Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Sob 01 Sty, 2011
FOTOGRAFIA W PODCZERWIENI 2010
Autor Wiadomość
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Sob 13 Lut, 2010   

veenee napisał/a:
dlatego nalezy szperac w szufladach

Żeby coś w nich było... :P

Niestety, ale wszystkie moje zdjęcia w IR już na forum opublikowałem. Na następne przyjdzie kolej późną wiosną. :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

veenee,
3 piękna, taki jakiś ład i spokój ;)
4 też ciekawa !
 
 
veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Pon 01 Mar, 2010   

Temat jak zwykle spadl z pierwszej strony :sad:

5.
 
 
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Pon 01 Mar, 2010   

veenee napisał/a:
Temat jak zwykle spadl z pierwszej strony

Oj tam, nie narzekaj. Poczekaj do wiosny, temat będzie odświeżany kilkanaście razy na godzinę. ;)

5 naprawdę niezłe ujęcie. :)
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Pomogła: 15 razy
Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Pon 01 Mar, 2010   

veenee, 5 - świetne ujęcie i podoba mi się mimo, iż temat mroczny, ale samo zdjęcie nie... :wink:
 
 
veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Pon 01 Mar, 2010   

naprawde mroczny? :wink:

dzieki btw...
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 01 Mar, 2010   

Słowo "Cichy" bardziej pasuje :)
 
 
veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Pią 16 Kwi, 2010   

Park Sanssouci w Poczdamie:

5.

D70, 18-70mm, 1/60, f8, ISO 200
 
 
diamond 
Bywalec
OMNIA PRAECLARA RARA



Posty: 110
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob 17 Kwi, 2010   

veenee, Jak zwykle zarąbiście
 
 
tulo.nr1 
Początkujący



Posty: 42
Wysłany: Nie 25 Kwi, 2010   

Moje pierwsze IRy
6.

7.

8.


6 i 7 to te same zdjęcia tylko przed i po mieszaniu kanałów i tu mam pytanie: czy zawsze po tej zabawie zdjęcie jest prześwietlone (widać to zwłaszcza na trawie) a kolory przesycone? Zdjęcia są robione z czasem +2EV dłuższym wg wskazań z LV (w wizjerze mi się pokazują jakieś dziwnie krótkie czasy)
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Nie 25 Kwi, 2010   

zależy ile światła słonecznego padało na roślinki (trawę).
 
 
tulo.nr1 
Początkujący



Posty: 42
Wysłany: Nie 25 Kwi, 2010   

Znaczy, że prześwietliłem? W zasadzie od zrobienia tych zdjęć nie miałem okazji tego sprawdzić a czas to dobrałem na oko.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   

czy ja wiem ?
z tą fotografią IR w ogóle jest trudno, bo wszystkie parametry trzeba strzelać na oko. kwestia wprawy i kombinowania :)
 
 
veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   

tulo.nr1 napisał/a:

6 i 7 to te same zdjęcia tylko przed i po mieszaniu kanałów i tu mam pytanie: czy zawsze po tej zabawie zdjęcie jest prześwietlone (widać to zwłaszcza na trawie) a kolory przesycone? Zdjęcia są robione z czasem +2EV dłuższym wg wskazań z LV (w wizjerze mi się pokazują jakieś dziwnie krótkie czasy)


Z przeswietleniem jest w sumie dokladnie tak samo jak w zwyklej fotografii – czyli powinno go nie byc.
Nie mam niestety doswiadczenia z fotografowaniem przez nakrecany filtr IR, w przerobionym aparacie natomiast zawsze trzeba dodac ok 1EV (czasem wiecej), zeby zdjecie bylo prawidlowo naswietlone.

Jesli pojawily sie przepalone rejony na Twoich zdjeciach – wybrales za dlugi czas naswietlania/za bardzo otworzyles przyslone/wybrales za wysokie ISO – albo wszystko razem. Sprobuj najpierw z nieco krotszym czasem naswietlania (albo po prostu nie dodawaj 2EV, tylko mniej).
 
 
tulo.nr1 
Początkujący



Posty: 42
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   

veenee, Aż tak źle ze mną nie jest i co zrobić, gdy zdjęcie wychodzi prześwietlone to wiem :cool: tylko dziwi mnie fakt, że po tej zabawie z kanałami prześwietlenie się wzmaga i kolory są strasznie przesycone (akurat na tych zdjęciach je trochę zdusiłem), nie wiem czy to normalne, bo w zasadzie nie wiem jak bardzo mój aparat się do tego nadaje, chociaż i tak mam fajnie, bo mogę kadrować i mam AF, ale o czasie 1/60s jak na Twoim (bardzo ładnym) zdjęciu wyżej to mogę pomarzyć :neutral:

edmun, no właśnie chciałem iść pokombinować to się zachmurzyło :sad:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15