Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Prosty program do robienia stron internetowych?
Autor Wiadomość
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 13 Sty, 2008   Prosty program do robienia stron internetowych?

Potrzebuje prostego programu do robienia stron internetowych. Nic zwiazane z jezykiem HTML. Cos czego mozna sie latwo w miesiac nauczyc i zrobic wlasna stronke z galeria.

Link do programu i poradnik do programu ( książka ) w pliku mile widziane.

Prosze dajcie jakis namiar.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arv
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

A nie lepiej zaprząc do roboty jakiś CeeMeSik ?
Joomla np. albo jakieś inne mambo.
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

Arv napisał/a:
A nie lepiej zaprząc do roboty jakiś CeeMeSik ?
Joomla np. albo jakieś inne mambo.


A co to jest? Ja naprawde nie jestem w temacie. Wiem, że chce sie nauczyc obslugi prostego programu i zrobic swoja wlasna stronke ze zdjeciami - prosta, gustowna, bez zbednych bajerów.
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

Przyłączam się do pytania Smoli.
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

Robiąc stronę ręcznie będziesz się męczył z aktualizacjami.
Ja to olałem i jadę na picasie. A jak przyjemnie się wysyła ....
Poszukaj po googlach gotowca jakiegoś typu galeryjka zdjęć.
JAlbum np.
 
 
benetnash 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 218
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

prosty program to nvu (http://www.nvu.pl/)
Ja natomiast używam przeglądarki grafiki gwenview, która posiada opcję eksportu obrazków do galerii html - wygląda to nawet nienajgorzej alhena.voltweb.com/~benetnash/foty/palmiarnia (tylko proszę nie komentować fotek, ciągle się uczę :evil: ). Program jest dostępny chyba tylko pod linuksa.
Pozdrawiam!
P.S. adresu do galerii specjalnie nie zrobiłem hiperlinkiem, żeby google go nie indeksowało
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

Witam.
Prosty program to taki typu "wysiwyg"- what you see is what you get.
Czyli można go obsługiwać bez znajomości html'a, php itp, inaczej mówiąc edytor wizualny.
polecam microsoft frontpage - galerie we flash ( miedzy innymi) gotowe przykłady, troszke jednak kosztuje, ale nie wiem czy nie ma jakiejś wersji trial.
webmajster na republika.onet.pl tez jest spoko.

jak coś jeszcze znajde to dopisze.

Pozdrawiam
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

mnich napisał/a:
Witam.
Prosty program to taki typu "wysiwyg"- what you see is what you get.
Czyli można go obsługiwać bez znajomości html'a, php itp, inaczej mówiąc edytor wizualny.
polecam microsoft frontpage - galerie we flash ( miedzy innymi) gotowe przykłady, troszke jednak kosztuje, ale nie wiem czy nie ma jakiejś wersji trial.
webmajster na republika.onet.pl tez jest spoko.

jak coś jeszcze znajde to dopisze.

Pozdrawiam


Nie wszystko trzeba kupować :wink: Można powiedzieć, cena nie gra roli :lol:

Kolega polecił mi dziś to:

http://www.adobe.com/products/dreamweaver/

Jest trial.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

@Smola: była mowa o prostym programie do tworzenia prostych stron.
Dreamwaver wymga sporej wiedzy o webmastering'u - frontpage również, ale w mniejszym stopniu i pewne rzeczy można zrobić w prosty sposób.

Nie rozumiem natomiast tego:
Smola napisał/a:
Nie wszystko trzeba kupować Można powiedzieć, cena nie gra roli




Do prostych zadań polecam webmajstera na www.chip.pl w dziale download
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

Napisales troszke jednak kosztuje. I to jest odp.

Dzieki za pomoc.
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 21 Sty, 2008   

Dzialam w tym nvu ( webmajster wyglada bardzo podobnie tylko jest troszke taki paskudny z wygladu ).

Zrobilem juz lwią część pracy i natrafilem na sciane.
Mianowicie jestem w momencie kiedy klikam na np. Zwierzeta ( jeden z dzialow galerii ) i otwiera mi sie pusta strona z naglowkiem " zwierzeta ".

I teraz chce miec na tej stronie miniatury jakos tak po lewej stronie a w centrum strony chce miec dwa przyciski + duze okno ( ramke ), w której wyswietlac sie beda poszczególne zdjecia. Taki manulany pokaz slajdow po nacisnieciu przycisku.

Cos mniej wiecej takiego:
http://picasaweb.google.c...ter=1&q=morze#3

Nie mam pojecia jak do tego technicznie sie zabrac w tym programie. Czy ktos z was, kto sie na tym zna moze na szybkosci go zaintsalowac, zrobic prowizorke i potem napisac mi krótką instrukcje krok po kroku ( moze byc na priva )? Albo moze jakis tutoriala na necie ktos ma do tego NVU.

A moze ten program nie ma takiej opcji ?

Z góry dzieki i sorry, że was mecze ale jestem w temacie zielony. A i tak juz duzo zrobilem ... :D
 
 
benetnash 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 218
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 21 Sty, 2008   

Technologia, którą tutaj użyto, to najprawdopodobniej AJAX http://pl.wikipedia.org/wiki/AJAX, i o ile mi wiadomo, takich cudów nie wyklikasz. Możesz popróbować z ramkami, a dokładniej z czymś, co się zwie "iframe" ale raczej takich efektów tym nie uzyskasz.

Pozdrawiam!
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 21 Sty, 2008   

Skoro już o jakich mikrosyfowych badziewiach typu FrontPage tu padło (nie polecam, bo chyba wszystkie strony zrobione w FP jakie widziałem nie wyświetlały się prawidłowo w przeglądarkach innych niż jedynie-słuszny MS Explorer) to może jednak warto się zastanowić nad Adobe Lightroom, który jest rozwiązaniem o tyle fajnym, że kompleksowym. Tzn. jest wygodnym magazynem do przechowywania, sortowania, tagowania, wyszukiwania swoich fotek, obrabia całkiej fajnie pliki RAW, a poza tym generuje galerie internetowe (niektóre bardzo ładne, są takie w czystym HTML i takie z użyciem Flasha). Nie kosztuje wiele, więc myślę, że polecenie go na forum foto, gdzie dyskutuje się o aparatach i obiektywach za tysiące złotych - nie jest chyba z mojej strony jakąś przesadą.

No i jak ktoś używa Photoshopa, to nie należy zapominać, że on też ma jakieś tam funkcje galerii webowej. Ja ciągle używam wersji CS1, więc jestem nieco zacofany, ale w nowszych pewnie jeszcze to usprawnili.
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 21 Sty, 2008   

Prosilem o prosty program :D Jak widac za prosty. Hehe

A czy moze ktos go zainstalowac ( NVU - to tylko pare mega ) i zerknac?

Np sa tam jakies CSS narzedzia, pojęcie formularza - nie wiem do czego to sluży.

Ale np buttony ( przyciski ) sa :wink:

Czyli jeszcze tylko ramka i do ramki podpiac katalog ze zdjeciami. Powiedzmy, ze miniatury nie sa aż tak istotne.

A czy jesli teraz to co zrobilem otworze w czyms bardziej zaawansowanym by dorobić ta ramke ( ten pokaz slajdow ) to mi sie cos popieprzy czy powinno być ok?

I jeszcze jedno: Może znacie jakas inna ciekawa metode prezentacji zdjec, którą dałoby sie wykonać w NVU.

P.S. Moge po prostu wrzucić zdjecia w pożądanym formacie na czarne tlo bezpośrednio na strone ( np. zwierzaki ) i będzie sie suwakiem jechalo w dół i oglądało. Ale to mi sie tak średnio podoba. Chcialbym by uwaga użytkownika sieci była skupiona w danym momencie na jednym zdjeciu a nie na 2/3 ( albo zdjecie i fragment innego ) które zmieszczą się na ekranie. Co więcej wiem, że taka metoda prezentacji ( wiele zdjec z suwakiem ) wygeneruje długi czas wczytywania strony.

Komor - Ty jestes informatykiem po PW, a ja nie i nie mam teraz czasu by pakować się w zaawansowane narzędzia. Choć nie wykluczam nauki konkretnego edytora WWW w przyszłości.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 21 Sty, 2008   

polecam chip.pl dział download >TWORZENIE SERWISÓW INTERNETOWYCH >Galerie internetowe.

tam jest do wyboru do koloru.

Najlepiej wybrać coś co tworzy galerie w flash'u, raz ze ładnie sie prezentuje i można uzyskać ciekawe proste efekty przejścia a dwa że bezpiecznie bo trudniej skopiować zdjęcie z takiej strony we flash.

Wiem też ze PS CS2 ma możliwość tworzenie galeri we flash'u.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15