Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Hoya HMC UV(0) i UV(N)
Autor Wiadomość
Fawu 
Entuzjasta



Posty: 551
Skąd: Będzin
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2008   Hoya HMC UV(0) i UV(N)

Kompletuje sprzęt, zakupiłem jakiś czas temu, dzięki testom na Optyczne :) filtr Hoya UV(0), teraz do drugiego obiektywu też zamówiłem jak wyżej a przysłali mi Hoya UV(N).
Sprzedawca twierdzi,że nie ma różnicy,że jest to potwierdzone przez producenta itd. Jakoś do końca nie wierze:( Ma ktoś na forum rozeznanie czy jest różnica, czy go odesłać, czy nie? Cena była atrakcyjna: 55zł za 72mm ale mam mieszane uczucia.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2008   

różnica jest taka, że w obu przypadkach uv jest Ci nie potrzebny, chyba że rzucasz obiektywem na lewo i prawo i nie masz 100% pewności, że go nie zniszczysz.
 
 
Fawu 
Entuzjasta



Posty: 551
Skąd: Będzin
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2008   

Nabijasz komentarze, czy tylko Ci się nudzi?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2008   

nie doczytałem :P
link
link
 
 
Fawu 
Entuzjasta



Posty: 551
Skąd: Będzin
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2008   

Nie bądź taki wyrywny :mrgreen: ale dzięki za pomoc. Trochę poczytałem i CHYBA różnica jest,może niewielka ale jest choćby patrząc na (N) seria biała, (0)srebrna i miejsce produkcji (podobno). Wniosek jest taki,że sprzedawca wykorzystał sytuacje i tłumaczenie,że nie zdążyli zmienić fotki mnie nie przekonuje. Jako amator pewnie tego nie odczuje ale pytajcie 2x jeżeli będziecie kupować w sklepie "Foto-Tip"
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2008   

A ja w tym sklepie zamawiałem dla siebie i dla kolegi uv - ki właśnie i kolega kupował Hoya HMC Super (ramka gruba) a przysłali mu Hoya HMC Super Pro 1 (wersja slim) i przez ich pomyłkę był kilka dyszek do przodu :mrgreen:
 
 
Tryton 
Uczestnik



Posty: 53
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   Czym się rożni [0] od [N] ?

Jak w temacie - chodzi oczywiście o Hoya HMC UV [0] lub [N].
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   

Tryton,
Z filtrami UV(N) jest taki problem, że nikt nie wie co to jest :)
Nie figurują u producenta na stronie ani w katalogach.
O ile oznaczenie UV(0) jest zwyczajnym oznaczeniem kodowym filtrów UV:
http://www.redisonellis.com/wratten.html
to UV(N) nigdzie nie figuruje. Kiedyś w kodzie Wrattena było oznaczenie "N" ale odnosiło się do filtra separującego barwę zieloną i teraz ma kod 61:
http://www.newportglass.com/kodak/kod61.htm
(źródło: http://www.newportglass.com/kdkcat.htm ).
W sumie to ciekawe... Piszę maila z zapytaniem :)
 
 
Tryton 
Uczestnik



Posty: 53
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   

Kupiłem ten filtr komuś bo mnie prosił i dopiero w domu zauważyłem, że w nawiasie jest N. Myślałem, że kupuję ten typowy, nawet mnie cena mile zaskoczyła. Mam nadzieję, że nie kupiłem dziadostwa :roll:
To ma być do kita 1000D, więc może nie ma tragedii.
Ale jakbyś się coś dowiedział, to się podziel, dzięki!
 
 
gregori 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

witam. kiedyś chcąc dokonać zakupu w jakimś sklepie internetowym przejrzałem opinie o nim. w jednej z negatywnych gość pisał, żę zamówił filtr hoya uv(0), a otrzymał (N). napisał, aby potencjalni kupujący uważali z zakupem tego filtra, gdyż nie jest on wykonywany ze szkła optycznego i kierowany głównie na niewymagające rynki (Polska pasuje jak ulał). to tyle co na razie o tym wiem i też zacząłem drążyć temat. najlepiej jakby w tej sprawie wypowiedzieli się fachowcy. ja bym się na razie trzymał od tego wyrobu z daleka. pozdrawiam grzegorz
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   

Odpowiedź z thkphoto.com:

Cytat:
The UV (N) filters are designed for sale outside of the US (in third world markets). They are made with non-optical quality glass and are non coated. ***


Muszę powiedzieć że jestem trochę zmieszany. Czy Amerykanie naprawdę myślą że wszystkie najlepsze rzeczy są u nich a reszta to kraje trzeciego świata? Nie wierzę że UV(0) produkowane są w Japonii tylko dla USA - to jakaś farsa.
Cóż - fakt faktem, potwierdziło się że jest to po prostu kawałek szyby.


*** Dla nieanglojęzycznych ;)
Filtry UV(N) są produkowane z myślą o sprzedaży poza terytorium US (w krajach trzeciego świata). NIE są wykonane ze szkła optycznego wysokiej jakości i nie są powlekane (warstwami przeciwodblaskowymi).
Ostatnio zmieniony przez palindrom Wto 24 Mar, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
amv 
Optyczny
Łowiec



Pomógł: 4 razy
Posty: 1347
Skąd: z lasu
Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   

:lol: :cool: :evil:

[ Dodano: Wto 24 Mar, 2009 01:25 ]
To zupełnie tak samo jak z kiełbasą za 6.99
Czy ktoś wie ile jest procent mięsa w kiełbasie :cool: :?:
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   

A swoją drogą, ciekawe jak się ma "HMC" do "non coated"...

gregori,
tak na oko, czy ten filtr miał warstwy przeciwodblaskowe?
Jeżeli miał, to piszę odpowiedź na maila :???:
 
 
Tryton 
Uczestnik



Posty: 53
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   

Cytat:

Filtry UV(N) są produkowane z myślą o sprzedaży poza terytorium US (w krajach trzeciego świata). NIE są wykonane ze szkła optycznego wysokiej jakości i nie są powlekane (warstwami przeciwodblaskowymi).


Nieźle! :lol:
Skoro [0] produkują tylko do US to jakim cudem pełno ich u nas w sklepach :roll:

Ja bym proponował żeby OPTYCZNE z ciekawości zrobiło uzupełnienie testu UV o to [N].
Dziś zrobię domowy test [0] i [N] czy widać różnicę.
 
 
gregori 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   

co do warstw przeciwodblaskowych to trudno mi coś powiedzieć na ten temat-nigdy nie miałem tego filtru w rękach. ostatnio zamówiłem sobie hoyę pro 1 digital uv-0 i zwrócę uwagę czy nie przysłali mi trefnego "N". Amerykanie to durny naród, który uważa się za centrum wszechświata.wydaje im się, że wszystko co najlepsze trafia do nich lub pochodzi od nich. rzućcie okiem na pisma motoryzacyjne- jakość aut produkowanych na rynek usa jest o wiele gorsza niż na rynki europejskie- jankesom można wepchnąć każde gówno.co do filtrów- może powinno tam być "... for sale ONLY the usa..."popieram dodatkowe porównanie filtrów uv o te nieszczęsne "N" pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13