Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Sob 01 Sty, 2011
REPORTAŻ 2010
Autor Wiadomość
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Sro 11 Sie, 2010   

degol napisał/a:
cybertoman, rozchodzi się o działkę nie o działki,
O sorry, myslalem, ze o atrakcyjne dzialka...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Sro 11 Sie, 2010   

degol napisał/a:
Usjwo, w dużej części mojej poprzedniej wypowiedzi odniosłem się do twojego podpisu ;)


...to blysnalem bystroscia :oops:

[ Dodano: Sro 11 Sie, 2010 12:20 ]
Sunders napisał/a:

Usjwo, a czy widziałeś jak się "wypinał" z uprzęży?


Niedokladnie, najdluzsze co mam to 200mm, ale zdazylbym zmienic zaczym dolecial do konca :mrgreen:
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 14 Lis, 2010   

OK odświeżę wątek, w sumie dałem prace do działu WMF, ale tu daję jeden kadr i link do reszty !

Reportaż z Marszu Płonących Pochodni 10-11-2010r.






270
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Lis, 2010   

degol, w materiale naprawdę jest potencjał! Jeśli chodzi o uwagi, to głównie to co już pisał Kozi! ;)

Ode mnie trochę kadrów z małego off-roadu. Niestety nie mam zdjęć wprowadzających i kończących temat, więc traktujcie to jak wypracowanie bez wstępu i zakończenia... :P Taki wykastrowany reportażyk... :P

271.


272.


273.


274.


275.


276.


277.


278.


279.


280.


281.


282.


283.
 
 
hajhet 
Rozmowny
tak jest.



Posty: 213
Skąd: Głogów Małopolski
Wysłany: Nie 14 Lis, 2010   

Inscenizacja "Głogów w czasach okupacji"

284. "Ein Problem"


285. "Alles klar"


286. Советский чумы


287. Wehrmacht!


288. Prześladowania ludności cywilnej


289. AK w AKcji


290. Wyzwalanie ratusza


291. "Zbieramy, co zostało"


292. Zbierania c.d


To tyle :)
 
 
Sajgon 
Bywalec


Posty: 110
Skąd: FSL/FG
Wysłany: Pon 15 Lis, 2010   

Ruslan, fajne foty :)
Na 274 szkoda, ze nie ma trochę więcej góry ale i tak mi się podoba.
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   Fotomässan 2010, Stockholm

W dniu wczorajszym w Sztokholmie rozpoczęły się targi fotograficzne Fotomässan. Targi potrwają do jutra. Miałem okazję pozwiedzać je dzisiaj, więc zapraszam na krótką relację :)

Targi odbywają się w centrum targowym Stockholmässan. Parę kadrów tytułem wstępu.

293. Wejście do hali targowej.


294. Hall główny.


295. Ochrona ;)


Jak to na targach bywa, jest dużo sprzętu i ludzi :)

296. Odbywają się prezentacje, warsztaty, pokazy zdjęć.


Hala wystawowa jest obszerna. Orgaizatorzy podali, że łącznie znajduje się 108 stanowisk firm, organizacji i zrzeszeń.


Canon.
Jako, żem kanoniarz, sporo czasu spędziłem na stanowiskach tej firmy. Prezentowano aparaty, obiektywy, kamery, drukarki. Wykonywano usługi czyszczenia i diagnostyki sprzętu.
Jeśli chodzi o aparaty, to znalazł się duży asortyment kompaktów i chyba cały lustrzanek. Nie zabrakło oczywiście nowości.
Ilość obiektywów mogła lekko zawrócić w głowie. Prezentowano zarówno starsze, jak i nowe modele np. stałki EF, TS-E, zoomy EF-S, eLki: 200L 2, supertele: 400 2.8L, 400 2.8L II (niestety nie można było podpiąć), 500 4L, 600 4L, 800 5.6L, 70-300L, konwertery z serii III, itd. Ogólnie dziesiątki egzemplarzy :)
Poza tym kamery dawały obraz, drukarki drukowały, zaplecze techniczne odsyfiało graty kompresorkiem :P
Nie będę się za bardzo rozpisywał, po prostu niczego nie zabrakło :) Parę pstryków:

297.


298.


299.


300. Strzelnica. 400L, 500L, 600L, 800L.


301. Nowa 400L. Zaskoczyła mnie mała waga - 3,8kg! (w specyfikacji optycznych jest błąd :P ).


Dużą popularnością cieszyły się akcesoria do filmowania.

302.


303.


Kamerkami można było poćwiczyć na makiecie kolejki ;)

304.


Centrum druku.

305.



Nikon.
Nie za bardzo się znam na Nikonie :P Powiem krótko, sprzętu od groma. Tyle co Canona minus drukarki :) Były supertele, były D3, D3X, D7000, D3100... Były seminaria z widownią, gadżety, gadatliwa obsługa. Jednym słowem na żółty medal ;)

306. D7000 gotowy do kręcioła.


307. Artyleria.


308.


309. Śliczna 400 :)



Pentax.
Przyciągnął mnie king size'm ;) Nie kryłem zdumienia jakie 645D jest lekkie. Na tyle, że wraz z obiektywem 55 2.8 zrobiłem sobie emo-fotkę :D 645D pojawi się już w przyszłym roku w sklepach.
Do lustrzanek z mniejszym sensorem przygotowano stół suto zastawiony obiektywami :)

310.


311.


312.


313.



Inni producenci.
Było Sony, Samsung, Casio, Panasonic, Ricoh. Nie sposób wszystkich opisać :P Były także bardziej egzotyczne w naszym kraju firmy :)

314. Leica i jej bardzo wartościowa gablota.


315. Nowy - stary. Będzie w nowym roku w sklepach.


316. Budzi respekt.


317. Może spowodować moczenie nocne ;)


318. Tu i respekt i moczenie :D



Zeiss.
Wiadomo co robi i wiadomo jak robi. Zdjęcia z 21 2.8 zadziwiły mnie jakością obrazu już od pełnej dziury. Ale oprócz niemieckiej precyzji wytwarzania można było poznać niemiecką precyzję destrukcji ;)

319. Lornetki.


320. 1/2*(18 3.5) :)



Samsung.
Bezlusterkowce i kompakty. Wszystko macalne. Pobawiłem się jedynie NX100 przez chwilę. Ciekawe rozwiązanie z tym przyciskiem funkcyjnym na obiektywie.

321.



Sprzęt wejście-wyjście, czyli monitory i tablety.
Obecne były firmy Nec, Eizo i Wacom. Eizo i Nec urzekały jakością obrazu, Wacom czułością na dotyk :)

322.



Światło.
Bogata oferta oświetlenia i modyfikatorów. Ilość akcesoriów wywoływujących błysk w oku może spowodować przebłyski geniuszu ;)

Elinchrom, tak tylko dla przykładu.

323.


324.



Statywy.
Było na czym się oprzeć. Velbon, Vanguard, Manfrotto, Benro, Gitzo...

325. Bardzo fajne Benro C-258M8. Stabilne jak skała za niewielką jak na karbon cenę.


326. Kieszonkowy Gitzo GT15410T. Prezentuje się ślicznie :)



Wystawy fotografii.
1/4 hali zajmowały wystawy zdjęć. Część z tych prezentacji można było kupić w formie albumowej. Sam się skusiłem na świetny album 1x: http://1x.com/photobook/ Włos się jeży oglądając większość z tych fotografii.

327. Najlepsze z WPF.


328. Wariacje erotyczne ;)


329. I inne...


330. ...dziwadła :)



Mam nadzieję, że nie zanudziłem zanadto, starałem się wybrać coś z sensem spośród tego, co dziś obskoczyłem. Wszelkie uwagi mile widziane, dziękuję za uwagę :)

Pozdrawiam,
Darek.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   

Darek, świetny reportaż! Już żałuję, że mnie tam nie ma :(
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   

dr11, fajna relacja! Ach... te armaty Canona :sad: :zalamany:
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   

dr11, masz może zdjątko lepiej, dokładniej przedstawiające zdjęcie na które zerkają panie na 327 ?!
 
 
Imperial 
Rozmowny



Posty: 214
Skąd: z Marsa
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   

dr11 fajne!
321. imho. najlepsze
ja niestety na photokina mialem tylko kompatka i pelno stressu
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Nie 28 Lis, 2010   

degol, nie robiłem zdjęć zdjęciom ;)
Aczkolwiek seria była masakryczna :|

Dla chętnych sample:

600L f/4:
http://img193.imageshack....3/img2501xz.jpg
http://img694.imageshack....73/img25070.jpg

800L f/5.6
http://img607.imageshack....50/img2511c.jpg
http://img16.imageshack.u...2/img2514l0.jpg

Zeiss 21 f/2.8 @ 2.8
http://img13.imageshack.us/img13/1328/img2489w.jpg
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 28 Lis, 2010   

dr11, na 327 b.zainteresował mnie kadr pionowy, na którym to skupiły Panie uwagę ...
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Nie 28 Lis, 2010   

degol, ale o co chodzi? :P

Jeszcze 200L f/2 @ f/2, lekki cropik :)
http://img151.imageshack....18/img2433j.jpg

Polecam zajrzeć w Exif na czasy w tych zdjęciach tele :D

[ Dodano: Nie 28 Lis, 2010 10:47 ]
degol, już wiem :) Niestety nie mam zbliżenia i jeszcze nie namierzyłem tego zdjęcia na necie.
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lis, 2010   

Reportaż git, dawaj dalej ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15