Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Czw 11 Mar, 2010
Pentax K-x - test aparatu
Autor Wiadomość
Szabla 
Rozmowny


Posty: 311
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010   

Czerwoną wersję widziałem w MM. Zobaczyłem ją z daleka. :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kamer 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 17 Maj, 2010   wpływ testu na zakup

Witam, (z góry przepraszam, jeśli popełniam OT lub wypowiedź jest zbyt długa)

Wasza dyskusja na w tym temacie dot. k-xa jest długa (zbyt długa, aby przeczytać wszystkie wypowiedzi). Natknąłem się jednak na kilka wypowiedzi dotyczących ewentualnego wpływu testu na zakup aparatu.
Jestem totalnym amatorem, dotychczas robiłem zdjęcia canonem s1...

Postanowiłem kupić lustrzankę, kolega (posiadacz Pentaxa K10D) polecił mi k-xa.
Zacząłem czytać, czytać i czytać... Testy, opinie itd.
Dla takiego kogoś jak ja, każdy test jest cennym źródłem wiedzy. Jestem też potencjalną ofiarą marketingu (szeptanego i każdego innego), nawet zastanawiałem się już nad Sony A500.

Generalnie k-x w testach wypadał dobrze. Krytykowano go głównie za brak podświetlenia AF i zasilanie...

Dla mnie (a ten aparat to poziom entry-level) najbardziej straszącą cechą był rzekomy problem z zasilaniem. Również w teście optyczne.pl ten temat jest podnoszony.

Autor napisał " Niestety dopóki główny problem z zasilaniem nie zostanie rozwiązany, warto się dłużej zastanowić przed zakupem tego aparatu. "

To mnie najbardziej wystraszyło. Pomyślałem sobie, facet wie co pisze. Przecież się zna.

Doszły do tego oceny:
Budowa, jakość wykonania i funkcjonalność: 3.6 / 6.0
Użytkowanie i ergonomia: 3.9 / 6.0

Oczywiście, zależy co rozumie się pod pojęciem ergonomii, jakości wykonania itd.
Na szczęście mogłem sam te (niskie) oceny zweryfikować.
Odwiedziłem kilka dużych sklepów sieciowych (tu duży minus dla takich sklepów jak np. Fotojoker, w których o pentaxie nie słyszeli chyba) i pomacałem wiele aparatów.
Niewiele aparatów leżało tak dobrze w dłoni jak k-x (a to się nazywa ergonomia, Panie Redaktorze). Podobnie z jakością wykonania. Czy trzymał Pan w dłoni olympusa, lub sony?
Skąd taka niska ocena dla k-x’a?
Musi Pan wiedzieć, że słowo recenzenta idzie w eter i musi być rzetelne.
Kupiłem ten aparat i szybko zweryfikowałem również Pana opinię o zasilaniu. Na eneloopach aparat działa świetnie, nie mówiąc o bateriach oryginalnie dodawanych do zestawu.

Podsumowując, myślałem, że wchodzę na fachowy portal, a wyszło na to, że będę korzystał z bardziej wiarygodnych źródeł.

Pozdrawiam
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pon 17 Maj, 2010   

Znowu!!?? :zalamany: Zamknac watek na zawsze!
 
 
MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Pon 17 Maj, 2010   

kamer, Witamy!

Ty tak na serio? Zarejestrowałeś się na portalu który zamieścił recenzję która Tobie nie odpowiada tylko po to żeby o tym powiedzieć? Podziwiam :smile:

kamer napisał/a:
Niewiele aparatów leżało tak dobrze w dłoni jak k-x (a to się nazywa ergonomia, Panie Redaktorze). Podobnie z jakością wykonania. Czy trzymał Pan w dłoni olympusa, lub sony?

Jakoś tak wybiórczo czytałeś ten test... Stało napisane jak byk że k-x to poręczny aparat. Ergonomia to nie tylko "jak w dłoni leży", to też na przykład ilość i rozmieszczenie przycisków i pokręteł, wizjer, wyświetlacz itepe.
Kiksowi oberwało się za sposób zasilania i faktem jest że ma dosyć specyficzne wymagania co do baterii/aku. Jakby napisane było w instrukcji że producent zaleca ENELOOP i nie gwarantuje działania z innymi to pewnie nie byłoby problemu.

kamer napisał/a:
Podsumowując, myślałem, że wchodzę na fachowy portal, a wyszło na to, że będę korzystał z bardziej wiarygodnych źródeł.


No to... na razie :cry:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 17 Maj, 2010   

Usjwo napisał/a:
Znowu!!?? :zalamany: Zamknac watek na zawsze!
Bo?
MasterB napisał/a:
Ty tak na serio? Zarejestrowałeś się na portalu który zamieścił recenzję która Tobie nie odpowiada tylko po to żeby o tym powiedzieć?
Też bym tak zrobił. Zresztą zdarzyło mi się to parę razy...
 
 
lupo57 
Optyczny
wiem że nic nie wiem



Pomógł: 18 razy
Posty: 1523
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pon 17 Maj, 2010   Re: wpływ testu na zakup

kamer napisał/a:
A500.

Generalnie k-x w testach wypadał dobrze. Krytykowano go głównie za brak podświetlenia AF i zasilanie...



No właśnie.
"Krytykowano" go na innych portalach (nie tylko u nas) ze względu na zasilanie.
Idź chłopie rób zdjęcia i nie jęcz
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Maj, 2010   

jaad75 napisał/a:
MasterB napisał/a:
Ty tak na serio? Zarejestrowałeś się na portalu który zamieścił recenzję która Tobie nie odpowiada tylko po to żeby o tym powiedzieć?
Też bym tak zrobił. Zresztą zdarzyło mi się to parę razy...


jaad75, naprawiasz sieć i działasz w imię dobra międzynarodowego :razz: :wink: ?

Jest tyle pięknych rzeczy do zrobienia a kijem rzeki nie zawrócisz...
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 18 Maj, 2010   

kozidron napisał/a:
jaad75, naprawiasz sieć i działasz w imię dobra międzynarodowego :razz: :wink: ?
Nie, ale czasem szlag mnie trafia i nie wytrzymuję... :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 15