Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Czw 01 Lip, 2010
FOTOGRAFIE HDR Styczeń-Czerwiec 2010
Autor Wiadomość
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

muzyk napisał/a:
Może miał ktoś do czynienia z takimi programami jak: (...)


Cześć,

Ja miałem do czynienia z qtpfsgui. Tutaj coś pisałem w temacie i kilka postów wyżej są jakieś przykładowe zdjęcia. Większość jest zrobiona w qtpfsgui, ale niektóre w Photomatixie (niestety już nie pamiętam które). Ogólnie to ciekawy program, pozwalający uzyskać fajne efekty - można uzyskać realistycznie wyglądające zdjęcia, jak i "pojechane" mające "hdr'owy" wygląd. Niestety obsługa nie jest tak intuicyjna jak np w Photomatix'ie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

muzyk napisał/a:
np. zdjęcie wykonane w jakimś pomieszczeniu z oknem, gdzie widać i to co wewnątrz i to co za oknem

Do tego nie trzeba HDR-a, wystarczy tryb manualny w najtańszej nawet lustrzance... ;)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

Ruslan napisał/a:
Do tego nie trzeba HDR-a, wystarczy tryb manualny w najtańszej nawet lustrzance... ;)

Czyżby? Będzie widoczne i to co w pokoju i to co za oknem?
krzys13k napisał/a:
Ogólnie to ciekawy program, pozwalający uzyskać fajne efekty

Ten program wygląda jakby miał tylko mapping - od linearnego poprzez zdefiniowane gamma do logarytmicznego.
P.S. Po sprawdzeniu m.in. dzięki temu
musiałem wywalić starą wersję, bo jakaś niekompletna była.
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

muzyk napisał/a:
krzys13k napisał/a:
Ogólnie to ciekawy program, pozwalający uzyskać fajne efekty

Ten program wygląda jakby miał tylko mapping - od linearnego poprzez zdefiniowane gamma do logarytmicznego.


Na pewno ma funkcję tworzenia plików HDR, do tego nawet jest możliwość wyrównania zdjęć wg zawartości (np robionych z ręki). Natomiast do samego mapowania jest tam kilka operatorów pozwalających uzyskać różne efekty. Ja korzystałem z "Reinhard '02/'05" i "Mantiuk". Natomiast nie przypominam żebym ustawiał coś w taki sposób jak piszesz (ale robiłem to dawno więc już nie pamiętam dokładnie).

Poza tym, z tego co widzę wyszła nowa wersja w międzyczasie i mogły dojść dodatkowe ustawienia.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

Wszystko fajnie. Mam otworzony juz HDR - klikam na "obraz"-"mapowanie tonów pliku HDR" pojawiają się "suwaki", ale z boku nie ma obrazu - więc CO mapować? :sad:
P.S.
Sorki, jest jest - tzn. pojawiają się wyniki :grin:
Tyle tylko, że zrobienie z miniaturki normalnego zdjęcia zajmuje dość dużo czasu. Podobnie jest z innymi operacjami ... a może mój komputer za wolny? :sad:
Znalazłem to, gdzie jest napisane, że jednak mapowanie bardzo wolno może iść.
Mimo to, myślę, że to ciekawy program - jakaś alternatywa dla Photomatixa i innych.
krzys13k napisał/a:
Na pewno ma funkcję tworzenia plików HDR

To tak, chodziło mi o obróbkę po zrobieniu HDR :grin:
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

muzyk napisał/a:
Tyle tylko, że zrobienie z miniaturki normalnego zdjęcia zajmuje dość dużo czasu. Podobnie jest z innymi operacjami ... a może mój komputer za wolny? :sad:
Znalazłem to, gdzie jest napisane, że jednak mapowanie bardzo wolno może iść.
Mimo to, myślę, że to ciekawy program - jakaś alternatywa dla Photomatixa i innych.


Też mi się wydaje, że ten program nie jest najszybszy :D Ale na pewno jest wart uwagi, no i darmowy. Jak zrobisz coś ciekawego to wrzucaj na forum :mrgreen:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

Ruslan napisał/a:
Do tego nie trzeba HDR-a, wystarczy tryb manualny w najtańszej nawet lustrzance...

Do poprzedniej mojej odpowiedzi dorzucam przykład.
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

Szczerze mówiąc dużo ładniej wygląda ten przykład na prześwietlonym zdjęciu z góry niż to co ktoś pokazał na HDR ;) ale to moje zdanie.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

Jesienny napisał/a:
Szczerze mówiąc dużo ładniej wygląda ten przykład na prześwietlonym zdjęciu z góry niż to co ktoś pokazał na HDR ;) ale to moje zdanie.

No jo, bo ktoś za bardzo wczuł się w rolę i pojechał w świat fantasmagorii stosowanej. :mrgreen:
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

muzyk napisał/a:
Ruslan napisał/a:
Do tego nie trzeba HDR-a, wystarczy tryb manualny w najtańszej nawet lustrzance... ;)

Czyżby? Będzie widoczne i to co w pokoju i to co za oknem?

Myślałem, że ironizujesz i żartujesz, ale kiedy dodałeś 'przykład', stwierdziłem, że się myliłem...
Najpierw Twój przykład. Po pierwsze uważam, tak jak Jesienny, że trzecia wersja nie hdrowa jest fajniejsza niż sam hdr. Po drugie w takim pokoju i z takim 'tłem' za oknem nie ma problemu ze zrobieniem normalnego zdjęcia bez hdra, ale trzeba kiedyś po prostu spróbować ;)

Przykłady moje, byle jakie, bo tylko to mam teraz pod ręką, a specjalnie nie chce mi się robić na bieżąco...

Numeruję, pomimo, że to nie hdr, ale może będzie kiedyś wskazywany jako 'przykład' :P
Najpierw zdjęcie wnętrza chaty syberyjskiej. Typowy dokumentalny pstryk bez najmniejszego napinania się robiony pod opis słowny... ;)
16.


Zdjęcie robione 'na próbę' przed wywiadem ze znanym polskim pisarzem na moim wydziale. Postać zamazana to jeden z prof., który bardzo nie lubi rozpowszechniania jego wizerunku :P
17.


W obu interesujący Cię efekt można bez problemu poprawić (nie pod tym kątem zdjęcia były robione), tym bardziej jeśli robisz w rawach ;)
Oba zdjęcia prosto z puszki, bez najmniejszej ingerencji w kolory itd. ;)
Ostatnio zmieniony przez Wujek_Pstrykacz Pon 25 Sty, 2010, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

Ruslan, ale te zdjęcia masz zrobione z błyskiem, nie?
Mi chodzi o zdjęcie bez błysku - aparat nie jest w stanie "spojrzeć" tak jak oko ludzkie.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

muzyk napisał/a:
aparat nie jest w stanie "spojrzeć" tak jak oko ludzkie.


Percepcja oka ludzkiego (a w zasadzie to mózgu ;) ) po akomodacji to około 20EV, natomiast bez akomodacji - około 10EV

Porównując to do możliwości aparatu cyfrowego nie ma możliwości - trzeba błysnąć aby zawęzić zakres ;)
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

muzyk, oczywiście że z błyskiem. Wolę błysk niż hdr w takich przypadkach ;)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

Oj, leczysz mnie z HaDeeRa, leczysz. :grin:
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

Po prostu czasem w takim Photomatrixie użyć funkcji Tone Compressor niż Details Enhancer.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17