Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Sob 01 Sty, 2011
FOTOGRAFIA W PODCZERWIENI 2010
Autor Wiadomość
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 27 Paź, 2010   

Adolfik napisał/a:
Czy wy też coś takiego zauważyliście, że przy fotografii z filtrem ostrość trzeba ustawiać na trochę przed obiektem?

Podczerwień jako ciut insza długość fali ma to do siebie - że tak powiem - aberruje z natury. ;)
Dlatego trzeba troszkę korygować ostrość. W starszych szkłach był nawet indeks do IR.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

53. czyli 52 z innej strony
 
 
diamond 
Bywalec
OMNIA PRAECLARA RARA



Posty: 110
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   

veenee jak zwykle świetnie.Mnie ostatnio za przerobienie eos 450 d krzyknęli 1200zl. trochę przegięcie nie uważacie
 
 
Adolfik 
Rozmowny


Posty: 325
Wysłany: Nie 28 Lis, 2010   

Tym bardziej że z Canonów mimo wszystko 20D się najbardziej nadaje.
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 28 Lis, 2010   

veenee, jak zwykle fajne miejsce !
 
 
Adolfik 
Rozmowny


Posty: 325
Wysłany: Nie 28 Lis, 2010   

Mogę się mylić ale mi to wygląda jak Biskupin ;)
 
 
veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Pon 29 Lis, 2010   

niezupelnie Biskupin ;-)

dokladnie to to sie nazywa Wakehurst Place

thx!

[ Dodano: Wto 30 Lis, 2010 19:15 ]
diamond, za 1200pln to moglbym Ci sprzedac jeden z moich aparatow :mrgreen: - przesada i to powazna.

54. cos z nieco lepsza pogoda niz ostatnio
 
 
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Sro 01 Gru, 2010   

veenee, 54 pierwsza klasa. Piękną kolorystykę udało Ci się uzyskać.
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Pomogła: 15 razy
Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Sro 01 Gru, 2010   

veenee, 54 piękne, niesamowite...
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Sro 01 Gru, 2010   

veenee, jak zwykle wymiata :roll: :wink:
 
 
veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Czw 02 Gru, 2010   

Bumber napisał/a:
veenee, 54 pierwsza klasa. Piękną kolorystykę udało Ci się uzyskać.


co do kolorow, to na nowo pomieszalem troche w DNG Profile Editor, uprzednio nie podobaly mi sie ustawienia dla D80 - teraz wg mnie jest lepiej (lepszy punkt wyjscia do obrobki fot w IR).

jak zwykle - thx!
 
 
diamond 
Bywalec
OMNIA PRAECLARA RARA



Posty: 110
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Czw 02 Gru, 2010   

veeneepodoba mi się......co do tych puszek to wiesz jakbyś się chciał pozbyć to daj znać na priv. :roll:
 
 
gothi 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Czw 30 Gru, 2010   filtr IR

Podziwiam pewne zdjęcia w bliskiej IR. Poczytałem też np. http://www.lifepixel.com/...nstructions.htm
To że należy usunąć filtr "hot mirror filter" mnie nie dziwi, ale dlaczego filtr IR nakłada się na matrycę, a nie na szkło a la filtr UV? Konfiguracja ta dawałaby możliwość szybkiej, prostej wymiany IR na Visible (tzn. identyczny materiał, z powłokami antyreflesyjnymi, wycięty i umocowany a la filtr UV).

Może też ktoś pomoże mi:
http://forum.optyczne.pl/...e18387bf#256524

Inny temat, ale liczę na Wasze doświadczenie.
gothi
 
 
veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Czw 30 Gru, 2010   

Musialbys najpierw mierzyc swiatlo/ustawiac ostrosc a dopiero pozniej zakladac filtr na obiektyw - inaczej z zalozonym filtrem nie widzialbys nic w wizjerze. To troche karkolomne rozwiazanie...

No i pytanie, czy w takim aparacie mialbys zmodyfikowany pod IR autofokus, czy zostawilbys dzialajacy prawidlowo w swietle widzialnym - wowczas do IR musialby byc korygowany recznie przy kazdej ekspozycji.

Szczerze mowiac nie wiem tez jaki wplyw na zdjecia w swietle widzialnym mialby brak filtra odcinajacego IR, ale zdaje sie, ze z jakiego powodu filtry te sie montuje?

Ogolnie - chyba za malo za i za duzo przeciw...
 
 
baracuda 
Entuzjasta
kotletów.



Pomógł: 5 razy
Posty: 669
Skąd: Silesia
Wysłany: Czw 30 Gru, 2010   

veenee napisał/a:
54. cos z nieco lepsza pogoda niz ostatnio


Podoba mi się , inne spojrzenie na świat :smile: , mam pytanie
co do tego wysokiego drzewa , trochę dziwne , w Polsce
rosną takie drzewa ? nie podobne do tych co znam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16