Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Czw 11 Mar, 2010
Pentax K-x - test aparatu
Autor Wiadomość
Zahra 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010   

Hejka, witam ponownie.
Używam baterii eneloop i do pentaxa polecam, baaaardzo długo trzymają i nie ma żadnych problemów ze wskaźnikiem naładowania.
Jeśli chodzi o kartę to dotarłam na forum pentaxa i odnalazłam pewne źródła na temat kart pamięci, z których wynika, że tak samo jak pentax nie współpracuje z pewnyimi bateriami, tak samo też z pewnymi kartami, i moja właśnie do tych należy. Będę więc musiała kupić nową :(
A oto stronka: http://support.pentaximaging.com/documents/990 i z niej wynika, że karty współpracujące z pentaxem to:

Panasonic *SD Memory Card – Capacities: 512MB to 2GB *SDHC Memory Card – Capacities: 4GB to 32GB

Toshiba *SD Memory Card – Capacities: 512MB to 2GB *SDHC Memory Card – Capacities: 4GB to 32GB

SanDisk *SD Memory Card – Capacities: 512MB to 2GB *SDHC Memory Card – Capacities: 4GB to 32GB

Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010   

Znaczy sie - wybredny.
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010   

Zahra napisał/a:
... tak samo jak pentax nie współpracuje z pewnyimi bateriami, tak samo też z pewnymi kartami, i moja właśnie do tych należy. Będę więc musiała kupić nową
Zahra napisał/a:
karta to SAMSUNG S-POWER 16GB SDHC class 10. Kupiłam na allegro na tej aukcji:
http://allegro.pl/item954...ze_full_hd.html

Ta bardzodobrafirma na Allegro, wprowadziła Ciebie w błąd pisząc, że to karta Samsunga. To nie jest karta Samsunga tylko firmy Silicon Power
W zasadzie nie powinno to mieć znaczenia ale widać, że zupełnej "egzotyki" nie można kupować i nie ważne jakie to coś posiada osiągi.
 
 
Zahra 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010   

prawda, nie wiem dlaczego napisali że to samsung....
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010   

Zahra napisał/a:
A oto stronka: http://support.pentaximaging.com/documents/990 i z niej wynika, że karty współpracujące z pentaxem to:

Panasonic *SD Memory Card – Capacities: 512MB to 2GB *SDHC Memory Card – Capacities: 4GB to 32GB

Toshiba *SD Memory Card – Capacities: 512MB to 2GB *SDHC Memory Card – Capacities: 4GB to 32GB

SanDisk *SD Memory Card – Capacities: 512MB to 2GB *SDHC Memory Card – Capacities: 4GB to 32GB
Nie, powyżej napisano:
Cytat:
You should be able to use any SD (SDHC) card in your camera.While Pentax does not guarantee compatibility with any particular manufacturer or model, we have seen consistent compatibility with the following SD/SDHC cards:

Więc chodzi tylko o to, które karty sprawdzali i które rekomendują, a działać powinna każda, (w domyśle) zgodna ze specyfikacją, ale tej zgodności Pentax oczywiście gwarantować nie może.
Używałem różnych Pentaksów z bardzo różnymi kartami (SanDisk, Lexar, Delkin, Kingston) i nigdy nie miałem problemów, więc sugeruję, że to raczej wina tego konkretnego egzemplarza karty.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010   

Trochę obok tematu K-x, ale w temacie zgodności z kartami:

Nowe wersje firmware dla lustrzanek Pentax: Nowe wersje firmware poprawiają współpracę aparatów z niektórymi kartami SDHC. Producent nie precyzuje jednak z jakimi.
Pentax K10D – firmware 1.31
Pentax K20D – firmware 1.04
Pentax K200D – firmware 1.01
Pentax K-m – firmware 1.11
 
 
Zahra 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010   

"You should be able to use any SD (SDHC) card in your camera" - jestem able tu use tej karty, tylko są kłopoty, stąd specyfikują, których używać, żeby żadnych problemów nie było.
Mam inny aparat na te karty, sprawdzę jak działa ona na Canonie. Ale pewnie jest to tak jak z bateriami.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010   

Zahra napisał/a:
You should be
- to przetłumacz sobie raz jeszcze tą frazę.... :mrgreen:

[ Dodano: Czw 22 Kwi, 2010 14:04 ]
a! i nie narezkaj tak bardzo na aparat - już raczej na kartę... :cool:
 
 
Karoll 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 25 Kwi, 2010   

Nagroda TIPA 2010 Pentax KX link [/quote]
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 25 Kwi, 2010   

No i co w związku z tym? Ładna naklejka, marketingowo można wykorzystać, ale jak ktoś wie jak się tą nagrodę przyznaje... :roll:
 
 
wiesiek.buracki 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   

10 stron wcześniej
MC napisał/a:
[...]
2. Ten wątek mi się nie podoba - dodaję go do ignorowanych.

Z mojej strony koniec.


Magia KX?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   

Oj magia, magia. Które szczególnie działa na jednopostowców, którzy się zarejestrowali tylko po to, aby dorzucić swoje 3 grosze do tego wątku...
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   

Arek napisał/a:
swoje 3 grosze

Raczej pół złamanego szeląga ;)
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   

Arek napisał/a:
Oj magia, magia. Które szczególnie działa na jednopostowców, którzy się zarejestrowali tylko po to, aby dorzucić swoje 3 grosze do tego wątku...


A tam dorzucić. Z tym nickiem i tym tekstem to takie drażnienie i czekanie na reakcję, którą właśnie ku uciesze drażniącego dostarczamy :mrgreen:
 
 
wiesiek.buracki 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   

Arek napisał/a:
Oj magia, magia. Które szczególnie działa na jednopostowców, którzy się zarejestrowali tylko po to, aby dorzucić swoje 3 grosze do tego wątku...


hijax_pl napisał/a:
Raczej pół złamanego szeląga



Widzę, że koledzy mnogopostowcy, cały czas pościcie ;)

PS
Od teraz już jestem dwupostowcem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 16