrotu według mnie. Może więcej ścisłości w dyskusji hijax_pl
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

Czesiu32, jako człowiek, który z jednej strony mówi:
Cytat:
Zasady kompozycji i dobrego smaku są zmienne na przestrzeni czasu. Ulegają trendom lub naciskom, sterowanym np przez niektóre czynniki, o których delikatnie już wspomniałem w swoich tekstach
... oraz dezawuuje książkowy kanon w poszukiwaniu indywidualizmu jednocześnie napomina, czy raczej wskazuje, iż:
Cytat:
korzystniej to zdjęcie wyszłoby wówczas, gdyby było zrobione o wczesnym brzasku, który minimalnie uwidacznia niebo. Może to być też późna faza zachodu słońca.
... co jest jawnym kierowaniem ku właśnie książkowym kanonom fotografii krajobrazowej... ech.

To gdzie jest ta konsekwencja?

Czy to taktyka, że innych krytykujesz za odbieganie od kanonów sztuki, a gdy sam odbiegasz - dumnie tłumaczysz to swoją indywidualnością, jednocześnie strofując za zwracanie uwagi?
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

O matko... przepraszam, ale już mi się ciężko powstrzymać :evil: Czy i ten wątek musi być "skażony" dyskusjami, które nic nie wnoszą, a jedynie zaśmiecają wątek??? :evil: Bo to prostu zaczyna się robić nudne do potęgi i wkurzające :evil: Skoro argumenty nie trafiają dajcie sobie spokój - krzyżyk na drogę i cześć :roll:
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

Za bhpchmiel!
 
 
Wojteo 
Bywalec
jotpegopstrykacz



Pomógł: 4 razy
Posty: 190
Skąd: Domaniewice
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

287.



288.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 16